sharlota
30.10.11,10:16
Ahojte, nedávno som bola svedkom toho, ako sa tu dalo dokopy pár skvelých ľudí a dokázali pomôcť našej poraďáckej kamarátke v ťažkej situácii. Možno ste sa už stretli s príbehom, ktorý vám chcem predstaviť. Jedná sa o maličkého človiečika, krásne dievčatko Elenku, ktorú život skúša príliš skoro po narodení. Je chorá a pomoc je na dosah. Treba tomu iba trošku pomôcť, čo verím, že nie je problém, ak sa dá dokopy znova pár skvelých ľudí.
Viem, že tu takýchto príbehov už bolo. Tento je skutočný, jedná sa o reálnych ľudí s až príliš reálnym problémom. Prosím, pomôžme...
Pozrite si stránku a ak sa vám čo i len trošku dá, pomôžte. Prosím...
http://helpelenka.weebly.com/
Ľubomír
30.10.11,09:51
prispejem, a hneď dnes
ZdenaP
30.10.11,10:50
To je hrozné. Chúďatko maličké. Samozrejme, že pošlem aj ja. I keď to bude možno málo. Ale aspoň niečo. To sa nedá čítať bez hrče v krku.
220870
30.10.11,11:19
DanielaSL
30.10.11,11:30
Ja som to našla na FB a prispela som ešte včera...a náhodne som sa dozvedela , že otecko tej maličkej pochádza z nášho mesta..tak o to viac s nimi spolucítim.... a držím palce, aby sa na tú liečbu vyzbierali euráčiky....
sharlota
30.10.11,12:05
Ďakujem ľudia, ste úžasní. Ja som to tiež našla na fb, písala som mamine Ľudke, lebo ma napadlo, že aj tu bola podobná akcia, či súhlasí, aby to bolo zverejnené aj tu na porade. Súhlasila, tak som rada. Strašne by som im chcela pomôcť, zisťujem aj to, ako zohnať nejakého väčšieho sponzora. Potrebujú fakt veľa peniažkov, ale snáď sa to vyzbiera. Veď keby len každý prispel jedným eurom, tak sú čiastočne za vodou.
A ako je to s tým kliknutím na ľudí, nejak som to nepochopila.
Ďakujeeeeem ľudia, ste skvelí.
Martasch
30.10.11,12:46
odkliknuté aj poslané peniažky....

Je smutné, že sa v tejto republike rozkradnú milióny a na dôležitú vec sa musíme vyzbierať!
220870
30.10.11,12:47
Hore pod zadaním témy prosím o pomoc je taká mini štatistika



ľudí to zaujíma
mňa tiež (http://www.porada.sk/t179430-prosime-o-pomoc.html)
ludka.d
30.10.11,14:51
ahojte poradaci. tu ludka dicova, mama malej elenky.
chcem sa vam velmi pekne podakovat, za ochotu pomoct nam a nasej elenke. mala je uplne super baba a bojuje velmi statocne. ja som na nu neskutocne hrda a davam mi taku silu, ze by ste ani neverili. s manzelom sme pripraveni spravit pre nu vsetko, tak ako kazdy iní rodicia. silno verime, ze liecba vo svajciarsku ju dostane do dlhsej recesie a v kutiku duse verim, ze rakovinu dostaneme do recesie dlhodobej.

velmi si cenim vasu pomoc a podporu. ste strasne zlati. moji rodicia mi povedali, ze ked som s tym dosla, ze zoorganizujem verejnu zbierku, tak neverili, ze nam niekto prispeje. ja som v to dufala (nic ine mi neostavalo :) ) ale neratala som s takouto obrovskou podporou. vdaka vam vsetkym dokazem pokryt prvy cyklus terapie a ak by sme si mali na tie dalsie 2 kola zobrat uver, tak je to stale menej ako na zaciatku a za tom vam patri jedno obrovske DAKUJEME.

no a teraz, kym sa tu prilis velmi rozpisem, tak idem k praktickym veciam :)
poradak 220870, dakujem za link, kt. si mi poslal. nevedela som celkom presne, ako to funguje na porade a bolo by mi to uslo. priznavam, chvilu som maturovala, kym som sa zaregistrovala, ale stalo to za to :)

danielaSL - aj ja som zo starej lubovne. ja som ten najhrdejsi patriot, kt. lubovna vypustila do sveta a vsade vsade sa k tomu hlasim :) takze pozdravujem mojich rodnych a tesim sa na den, kedy prideme do SL a pojdeme sa so zdvihnutou hlavou a blazenym usmevom prejst po namesti, lebo budeme (aj vdaka vam) v recesii

a vsetci ostatni poradaci, este raz, dakujeme velmi velmi pekne.
a prosim vas, ak je o nas na tomto portali este niekde otvorena diskusia, mozete ma tam prosim navigovat. chcela by som sa podakovat, lebo pomoc a podporu, kt. nam posielate si skutocne s manzelom velmi velmi cenime.

