Avdika
31.10.11,17:01
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Môj známy pracoval v LIDLI ako pracovník SBS pod firmou BONUL. Dnes mu v LIDLI povedali, že rozväzujú zmluvu s firmou BONUL, lebo si najmú inú na stráženie, takže je bez práce. Má teraz majiteľ firmy BONUL z dôvodu zrušenia tohto miesta zabezpečiť známemu iné pracovné miesto alebo mu dať odstupné či ako to je? Hľadala som to aj v zákonníku práce, no nenašla som správny paragraf. Mohli by ste mi prosím poslať daný paragraf zo zákonníka práce, ktorý sa na to vzťahuje? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Tweety
31.10.11,16:03
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Môj známy pracoval v LIDLI ako pracovník SBS pod firmou BONUL. Dnes mu v LIDLI povedali, že rozväzujú zmluvu s firmou BONUL, lebo si najmú inú na stráženie, takže je bez práce. Má teraz majiteľ firmy BONUL z dôvodu zrušenia tohto miesta zabezpečiť známemu iné pracovné miesto alebo mu dať odstupné či ako to je? Hľadala som to aj v zákonníku práce, no nenašla som správny paragraf. Mohli by ste mi prosím poslať daný paragraf zo zákonníka práce, ktorý sa na to vzťahuje? Ďakujem veľmi pekne za pomoc. To, že firma stráca zákazku, ešte neznamená, že on musí prísť o prácu, veď firma má aj iné zákazky či?
Avdika
31.10.11,16:06
Má aj iné zákazky, ale tie sú obsadené. Jeho aj s jeho kolegom nemajú kam dať, tak chcem vedieť, čo je povinný urobiť s takouto vecou zamestnávateľ, čiže BONUL.
Tweety
31.10.11,16:08
Má aj iné zákazky, ale tie sú obsadené. Jeho aj s jeho kolegom nemajú kam dať, tak chcem vedieť, čo je povinný urobiť s takouto vecou zamestnávateľ, čiže BONUL. Asi sa stáva nadbytočným, v tomto prípade dáva zamestnáv. výpoveď podľa §63 ZP odst.1.