soulburn
30.10.11,11:53
Dobry den

Mam 27 rokov vcera rano som sa zobudil na to ze mi busi poriadne srdce, hned sa dostavil aj strach ze co sa deje. Prve co som spravil tak som sa siel napit a ono to prestalo. i ked strach pretrval. Potom cely den v pohode, vecer som prisiel z mesta ziedol som asi 2 rozky so sumkou, po pol hodine sa objavil neprijemny pocit v zaludku ako keby netravilo. Vecer sa asi na 30 minut zase dostavilo busenie srdca ked som si lahol do postele. Dnes rano ked som sa zobudil pulz bol asi 70 (u mna celkom bezne) ale ked som pomyslel na to co bulo vcera tak sa zase dostavilo busenie srdca, studene ruky a strach.

Este dodam ze asi pred polrokom som bol na EKG, tam bol tep sice tiez poriadne vysoky (stres ze co objavia), doktor povedal ze lamem rychlostne rekordy ale ze EKG je v poriadku. Krvne testy potvrdili zvysenu hladinu cholesterlou, takze som upravil stravu, (vyprazane nejem skoro nikdy, iba na prirodny s posob, snazim sa jest nemastne jedla...

Vysku mam 185 a vahu cca 89 KG. mam kyfo-skoliozu.

Ked si chcem odmerat tlak tak mam smolu lebo stale ked vidim tlakomer tak sa mi hrozne rozbusi srdce (a po 10 minutach to prejde).

Co by to moblo byt? Ide o nejaku zavaznejsiu pricinu (arytmia?) alebo skor je to psychicke (resp traviace problemy)?
lujza.j
30.10.11,11:07
no môže to byť aj "syndróm bielych plášťov" ale aj nie.tak radšej treba ísť k lekárovi.
pasuliatko
30.10.11,11:21
štítna žľaza...
Lyla1
30.10.11,14:11
Zrejme to robi psychika, nahodou nemas za sebou nejaky stres alebo tazsie psychicky narocne obdobie? V kazdom pripade navstiv lekara, treba skontrolovat o.i. aj tlak krvi. Skus skludnit psychiku napr meditaciami, relaxacnou hudbou a pod. Uvedom si, ze ak nastupi busenie srdca, panika ti nepomoze, ale naopak, stav len zhorsi. Samozrejme,nepojde to hned, ale pomalicky, krocik po krociku . V prvom rade sa skludni a neprepadaj panike. Drzim ti palce :-)
soulburn
30.10.11,14:24
no ako sa to vezme. pred menej ako rokom zomrel dedo. Stazoval sa len na traviace prbolemy dostal hnacku ale inak nic. Lekarka ktora ho prisla prezriet povedala ze je to pankreatitida, nazor zmenila az potom ked mu nevedela namerat tlak. (bol to infarkt)....

Ja som sa rano zobudil zo sialenym busenim srdca, ono vtedy cloveku chodi kade co po rozume (zlakol som sa ci to nieje infarkt, lebo aj to je jednym zo sprievodnych prejavov) ale prestalo to vratilo sa to vecer a zase prestalo a dnes rano sa to vratilo zase... (stale ked na to pomlyslim mam studene ruky a divny pocit v zaludku... )
lujza.j
30.10.11,14:30
ja som sa pred 7r takto v noci budila nato, že mi "skáče tričko". EKG katastrofálne, od vtedy som na liekoch na tlak.
ale nemám ten problém že ked vidím tlakomer tak mi vyskočí tlak. preto som spomenula "syndróm bielych plášťov"
soulburn
30.10.11,14:35
EKG pred polrokom neukazal vobec nic... i ked bol zrychleny pulz
Lyla1
30.10.11,14:41
Travenie a zaludocne tazkosti skutocne mozu suvisiet so srdieckom, ale moze to byt prejav hocijakej inej zdravotnej nerovnovahy, preto sa daj vysetrit a ked bude vsetko v poriadku, v klude mozes riesit psychiku. Ked si sa zobudil s busenim, mozno sa ti len nieco snivalo a zabudol si co? :-) To by bol ten lepsi pripad, ale aj to je mozne, ked to popisujes hlavne rano. :-) Ked ta chyti ten pocit v zaludku a studene ruky, zacni zhlboka dychat a opakuj si vsetko je v poriadku....., trosku ta to skludni.
soulburn
31.10.11,08:14
Mohlo by sa jednat aj o infarkt? Tlak vecer 140/86
delonka
31.10.11,08:23
Soulburn, si veľmi mladý na chorubu srdca, ale niečo nie je v poriadku., problémy, ktoré popisuješ má môj brat, ktorý je "už po infarkte"., nepodceňuj príznaky, hľadaj lekára, ktorý bude dôsledný a vyrieši tvoj problém., súhlasím však tiež s názorom, že či to nie je psychika, ty sám sa zamysli nad tým, čo sa udialo v poslednom období v tvojom živote., ver mi, je to moja vlastná skúsenosť., všetko dobré želám
Mackovka
31.10.11,08:29
Veď EKG nie je jediné vyšetrenie srdca. Choď k dobrému internistovi-kardiológovi. Ten by Ti mohol urobiť aj záťažové testy alebo Ťa poslať aj na ďalšie vyšetrenia. Ak sa nič nezistí a bude to "iba" v psychike, tak aj tomu sa dá pomôcť. Potom budeš vedieť na čom si a budeš mať pokoj. So srdcovými problémami nie sú žarty.
plavčík
31.10.11,10:19
Ja som mala tiež v sobotu pulz 120 a tlak ideály120/85.../inak bežne mámvam tlak 100/70/. Mám to už veľa rokov a nikto mi nepomohol....brala som aj lieky na srdce ale tie mi znižovali tlak a tak ich vysadili. I dnes ráno som mala pulz 113...tak by som bola rada za každú radu. Beriem magnézium- ten troch zaberá.
rodina1
31.10.11,10:58
... niekedy je búšenie srdca sprievodným znakom ochorenia štítnej žľazy ...
Lyla1
31.10.11,11:09
Tlak 140/86 nie je infarktovy tlak, tento je hranicny, aj ked k tzv vysokemu TK je uz len kusok.
soulburn
31.10.11,12:41
Ako vyzera infarktovy tlak? No mal som aj vyssi od stresu co som leeva dychal. Prealo to za 2 minuty. V rodine mal infarkt dedo (le to preto ze bol uz stary 90r) a aj to bol skryty stazobal sa na bolest v oblasti zaludka. Cely den od 12tej. Vecer mal uz tlak 60/50
lujza.j
31.10.11,20:26
načo čakáš? prečo nejdeš k lekárovi????
buchač
31.10.11,20:35
načo čakáš? prečo nejdeš k lekárovi????