D*A*K*U*J*E*M*E
baby Dicove a jeden Dic
220870
30.10.11,15:58
Ste sa rozhodli zabojovať o dcéru a to sa cení.Veľa ľudí by sa po takej správe zrútilo a upadlo do apatie.Mne tých pár evračov nebude chýbať a ak majú niekomu pomôcť...Sú to najlepšie investované evráče ,to človek jednoducho kdesi vo vnútri cíti.Určite stoja za ten pocit.V podstate ide o maličký bezbranný život o to je to dôleežitejšie. Zatiaľ táto téma trochu spí ,baby asi pália sviečky.
leyre
30.10.11,16:49
prajem veľmi veľa síl, energie do tohto boja. viem, čo je to bojovať o život dieťaťa a držím vám veľmi palce. určite sa to podarí. peniažky som už zaslala a pevne verím, že sa nájde dostatok ľudí na to, aby ste nemuseli brať ani žiadny úver.
Danielle369
30.10.11,17:05
Peniaze som poslala, verím a držím palčeky,že všetko dobre dopadne.
osky
30.10.11,17:55
mna by zaujimalo,kolko treba na celu tu liecbu.nech si vieme urobit obraz,ak to nie je tajne.
zk24
30.10.11,18:08
mna by zaujimalo,kolko treba na celu tu liecbu.nech si vieme urobit obraz,ak to nie je tajne.


http://helpelenka.weebly.com/ (http://helpelenka.weebly.com/)
DanielaSL
30.10.11,18:19
odkliknuté aj poslané peniažky....

Je smutné, že sa v tejto republike rozkradnú milióny a na dôležitú vec sa musíme vyzbierať!

Nemusíme..chceme....
arizona
30.10.11,18:26
Ludka, neda sa vam na tu Vasu uvodnu stranku prihodit tlacitko "zdielat na Facebooku"?

Tam sa vasa stranka rychlejsie zdielanim dostane medzi viac ludi.
Posunieme kazdy medzi svojich priatelov...

Drzim palceky,malicka je krasnucke babo,urcite to dokazete!
DanielaSL
30.10.11,18:39
Je to na FB.....
arizona
30.10.11,18:54
tak hod link
luja5
30.10.11,19:11
Dala som na FB aj v rámci našej rodiny a môžu zdieľať už aj naši priatelia. Tak dúfam, že Elenke tiež pomôžu :).
luja5
30.10.11,19:33
A od nás už peniažky odišli, držíme palčeky, aby liečba bola úspešná.
viki2
30.10.11,19:57
aj my sme už poslali, nech malinkej pomôžu.......
Žanet
30.10.11,20:00
Krásne bábo Elenka, aj ja ti prajem veľa zdravíčka.... peniažky sú na ceste, budem na teba myslieť
sharlota
30.10.11,20:49
Super ľudkovia, potešili ste maaa :) Veľmi sa teším a ďakujem, kľudne túto info posúvajte ďalej, kto môže, nech pomôže, kvôli krásnemu drobčekovi
bredikova
31.10.11,06:28
Prajem vyzdravenie :) a peniažky odišli ...
babi2
31.10.11,07:30
nech sa všetko na dobré obráti, peniažky poslané:)
tictac7
31.10.11,08:17
skoré uzdravenie - peniažky poslané :)
Martasch
31.10.11,09:47
Nemusíme..chceme....

