Lenulka12
01.11.11,08:18
Ahojte,

ktory telefon by ste si zakupili v sucasnosti ak si date do pomeru kvalitu a cenu?
dakujem za nazory.

pekny den :)
Fero11
01.11.11,09:33
Kazdy ma iny nazor na cenu aj kvalitu.
Napr. co ja povazujem za kvalitu, tak ty to mozes povazovat za podpriemer.
Ja by som skor vsadil na stabilitu
To jest .... 1 dlha vydrz baterie, 2 moznost pouzivania zakladnych aplikacii, 3 no freeze
marko182
01.11.11,11:13
To je presne, ako som tu davnejsie videl temu, ze ake auto by ste odporucili, ale bez informacie, ze co od toho toho auta ocakavas...

Treba najskor napisat, ze co by mal ten telefon zvladat a co vsetko chces na nom vyuzivat. Potrebujes ho len na telefonovanie alebo vyuzivas aj internet? Potrebujes kvalitny fotak, GPS? Budes ho vyuzivat na pocuvanie hudby, pozeranie videa a pod... Napis svoje poziadavky a potom sa uvidi.
Lenulka12
01.11.11,11:33
na bezne pouzivanie. To znamena telefonovanie, sms a internet (maily). Mal by mat wifi, fotak staci 5 MPx. Nechcem telefon, ktory sa vybije po jednom dni, a bude mi spomalene reagovat. Paci sa mi Experia ray alebo HTC..
marko182
01.11.11,12:48
Ok, to uz je daleko lepsie. Skusim pozriet, co je teraz na trhu a nieco poradit. Ale s tou vydrzou to bude problem. Bohuzial vsetky telefony s dotykovym displayom, co som doteraz mal, mi vydrzali tak den a pol max. Zavisi od toho, ako velmi ho budes vyuzivat.
marko182
01.11.11,13:21
Pozrel som zatial 2 alternativy zo Sony Ericsson. Ani jednu z nich som nemal, takze nemozem posudit realne skusenosti, ale tu si mozes precitat celkom slusne recenzie.

Sony Ericsson Xperia Ray
http://www.mobilmania.sk/clanky/test-sony-ericsson-xperia-ray-luc-svetla/uvod-konstrukce-a-design-obsah-baleni/sc-3-a-1126476-ch-1047953/default.aspx

Sony Ericsson Xperia Mini Pro
http://www.mobilmania.sk/clanky/test-sony-ericsson-xperia-mini-pro-ako-sa-robi-hit/uvod-konstrukcia-displej-hardver-operacny-system/sc-3-a-1126538-ch-1048022/default.aspx

Mal som predchodcu toho Mini Pro, celkom sikovny telefon, najviac mi na nom vadila ta mala uhlopriecka display-a. Ale zase full-qwerty klavesnica je na nezaplatenie, ked pises vela mailov alebo SMS. Na druhej strane Xperia Ray ma 3.3 palcovy display, co je uz celkom slusne. Zase nema qwerty klavesnicu.

Neviem, po akom HTC pokukujes, skusim pozriet este aj nieco od nich. Kolega ma Wildfire (ten starsi nie Wildfire S) a je to ok, ale ziadna spicka. Jeden znamy si celkom pochvaluje HTC Ace, tak skusim zistit viac.
Lenulka12
01.11.11,13:45
no mala som namysli HTC Wildfire S...neviem, skusenosti s nimi zatial nemam... Mozno ma nieco lepsie este nokia alebo samsung. Ta Experia ray sa mi ale paci najviac zatial :)
marko182
01.11.11,13:55
Prave som sa bavil s dalsim znamym vcelku odbornikom na telefony, on by poradil ak high-end tak Samsung Galaxy SII, ak mid-range, tak potom Experia Ray. Co sa tyka Experia Ray, tak vraj ked ju testoval, tak mu vydrzala nabita asi 2.5 dna. Informacie z druhej ruky sice, takze treba brat s rezervou, ale zase jemu verim, ze vie co hovori.
Este nezatracuj HTC Wildfire S, dam vediet, ak nieco zistim. Inak z mojho pohladu a pomer cena/vykon by tiez asi viedla Experia Ray.
Lenulka12
01.11.11,14:02
suhlasim, este to ani neuzatvaram... nad spominanym HTC prave rozmyslam, lebo vychadza lacnejsie a nie su mi zname nejake vazne nedostatky.. nie je podla mna az tak vyrazne horsi od Experii Ray... to by sa tiez dalo podla mna na bezne pouzivanie.. ale ako vravim, nepoznam nedostatky HTCčka..
marko182
01.11.11,14:11
Skus si este pozriet tuto recenziu (ak si ju uz necitala):
http://www.mobilmania.sk/clanky/test-htc-wildfire-s-najmensi-z-velkych/sc-3-a-1125637/default.aspx