...na sanitku asi .......s majákmi bude odvoz ...aj so sirénou ....:confused:

....a skončí na JIS ......ako ja onehdá ....

Všetky tieto príznaky ( vyššie uvedené ) som mal ....kua , pulz okolo 230 ...
vema
01.11.11,09:24
Aj mne búši srdce niekedy keď sa najem. Vtedy si zoberiem tiež magnezium a vždy po štvrť hodinke zaberie.
soulburn
01.11.11,12:27
jj mne sa to stalo dnes zase ked som sa najedol a rano....

Meral som si tlak rano bol okolo145/91...

teraz som zase meral opakovane a mam ho medzi 125/83 do 130/83 pulz okolo 100 (nevim ci zo strachu) Niekedy pocas dna vyskoci aj na 140-150 tak na 5-10 minut a potom zase klesne ale idem k lekarovi
soulburn
01.11.11,12:29
BTW mate niekto skusenosti s CARDIODETECT? alebo kde sa da zohnat
lujza.j
01.11.11,12:41
Kvaka
01.11.11,12:53
jj mne sa to stalo dnes zase ked som sa najedol a rano....

Meral som si tlak rano bol okolo145/91...

teraz som zase meral opakovane a mam ho medzi 125/83 do 130/83 pulz okolo 100 (nevim ci zo strachu) Niekedy pocas dna vyskoci aj na 140-150 tak na 5-10 minut a potom zase klesne ale idem k lekarovi
Mne sa zdá, že máš panickú poruchu, ale možno je to inak. Poznám jedného mladého muža, ktorému nemožno presne merať tlak, lebo sa mu rozbúcha srdce pri pohľade na tlakomer, je jedno, či doma, či u lekára. Rovnako mu nemôžu brať krv zo žily, klepe sa ako osika a odpadáva. Pri infúziách mu museli pichať do žily ďaleko pod lakťovou jamkou, tam to zniesol, aj keď to bolo bolestivejšie, ale ak to išlo do lakťovej jamky, skákala s ním celá posteľ. U neho je to psychika, tiež panická porucha.
Zita5
01.11.11,13:11
Dobry den

Mam 27 rokov vcera rano som sa zobudil na to ze mi busi poriadne srdce, hned sa dostavil aj strach ze co sa deje. Prve co som spravil tak som sa siel napit a ono to prestalo. i ked strach pretrval. Potom cely den v pohode, vecer som prisiel z mesta ziedol som asi 2 rozky so sumkou, po pol hodine sa objavil neprijemny pocit v zaludku ako keby netravilo. Vecer sa asi na 30 minut zase dostavilo busenie srdca ked som si lahol do postele. Dnes rano ked som sa zobudil pulz bol asi 70 (u mna celkom bezne) ale ked som pomyslel na to co bulo vcera tak sa zase dostavilo busenie srdca, studene ruky a strach.