Máš pravdu, nesprávne som sa vyjadrila. A to som sa odvážila na porade po dlhom čase niečo napísať. Asi budem zasa dávať len súhlasy a body.
VÍNO NITRA
31.10.11,10:13
Posielam dnes aspoň niečo.
H. Švelanová
Timka1
31.10.11,10:36
táto prosba je aj v skupine Poraďáci na FB už niekoľko dní, tiež som poslala peniažky, dúfam, že sa nazbiera potrebná suma na liečbu, prajem maličkej Elenke skoré uzdravenie a rodičom veľa síl
ludka.d
31.10.11,11:17
Ahojte poraďáci, chcela by som informovať o jednej dôležitej veci, ktorú sme sa dozvedeli dnes ráno.
Viacerí ľudia, kt. sa nam snazia pomoct sa ma pytali, ci sme kontaktovali zdravotnu poistovnu. Samozrejme, bol to hned prvy krok po navrate z uvodnej konzultacie zo Svajciarska. Proces schvaľovania liečby v zahraniční pozostáva z viacerých právnych a administratívnych úkonov. Bohužiaľ, do dnešného dňa nemáme kompletné vyjadrenie a odsúhlasenie formulára E112. Pozitívna správa, ktorú sme dostali dnes ráno, však je, že ešte vždy je naša žiadosť v štádiu riešenia.
Zatial nevieme viac. Akonáhle dostaneme oficiálne vyjadrenie, či už pozitívne alebo negatívne, IHNEĎ ho zverejním na stránke a všetkých sociálnych sieťach. Naozaj, máte moje slovo. Môžete mi veriť. Jediné o čo mi ide, je pomôct mojej bambiiine, ako sa len da.
Dufam, ze coskoro budeme vediet viac. O vsetkych nasich novinkach budete mat info priamo, z pravej ruky.
Halli
31.10.11,11:41
witch
31.10.11,13:58
Posielam malý príspevok a sloníka pre šťastie! Také veľké zviera ho veľa unesie!:)
220870
31.10.11,15:54
Ahojte poraďáci, chcela by som informovať o jednej dôležitej veci, ktorú sme sa dozvedeli dnes ráno.
Viacerí ľudia, kt. sa nam snazia pomoct sa ma pytali, ci sme kontaktovali zdravotnu poistovnu. Samozrejme, bol to hned prvy krok po navrate z uvodnej konzultacie zo Svajciarska. Proces schvaľovania liečby v zahraniční pozostáva z viacerých právnych a administratívnych úkonov. Bohužiaľ, do dnešného dňa nemáme kompletné vyjadrenie a odsúhlasenie formulára E112. Pozitívna správa, ktorú sme dostali dnes ráno, však je, že ešte vždy je naša žiadosť v štádiu riešenia.
Zatial nevieme viac. Akonáhle dostaneme oficiálne vyjadrenie, či už pozitívne alebo negatívne, IHNEĎ ho zverejním na stránke a všetkých sociálnych sieťach. Naozaj, máte moje slovo. Môžete mi veriť. Jediné o čo mi ide, je pomôct mojej bambiiine, ako sa len da.
Dufam, ze coskoro budeme vediet viac. O vsetkych nasich novinkach budete mat info priamo, z pravej ruky.
Šťastiu treba niekedy trochu pomôcť.Neviem čo by som robil ja ale asi všetko možné aj nemožné tak ako vy.Mojej sestranici to nezvládla malá 8 ročná(nádor nosohltanu).Takmer sa z toho zbláznila.Ja by som sa určite....tak vám aspoň fandím a držím palce.
sito
31.10.11,17:50
Máš pravdu, nesprávne som sa vyjadrila. A to som sa odvážila na porade po dlhom čase niečo napísať. Asi budem zasa dávať len súhlasy a body.

