katuliK1986
31.10.11,14:03
Dobry den,

chcem sa spytat, ci by ste mi nevedeli odporucit nejaku proktologicku ambulanciu v BA. na internete som zatial nasla jednu na mytnej, ale nemam o nej ziadne referencie.
ak ste to absolvovali, ako prebieha vysetrenie homoroidov? je to privelmi bolestive? velmi sa bojim. dakujem
buchač
31.10.11,13:21
Dobry den,

chcem sa spytat, ci by ste mi nevedeli odporucit nejaku proktologicku ambulanciu v BA. na internete som zatial nasla jednu na mytnej, ale nemam o nej ziadne referencie.
ak ste to absolvovali, ako prebieha vysetrenie homoroidov? je to privelmi bolestive? velmi sa bojim. dakujem
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=vysetrenie+homoroidov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

...bolestivé ????....pre koho ako ,záleží od prahu bolesti a aj od stavu pacienta - hemeroidov ...

...ale keď sa musí , tak sa musí .....čo už ????
lujza.j
31.10.11,13:31
pasuliatko
31.10.11,17:21
mimotemy to sú neni homoroidy... a hlavne nie homo :)
ale hemeroidy :)
Rozalka
31.10.11,17:30
Hemoroid - Wikipedie (http://cs.wikipedia.org/wiki/Hemoroid)

Hemoroid (řecky Haimorrhoides flebes, alternativní český název je zlatá žíla, píštěl, případně zkomoleně hemeroid) je onemocnění cévního systému spočívající ...
katuliK1986
31.10.11,17:50
mimotemy to sú neni homoroidy... a hlavne nie homo :)
ale hemeroidy :)



áno, áno, ospravedlňujem sa za svoj preklep...hemoroidy, aj keď ja veľmi rada komolím to slovko na hemeroidy
katuliK1986
31.10.11,17:51
a okrem toho, nie je to jedno, každý vie, o čom hovorím.
Ivana Š
01.11.11,17:10
a aké je nepríjemné mať ich :(
SERVIS
02.11.11,11:38
Ničoho sa neboj, vôbec to nebolí, len naber odvahu:-) Ak mám niečo poučné povedať, tak že pri tom vyšetrení ti roztiahnu črevo plynom, čo nebolí.. ale... asi po pol hodine som dostala ukrutné bolesti. Ja som bola v aute, chytilo ma to uprostred polí, nikde ani nohy, zastavila som a bála sa čo aj pohnúť, lebo každý pohyb bol bolestivý... potom to trošku utíchlo a najlepšie je to dostať von, prdnúť si niekde.. aj keď od bolesti to vôbec nešlo. Ale som teraz pokojná, viem čo sa deje, ako sa liečiť, videl to lekár atd.Keby ma boli aspoň poučili že čo sa stane po opustení ambulancie.. ja som si to len domyslela s tým plynom...
katuliK1986
02.11.11,12:52
@servis a to si bola len na vysetreni alebo uz aj na nejakom zakroku? lebo co som si citala na nejakej stranke, tak by sa to malo vysetrit pohmatom, nic o plyne som tam necitala :o
SERVIS
02.11.11,13:18
bolo to vyšetrenie, prvé, a lekár povedal že on by si s tým nedal nič robiť na mojom mieste, tak som si nechala poradiť. ja som sa o tom rozprávala neviem či so sestrou alebo kolegyňou a tá tiež hovorila o plyne a bolestiach z neho.. tak ale fakt neviem..
katuliK1986
02.11.11,13:26
a este by som mala otazku na zeny - mam 26 rokov, hemeroidy pravdepodobne 2.stupňa (presne to budem vediet po vysetreni, ale 3.stupen uricte nie, kedze hemeroidy si zatlacat nemusim, vratia sa mi samy) a este som nerodila. je nutne ist na operaciu pred tehotenstvom alebo ste otehotneli s hemeroidami bez toho, aby ste si ich liecili operacne? co ma potom v tehotenstve caka?:(
SERVIS
03.11.11,11:59
vieš, ja som bola tiež nažhavená dať si to operovať a odstrániť a bola by som podstúpila hocičo, ale doktor ti ma uistil že to nie je na operáciu a mala som to určite horšie ako ty. môže sa tam stratiť citlivosť a nechcem pomyslieť čo by to znamenalo... tak to zváž, povypytuj sa odborníka. aha, a aj môj šéf má s tým problémy a tiež ho známy lekár odhovára.
katuliK1986
03.11.11,12:26
Ja si to praveze nechcem dat operovat ani za nic!!! pytam sa preto, ci sa neda tej operacii - mozno za niekolko vela rokov - vyhnut tym, ze teraz, ked som len v stadiu II. by som si to nejako neoperacne osetrila - pocula som nieco o podviazani, zmrazeni, atd.
je to velmi neprijemne denne sa bat ist na zachod :mee: stale sa umyvat, mastit...ale je to tyzden, co som zmenila stravu a pijem o liter viac, uzivam vlakninu, zmenila som mast a beriem laktobacily 5 a musim si klop klop zaklopat, ze tento tyzden je to v pohode, akoby som bola zdrava :-)
SERVIS
03.11.11,12:45
musíš si to teda udržovať, piť napr. acidko, každý deň dlhšiu dobu.. Keď sa ti zhoršia a kúp si detralex ak ti predajú. mne vždy predali, ale inak je na predpis. Ten ťa prelieči a mne sa hodne zlepšilo, takmer na 90%.