phrubovsky
31.10.11,13:39
Dobrý den,
mám stránky, ktoré sa zaoberajú hľadaním zamestnania a majú už celkom vysokú návštevnoť a chcel by som dať na ne banner napr. profesie, job.sk a pod, aby som ale zarabal na tom, ked na ne kliknu. Viete mi poradiť ako to mam spraviť? Lebo konkrétny banner profesie som napríklad nenašiel, dá sa to nájsť nejako cez AdSence, či aky postup by ste mi navrhovali? Diki moc.
Zoltan Miklos
31.10.11,13:28
ak chces uverejnit konkretny banner, tak budes musiet rokovat s konkretnou firmou, resp. nejakou agenturou, ktora tuto firmu reprezentuje. AdSense je sluzba, pri ktorej si nevyberas (resp. priamo neovplyvnis), aka reklama sa zobrazi na tvojom webe. Google zanalyzuje obsah tvojho webu, extrahuje klucove slova najlepsie popisujuce tvoj web a bude na tvoj web davat reklamy, ktore su tematicky najblizsie obsahu tvojho webu (cize obsah webu definuje odvetvie, ale nie konkretne reklamujuce firmy)
v podstate vyhodou AdSense je, ze sa nemusis starat o zhananie zakaznikov, ktory chcu na tvojom webe reklamovat.
ale ak chces ziskat kontrakt na reklamu od konkretnej firmy, budes musiet rokovat s konkretnou firmou. budes im musiet preukazat vykaz navstevnosti tvojej webky a ustanovit v zmluve vsetky podmienky spoluprace. spolupraca s konkretnymi klientami ti prinesie pravdepodobne viac zisku, nez google Adsense, ale budes tym mat viat prace - ziskat si klientov, vytvorit zmluvy a potom vymahat peniaze....

na SK su dve velke pracovne webstranky, ktorych navstevnost radovo presahuje navstevnost inych webiek, pochybujem, ze sa s tebou budu bavit o tom ze by ti mali platili za reklamu. ale ak sa ti to podari, daj vediet, rad ti prispejem kliknutim.
v tvojom pripade by som oslovoval mensie agentury s ponukou na spolupracu, ktore potrebuju reklamu pre svoj rast. profesia uz reklamu nepotrebuje.
trisestri
31.10.11,13:50
aj ja pochybujem zeby tieto firmy mali tzv afliate programy-ako bolo spomenute adsense a etarget dodavaju vlastnu relevantnu reklamu,ine weby maju ponuku tzv afliate programov,platby a provizie za podiel predaneho tovaru cez partnersku stranku,nuz a ostatny bud samy oslovia z ponukou alebo treba hladat,ale s ponukou priamej platenej reklamy mimo uvedeneho je to poslabsie
phrubovsky
02.11.11,15:40
a prosim Vas, neviete ako to je, zárobok v adsence ide za kliknutie na reklamu, alebo aj za to, že niekto tu moju stranku navštivi a možno si všimne tým aj ten banner?
TomasHC
03.11.11,07:05
adsense - pay per click, t.j. len za kliknutie. Cena závisí od kľúčových slov.
phrubovsky
03.11.11,15:54
adsense - pay per click, t.j. len za kliknutie. Cena závisí od kľúčových slov.
Ako zavisi od kľučovych slov? To skor od reklamy nie? Chapem ze ak mam stranku s počitačmi, tak tam bude google davat reklamu na pc a podobne veci, ale nechapem ako moze zavisiet od slov ta cena za kliknutie, vysvetli mi to v kratkosti ako si to myslel prosim ta.
newmi
03.11.11,22:01
zadavatel reklamy si urci klucove slova a urci si kolko penazi sa bude vyplacat za jedno kliknutie na ich reklamu. Cize cena za kliknutie je ovplyvnena tym ako ju nastavi ten na koho reklamu klikas.
phrubovsky
04.11.11,10:24
zadavatel reklamy si urci klucove slova a urci si kolko penazi sa bude vyplacat za jedno kliknutie na ich reklamu. Cize cena za kliknutie je ovplyvnena tym ako ju nastavi ten na koho reklamu klikas.

aha, no ved jasne to viem,len sa zle vyjadril, tak som to nepochopil, kazdopadne, ak mam za dva dni 170 euro z AdSence, tak je to pekna čiastka za klikanie :D
TomasHC
04.11.11,11:17
aha, no ved jasne to viem,len sa zle vyjadril, tak som to nepochopil, kazdopadne, ak mam za dva dni 170 euro z AdSence, tak je to pekna čiastka za klikanie :D

Tak to je ozaj slušné ;)
sthruska
04.11.11,11:37
U nás to je pre mnohých pol výplaty :(
phrubovsky
04.11.11,11:41
U nás to je pre mnohých pol výplaty :(

to mi hovorí aj frajerka, ale tak čo už, nechal som sa inšpirovať českým filmom Cech.made.man. určite doporučujem pozrieť :)
newmi
04.11.11,16:45
tak to je pekne. Len pozor, neklikaj si tie reklamy ty sam, lebo to google vyhodnoti ako podvodne kliknutia a blokne ti adsense
phrubovsky
04.11.11,16:59
tak to je pekne. Len pozor, neklikaj si tie reklamy ty sam, lebo to google vyhodnoti ako podvodne kliknutia a blokne ti adsense

no ved jasne, to by napadlo snad len veľmi negramotneho človeka, že by na to neprišli :D
TomasHC
06.11.11,08:50
Mne to mesačne hodí cca 70€, ale lepšie ako nič.
phrubovsky
06.11.11,10:09
Mne to mesačne hodí cca 70€, ale lepšie ako nič.

No tak prakticky zadarmo 70 euro poteši. A ako to riešiš pri daňovom priznaní?
TomasHC
08.11.11,08:37
No tak prakticky zadarmo 70 euro poteši. A ako to riešiš pri daňovom priznaní?

Google nemá oznamovaciu povinnosť voči nášmu daňovému úradu, takže by si to mal priznať...
phrubovsky
09.11.11,12:29
no dnes som sa bol kvôly tomu zaregistrovať pre dan podľa paragrafu 7a. Len čo ma trapi, ako Vám prišlo to PIN? lebo už ubehlo 9 dní a v účte AdSence mi píšu, že mi PIN kod pošlu mailom do 5 dní od dátumu uverejneneho vyššie (ten je 1.11.2011), na mail mi nič neprišlo ale v pomocnikovy AdSence je zasa spomenute, ze mi ten PIN kod pošlu poštou. Tak teraz neviem čo mam robiť, ale stale mi to pise ze sú platby podržané a že potrebujem ten PIN kod zadať. Diki