Prebehol som to len narychlo, ale par rozdielov, co som zachytil:
Taktovanie procesora: WildFire S 600 MHz, Xperia Ray 1 GHZ
Rozlisenie display-a: Wildfire S 320 x 480, Xperia Ray 480 x 854
Kapacita baterie: Wildfire S 1230 mAh, Xperia Ray 1500 mAh

Ako parametre nie su vsetko, v reale sa ten telefon moze spravat uplne inac ako na papieri, ale aj tak mam stale lepsi pocit zo SE Ray.
svrki
01.11.11,15:48
Mám xperiu ray asi 3 týždne a zatial som spokojný
marko182
01.11.11,16:09
Super, realne skusenosti vzdy povedia viac ako specifikacia.
Theo
01.11.11,17:24
.Ja tie xperie nie.Je to dotykový display-mnoho funkcii a sms napísať je problém.Darmo si zoberiem na písanie nejakú tenšiu tužku-ono to reaguje na teplo ludskych prstov.
Čiže nejakú nokiu radu C
KEJKA
01.11.11,17:31
ja uprednostním NOKIU - niečo klasické, len na telefonovanie, plus prehrávač MP3
ktorý z aktuálnej ponuky je vhodný? Záleží mi aj na výdrži batérie.
alla66
26.11.11,18:20
ja uprednostním NOKIU - niečo klasické, len na telefonovanie, plus prehrávač MP3
ktorý z aktuálnej ponuky je vhodný? Záleží mi aj na výdrži batérie.
Z aktuálnej ponuky ktorého operátora? :)
KEJKA
26.11.11,19:19
ORANGE, tuším NOKIA E52?,....ak si dobre pamatám odporúčanie.
buchač
26.11.11,19:32
suhlasim, este to ani neuzatvaram... nad spominanym HTC prave rozmyslam, lebo vychadza lacnejsie a nie su mi zname nejake vazne nedostatky.. nie je podla mna az tak vyrazne horsi od Experii Ray... to by sa tiez dalo podla mna na bezne pouzivanie.. ale ako vravim, nepoznam nedostatky HTCčka..

...a ani ja ......nakoľko HTC tieto nemá ....;):---:D

Rok mi vraví pane HTC HD 2 ....mašinka jak lusk...:rolleyes:
mizu24
26.11.11,19:38
neodporúčam nokia C6, máme ich v rodine dva a v priebehu roka boli každý 2x v oprave :mee: . Súhlasím s Kejkou, asi by som aj ja išla do tej E52, ale to je len o tom, že sme doteraz mali len Nokie.
alla66
26.11.11,19:48
Išlo o rovnaké chyby? .....alebo každý má svoje muchy:)
KEJKA
26.11.11,21:36
áno, ja chcem NOKIU, mám ju roky a lahšie si zvykám na nový typ.
recenzie E52
http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-e52-zabavnejsi-manazerka-velky-test/sc-3-a-1123156/default.aspx


http://mobil.idnes.cz/nekompromisni-manazerka-s-tydenni-vydrzi-recenze-nokia-e52-pam-/mob_nokia.aspx?c=A090909_001130_mob_nokia_KOR

takže je to pre mňa slušný štandard, ktorý ani celý nevyužijem.
Čakám - za pár dní mi vyprší viazanosť, mala by som ho dostať lacnejšie.
Valcake
26.11.11,22:45
KEJKA
27.11.11,06:27
ešte sa chcem opýtať, aký je rozdiel medzi mne známym "klasickým" mobilom a smartfonom,
úplne laicky poprosím, napr. C2-01 nie je smartfon - píšu v recenzii.
Doteraz som si myslela, že je to v dotykovom displeji.
buchač
27.11.11,09:35
ešte sa chcem opýtať, aký je rozdiel medzi mne známym "klasickým" mobilom a smartfonom,
úplne laicky poprosím, napr. C2-01 nie je smartfon - píšu v recenzii.
Doteraz som si myslela, že je to v dotykovom displeji.

...úplne najlaickejšie asi bude

Mobil - telefonovanie , sms ...proste základ ....

Smartfón - to isté ( samozrejme ) ......no najmarkantnejší rozdiel je v tom , že táto mašinka má v sebe nejaký operačný systém , s ktorým sa dá následne pracovať ...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Smartphone
Valcake
27.11.11,15:50
..mala som C5 s oper.syst. Symbian...rýchle som ho predala, pritom nebol dotykový.
....KEJKA
ja uprednostním NOKIU - niečo klasické, len na telefonovanie, plus prehrávač MP3
ktorý z aktuálnej ponuky je vhodný? Záleží mi aj na výdrži batérie.
KEJKA
27.11.11,16:11
o dva týždne mi vyprší paušál, porovnám ešte E52 a spomenutú C2-01.
Valcake
27.11.11,16:23
KEJKA
27.11.11,16:47
ANO, TO POZNáM. a NAJLEPšIE POROVNANIA AJ S LAICKýM VýKLADOM MI ROBIA SYNOVIA.......
Valcake
27.11.11,22:46
... tak..:confused:??? ....niet o čom polemizovať..;)