Este dodam ze asi pred polrokom som bol na EKG, tam bol tep sice tiez poriadne vysoky (stres ze co objavia), doktor povedal ze lamem rychlostne rekordy ale ze EKG je v poriadku. Krvne testy potvrdili zvysenu hladinu cholesterlou, takze som upravil stravu, (vyprazane nejem skoro nikdy, iba na prirodny s posob, snazim sa jest nemastne jedla...

Vysku mam 185 a vahu cca 89 KG. mam kyfo-skoliozu.

Ked si chcem odmerat tlak tak mam smolu lebo stale ked vidim tlakomer tak sa mi hrozne rozbusi srdce (a po 10 minutach to prejde).

Co by to moblo byt? Ide o nejaku zavaznejsiu pricinu (arytmia?) alebo skor je to psychicke (resp traviace problemy)?

Prečítajte si Panickú poruchu ...kde je sprievodným znakom aj búšenie srdca ...http://www.spoluziaci.biz/biomedicina/rocnik5/etika/predn/strach.htm

Mne sa tak zdá , že to búšenie srdca je zo strachu .....a neviem prečo ste stále na tlakomery , búšenie srdca u Vás môže vlastne vyvolávať strach už vopred aký budete mať tlak(je toto potrebné ?) ....ja osobne si myslím, že sa veľmi sledujete a aj to nie je veľmi dobre .
Čo sa týka merania tlaku ......ak idete doktorovi , tak tiež Vám hneď nebudú merať tlak, len čo vyjdete zo schodov,ale musíte mať kľud a nemôžete byť rozrušený.
Najskôr treba ísť na vyšetrenia a ak bude všetko OK, potom už vidím len Panickú poruchu a hlavnú vinu vo Vás, lebo namýšľanie a domýšľanie človeku tiež dokáže spraviť veľké zlo .

P.S. A to píšem vážne , tlakomer je môj veľký nepriateľ ......a raz nim bol aj holter
betty112
01.11.11,19:58
Potrebujes vysetrenie TSH, Holter EKG, mozno aj echokg a kardiologické vysetrenie. Pri búsení hlboko a pomaly dýchaj, potom parkrat (3-4x) zadrz dych v nádychu. ak to nepomoze, znova zadrziavaj dych a pridaj brusny lis (zatlac ako na stolicu). Lekara informuj otom, ci to zabera (vola sa to valsalvove manevry).
Tlakomer povazuj za kamarata, je uzitocne merat si tlak, ked sa zle citis alebo aj pri buseni, alebi aj hocikedy ak si inak ok.
BIZAL
01.11.11,20:26
Tiež ako prvé mi napadlo, ze je to panicka porucha. Tiež mi takto buši srdce, aj teraz ked to čítam a myslím na to...
powadka
01.11.11,20:33
Podľa mňa to nie je syndrom bieleho plasta. Skus si po kazdom hlavnom jedle dat probiotikum, a pripadne aj vecer pred spanim. Takto asi dva tyzdne az mesiac. Ked sa budes citit lepsie...z hladiska travenia... mozes znizit na jednu dve denne. Ked ti bude dobre uplne, a vysadis ich...a sa ti to vrati, budem rada, ked mi napises, mozno mame podobny problem. Tymto ta ale neodhovaram,aby si to skusil zaroven riesit aj cez kardiologa,ako ti tu radia. Bolo by zaujimave vediet, akymi zdravot. problemami trpia tvoji rodicia. Ale to mozno az ak ti tie probiotika pomozu. A skus sucasne vynechat jedla s drozdim a eliminuj sladke jedla, ak ich vladzes nejest vobec, este lepsie. Jest vlakninu. Ak mas problem zjest rozne ine bezne potraviny, mozno ryza by mohla nerobit problem, aspon teraz v pociatku. Ale nepises, ze by ti robili problemy viacere potraviny... Pripadne popros vseobecneho lekara, nech ti da vysetrit stolicu na kandidu. Nebol si nedavno chory (chripka, viroza a tak)?
powadka
01.11.11,20:39
Pri tom búšení srdca je tep aky? Necitiš vtedy automaticky ako keby pocit nedostatku vzduchu? Ak sa ti zle zacne dychat,ale je to vydrzatelne bez pohotovosti, skus si na krk prilozit mokru handru, tak poutierat krk, pripadne lica, celo ... to uvidis, ci ti to padne dobre... Radim ako viem, ale nie som lekar.
pasuliatko
02.11.11,13:11
infarkt určite nie :)
alaya1
02.11.11,18:34
V tak zavaznej diagnostike, ako je diagnostikovanie rytmu srdca je nutne vyhladat kardiologa. ja mavam busenia tiez, velmi rychly tep, beriem lieky, bola som na holter, echo,som pod kontrolou.