Nie! Správne si sa vyjadrila. Musíme! Lebo my, štát na to nemáme. Prečo? Prečo na niečo je a na niečo nie? Preto sú ľudia, ktorí chcú, nemusia, ale musia! Svedomie im nedá, keď štát nedá. Vždy je to na nás, našich daniach a charite. Nebolo by dobré niekomu nakopať rite?!
Kvaka
31.10.11,17:56
Podporili sme aj my. Držíme malinkej prsty, nech sa rýchlo uzdraví.
verkaz
31.10.11,21:09
Máš pravdu, len keby sme vedeli komu. Ale či by nám stačili nohy na toľko zadkov ?
verkaz
31.10.11,21:10
Prajem drobčekovi uzdravenie a prispievam tiež troškou.
nika.sum
01.11.11,08:02
Tiez som aspon troskou prispela, prajem princeznicke, aby co najskor boli jej ocka take zdrave ako su krasne. Vela stastia...
DanielaSL
01.11.11,13:07
posúvam .... neostaňte ľahostajní .....
mareko
01.11.11,15:16
Želám veľa sily a zdaru v liečbe. Mám vnúčika a dve malé vnučky, tak si viem predstaviť aké je to ťažké.... Tiež som prispela Elenke "troškou do mlyna". Držím palce :)
DanielaSL
01.11.11,16:41
Videli ste na stranke ako pekne peniazky pribudaju? Ale este aj tak chyba veľa...
220870
01.11.11,17:34
To som veru nečakal.včera tam bolo 15 tisíc dnes 32.Dobrý ľudia na slovensku nevymreli ani v kríze.A to ešte nedorazili tie moje.
invest
02.11.11,06:16
Tiež prispievam svojou troškou do mlyna. Malinkej držím palce. Určite to zvládne, keď má takých skvelých rodičov.
ivustek
02.11.11,06:27
Posielam peniažky a budem na dievčatko myslieť aj v motlitbách.
Jarka 1
02.11.11,06:55
Elenke aj rodičom želám veľa síl v neľahkom boji. Peniaze sú na ceste.
alabut
02.11.11,06:55
Ja ostavam lahostajny. Ak maju ludia suplovat zisky zdravotnych poistovni, je nacase ich zrusit. A taktiez zrusit бесполезные врачи.
verkaz
02.11.11,07:17
Ja ostavam lahostajny. Ak maju ludia suplovat zisky zdravotnych poistovni, je nacase ich zrusit. A taktiez zrusit бесполезные врачи.
Toto sme získali nežnou revolúciou. Keď idem do mesta, tak ma najmenej 3x zastavia "dobrovoľníci" so žiadosťou o príspevok na to alebo to..... Už som prestala dávať, lebo neviem kde tie peniaze skončia. Tak isto v televízii rôzne nadácie, na ktorých sa priživuje veľa zakladateľov.
Toto je však iný prípad a keď sociálka mlčí, tak je naša pomoc na mieste. Za dobrý pocit, že sme mohli pomôcť v tomto konkrétnom prípade, to stojí. Je to však vec názoru.
Za čo všetko si platíme a mlčíme ak je pravda, že naši "spoluobčania" majú aj lieky zadarmo, tak to je už asi veľa.
alaya1
02.11.11,08:50
Pridasa som to na svoju nastenku na FB, plus na diskusny portal nasho mesta. ostalo to bez povsimnutia, az na par ustipacnych poznamok. Je mi luto, ako spolocnost "vychovala" ludi. Uz neveria nicomu, nepomahaju.....smutne.
dogicka
02.11.11,12:22
Pridasa som to na svoju nastenku na FB, plus na diskusny portal nasho mesta. ostalo to bez povsimnutia, az na par ustipacnych poznamok. Je mi luto, ako spolocnost "vychovala" ludi. Uz neveria nicomu, nepomahaju.....smutne.

No ja si nemyslím, že je to až také zlé. V pondelok som posielala peniaze a na účte bolo cca 15000,- Eur. Dnes som sa tam pozrela a je tam skoro 33000,- Eur. Myslím si, že to hovorí za všetko. Ešte sa vždy nájde dosť veľa dobrých ľudí...

Držím palce malej Elenke a jej rodičom, aby liečba pomohla vyliečiť sa z ťažkej choroby. Mám doma 7,5 ročnú a 14 mesačnú dcérku, a pri predstave, že by mali takto ťažko ochorieť, mi behajú po chrbte zimomriavky.
alabut
02.11.11,13:14
No, ak myslite. Pozeram pred seba, s 1,92€ asi dieru do sveta neurobim, ale ak by pan svajciarsky doktor zobrali, mohol by som nachystat 10 kg kyslej kapusty, zo dve kila mrkvy, tiez zo dve kila jablciek a cca dvadsat kil zemiakov z alabutovej urody. Problem mi ostane aj nadalej, ako mu to dorucit, aby to alabuta nezruinovalo. Tusim ostanem pri zemi, a skusim pomoct nejakemu hladnemu cigancatu v okoli.
Jarka 1
02.11.11,15:49
alabut, netvár sa, že ťa to nechalo ľahostajným. Už to, že si zareagoval /je jedno ako/ svedčí o opaku. Mám pocit, že keby si mal z čoho, tak to neriešiš a prispeješ. Alebo mám nesprávnu "cícinu" :)
alaya1
02.11.11,17:27
No, ak myslite. Pozeram pred seba, s 1,92€ asi dieru do sveta neurobim, ale ak by pan svajciarsky doktor zobrali, mohol by som nachystat 10 kg kyslej kapusty, zo dve kila mrkvy, tiez zo dve kila jablciek a cca dvadsat kil zemiakov z alabutovej urody. Problem mi ostane aj nadalej, ako mu to dorucit, aby to alabuta nezruinovalo. Tusim ostanem pri zemi, a skusim pomoct nejakemu hladnemu cigancatu v okoli.

