JakubM
30.10.11,13:14
Zdravim,

spravil som si jednoduchu domacu siet. Mam switch kde mam pripojenu tlaciaren, vsetky pocitace, tiez internetove pripojenie (linka) a NAS DNS-320
Pred nedávnom som dokúpil ešte wifi router DIR-600. Problem nastal ked sa pripojim do siete cez wifi router a nemozem sa dostat k suborom na sietovom disku.
Pocitac ho ani nezobrazi v sieti. Dokazem sa pripojit len cez prehliadac k nastaveniam NASu. Neviete poradit kde by mohol byt problem???

dakujem
mecky
30.10.11,12:18
napis ako to mas pozapajane a IP adresy pc, nas a routru
JakubM
30.10.11,23:10
Do switchu mam napichane vsetky veci: internet, nas, 3xPC, wifi-router, tlaciaren. Teda laicky ked mam napisat pre konkretny pripad, ze sa chcem pripojit k disku v "nas" tak by to malo byt ze Nas-switch-wifi router. IP-router (192.168.0.1) IP-NAS(192.168.10.25) IP-PC(192.168.10.23).... snad su to vsetky info, ktore treba....
mecky
30.10.11,23:24
pred switchom je zapojene co? lebo nieco tam ocividne prideluje IP adresy..

najjednoduchsie, ak ked nie moc "sietove" riesenie by mohlo byt vypnut v routri DHCP a prepojit ho so switchom cez LAN port (nie WAN ako je teraz)
JakubM
30.10.11,23:36
hmmm, asi uz viem co myslis....... takto...... ja mam aj pripojenie na net cez antenu... mam nastavenu IP adresu od providera(asi teda DHCP resp vychodzia brana) na 192.168.10.20 nie som si isty ale myslim ze to je to "nieco" co mas na mysli a prideluje mi to IP adresy........
Fero11
31.10.11,04:44
Je to dost nezrozumitelne napisane, teda je to zrozumitelne, ale v prvom prispevku pises inak a v tretom znova inak. Nieje jasne, ci ten router ti sluzi a ci ho mas nastaveny v klientskom mode pre pripojenie na MET, alebo ci je v mode AP a robis si doma vlastnu wifi siet.
Pises adresy z roznych subnetov a tam moze byt problem
Andy Kralik
31.10.11,15:30
Skús disk pripojiť ako sieťovú jednotku.
Pravým tlačidlom klikni na "Tento počítač". "Pripojt sietovu jednotku" a
zadaj \\192.168.xxx.xxx\adresar (xxx podla IP NSA, adresar tak ako je nazvany na NSA - napr. Admin..).

Malo by ju pripojiť aj keď ti ho nezobrazí v sieti. Budes ale musiet zadat heslo do NSA. Ak ti to pojde, takto mozes pripojit vsetky zakaldne adresare - Video, Foto, ... (nie cely disk, ale adresare)
Ak ti ju nepripojí, pravdepodobne pripojenie blokuje firewall.
mecky
31.10.11,16:20
Je to dost nezrozumitelne napisane, teda je to zrozumitelne, ale v prvom prispevku pises inak a v tretom znova inak. Nieje jasne, ci ten router ti sluzi a ci ho mas nastaveny v klientskom mode pre pripojenie na MET, alebo ci je v mode AP a robis si doma vlastnu wifi siet.
Pises adresy z roznych subnetov a tam moze byt problem

pridelovanie adries mu tam robi asi zariadenie od providera v rezime WISP
dir600 vie len mod router, zapojenim ako som pisal vyssie (kabel: switch -> LAN routra, vypnutie dhcp), prerobi dlink do modu AP a dostane vsetky zariadenia na jeden subnet, potom by to malo ist.