Urychlene navstivit kardiologa. S tym sa nema zahravat a typovat diagnozy na internetovom portale.
Mishou
04.05.12,13:23
Prajem pekný deň...taktiez patrím medzi vás, tých co máme srdiecko rozbuchane...asi pred 5-6 rokmi som prezila dost velky stres,ktory dost trval, schudla som pri nom za tyzden asi 4 kg...ked to vsetko po case zo mna opadlo,jedneho dna mi prislo cestou z prace domou autobusom neskutocne zle, strasne sa mi rozbusilo srdce,tlak na hrudi,studene ruky,pocit na odpadnutie...nejak som sa dotackala domov a povedala co sa so mnou deje,na druhy den som okamzite sla k vseobecnej lekarke,zmerala mi tlak a tep bol zrychleny,nepamatam cisla...dala mi betablokator Bisocard...zacali vysetrenia v Kosiciach EKG,ECHO,Holter..dokonca aj nejaka hadicka cez usta k srdiecku...vsetko bolo v poriadku...lieky som brala dalej a ani neviem ako a preslo to...zacala som opat normalne fungovat...zacala som sportovat-spinning...5 rokov som ani nepomyslela ze niekedy mi bolo zle...minuly rok som zazila opat stresovu vypatu situaciu,ktora ked sa skoncila...znova nabehli tieto problemy....VUSCH Kosice znova EKG,ECHO,Holter,stitna zlaza, vsetko v poriadku,kazdy mesiac kontrola u internistu,EKG a krv...vsetko ok...busenie stale mam...obcas len srdiecko zabusi a prejde to a stane sa ze niekedy mi pride aj ze ale predycham to...kto to ma vie ze asi ani nejde o ten neprijemny pocit,ale ja uz som z toho totalne nervozna...prichytial som sa ze si casto poklepkavam rukou,nohou,vecer pred spanim to iste,nezaspim kym nerobim nieco rukou...moze byt to busenie a pocity nevolnosti jednoducho zo stresu?
Dakujem
lambrett
04.05.12,19:27
ahojte :) citam vsetky prispevky a usmeivam sa. tiez som patrila do tejto skupiny. ked som mala tazsie obdobie zrhuba 21r tak sa mi zacalo rozbuchavat srdce, netusila som o co ide,az raz to doslo do takeho stadia, ze som po ceste z prace v aute tazko dychala, mala som pocit ze ma tlaci pas (nesoferovala som ja) a po prichode domov mi stiahlo srdce akoby infarkt. hned ma rodicia vzali do nemocnice na vysetrenie, dostala som nejake lieky na ukludnenie srdca a robili mi ekg asi 4x a poslali domov. mala som velmi nizky draslik, takze papm odvtedy banany a milujem ich :) a odvtedy beriem lieky na stitnu zlazu. busenie neprestavalo az kym som min rok (24r) nebol na kardiologii a lekar mi povedal (po EKG a ultrazvuku srdca) ze som zdrava jak ryba a mam cvicit a posilovat srdce. odvtedy to bolo super aj som zabudla na to, ze nikedy mi busilo (tiez v noci, pri zaspavani, rano, pri pozerani TV a bolo to psychicky velmi narocne a neznasala som to!) a vsetko bolo ok kym sa nedostavila hlupa praca a s tym spojene stresy, tak som dala vypoved a teraz jakeby to mna dolahlo a povedala som si cca pred dvoma tyzdnami ze: jej jak mi fajne, mne uz tak davno nebusilo srdce! a hops je to tu zas a dnes k veceru zas fest az som sa zacala bat, pretoze som si od toho odvykla! bolo krasne nemysliet na to.

takze ja odporucam: ako prvy krok lekara, ak je cosi zle, zacne sa to liecit a ak je vsetko ok, tak sa to casom vytrati aj samo, lebo nasa psychika sa skludni :) a hlavne sa naozaj nekontrolujme. mam 25r, 174cm a 59kg, tak verim, ze snad nie som typ na infarkt!! verim ze vsetko bude o.k. :))) chce to usmev a klud
ludmilla
04.05.12,20:02
Každý jeden telesný pocit, z ktorého je cítiť ohrozenie života a trápi nás, mal by byť medicínsky vyšetrený - objasnený. k tomu vedie veľmi jednoduchá cesta: návšteva svojho lekára, vyšetrenia, prípadne návšteva odborného lekára (tvoj lekár už vie). po vyšetreniach príde súhrn všetkých výsledkov a určenie ďalšieho liečebného postupu. Bohužiaľ bez týchto modalít sa väčšinou strach o život o zdravie nezníži respektíve sa toho strachu nezbavíš. Veľmi jednoduché však?

EKG z pred 1/2 roka je veľmi staré a keď bolo robené v pokoji nemá veľkú výpovednú hodnotu, vhodné je robiť EKG počas búšenia.
nečakaj rieš :)