Myslim si, ze tym ciganom ponahaju ini a hojne. Urcite si nemal takto chore dieta, inak by si pisal v inom duchu.Je smutne, ze pomahaju vacsinou ti, ktori toho vela nemaju.
luja5
02.11.11,17:39
Nová správa na http://helpelenka.weebly.com/blog-pomocirc382te-elenke.html:

NOVINKA (http://helpelenka.weebly.com/3/post/2011/11/02112011.html) 11/02/2011


Dobrý deň,

máme jednú veľmi dôležitú pozitívnu novinku. Dnes nám bola schválená žiadosť o liečbu v zahraničí. Preto sa chceme veľmi pekne všetkým poďakovať za doterajšiu pomoc, ktorú si nesmierne vážime. Z tohto dôvodu vás tiež prosíme, aby ste žiadne ďalšie finančné prostriedky na Elenkin účet už neposielali.
Peniaze, ktoré boli Elenke doteraz poslané zatiaľ ostanú na jej účte, pretože nevieme, ako dlho bude liečba trvať a do akej výšky nám budú náklady uhradené. Každé čerpanie z účtu bude podložené dokladom na tejto stránke.
Naozaj si neskutočne vážime vašu pomoc a môžete si byť istí, že peniaze nebudú zneužité.


x x x x

Aktuálny stav na účte:
2.11.2011 = 44 276,29 EUR
220870
02.11.11,18:12
a hcenčigi.nie sme lakomí ani ľahostajný.
dogicka
03.11.11,07:12
Nová správa na http://helpelenka.weebly.com/blog-pomocirc382te-elenke.html:

NOVINKA (http://helpelenka.weebly.com/3/post/2011/11/02112011.html) 11/02/2011


Dobrý deň,

máme jednú veľmi dôležitú pozitívnu novinku. Dnes nám bola schválená žiadosť o liečbu v zahraničí. Preto sa chceme veľmi pekne všetkým poďakovať za doterajšiu pomoc, ktorú si nesmierne vážime. Z tohto dôvodu vás tiež prosíme, aby ste žiadne ďalšie finančné prostriedky na Elenkin účet už neposielali.
Peniaze, ktoré boli Elenke doteraz poslané zatiaľ ostanú na jej účte, pretože nevieme, ako dlho bude liečba trvať a do akej výšky nám budú náklady uhradené. Každé čerpanie z účtu bude podložené dokladom na tejto stránke.
Naozaj si neskutočne vážime vašu pomoc a môžete si byť istí, že peniaze nebudú zneužité.




x x x x

Aktuálny stav na účte:
2.11.2011 = 44 276,29 EUR






:):):):):):):):):):):)
super, už len aby zabrala liečba
alabut
03.11.11,07:20
Ved to.

... ten, kto ma penezi,
chodi k doktorovi,
ten, co ich nema,
chodi k hrobarovi.
Nam je to jedno,
nam je to jedno,
my penezi nemame. :-)
verkaz
03.11.11,10:37
Ved to.

... ten, kto ma penezi,
chodi k doktorovi,
ten, co ich nema,
chodi k hrobarovi.
Nam je to jedno,
nam je to jedno,
my penezi nemame. :-)

ALABUT, ak sa Ti táto téma nepáči, tak prestaň písať pripomienky. Musí to byť hrozné pre rodičov malej Elenky čítať aj také pripomienky, ako sú Tvoje.
lubica_02
03.11.11,19:35
Sa teším, že sa podarila dobrá vec, možno aj mi budeme potrebovať pomoc, je jedno v akej forme - inak by sme tu neboli. Držím palce.
alabut
04.11.11,01:20
A kuwa, sa mi zda, ze namiesto zdravych deti sa nam zacinaju rodit zdrave peniaze. Cim vacsi balik, tym zdravsie dieta. Panboh sa trapi, posle chorobu a ajhla, clovek mu prejde cez rozum. Staci naplnit vrece. Tusim nielen vesmirne zakony prestavaju platit, :-)
JAJA11
04.11.11,07:17
Sa teším, že sa podarila dobrá vec, možno aj mi budeme potrebovať pomoc, je jedno v akej forme - inak by sme tu neboli. Držím palce.

A dobré je, že sa zobudila aj zdravotná poisťovňa a aj ona prispeje na liečbu. Veď komu treba prispieť, keď nie takémuto malému človiečikovi, ktorý sa musí boriť s takouto chorobou . Takže už len držať palce, aby liečba zabrala a za pár rokov, aby nám Elenka napísala, že je rada, že je toľko dobrých ľudí, vďaka ktorým vyzdravela a ani neprišla o zrak :)