stanka333
01.11.11,11:00
Chcela by som jednoduchý domček s podkrovím, tak ak o niekom viete, tak by som poprosila o kontakt.
TomasHC
01.11.11,10:03
Vyber si hotový projekt, to je lacné.
ciners
01.11.11,10:21
Ak mozem poradit, tak ak si mate vybrat medzi total lacnym individualnym projektom a katalogovym projektom,tak berte radsej katalogovy.
Pre stavebne povolenie stacia schematicke vykresy a tyto najlacnejsi to beru doslovne. Potom je katalog fakt lepsi a este aj lacnejsi.
buchač
01.11.11,10:33
Chcela by som jednoduchý domček s podkrovím, tak ak o niekom viete, tak by som poprosila o kontakt.


nie veľmi drahého architekta
...t.j.......????

Architekt berie cca +- 10 % z celkového rozpočtu ...

Vypočítaj si , koľko to asi bude a čo sa viac oplatí ....
stanka333
01.11.11,11:03
A nie je lepšie, ak ti architekt naprojektuje aj inžinierske siete, lebo pri kataógových domoch to nieje, kedže nepoznajú danú situáci a tak si potom musím zvlášť hľadať iného, ktorý by mi to urobil, nie? Ja sa v tom nevyznám, kedže som dom ešte nestavala, preto ďakujem za každú dobrú radu
ciners
01.11.11,11:30
...t.j.......????

Architekt berie cca +- 10 % z celkového rozpočtu ...

Vypočítaj si , koľko to asi bude a čo sa viac oplatí ....


To je nejaky mytus. Ani oficialna metodika nacenovania tak nefunguje. cca 8 percent je komplet projekt pre uzemne, stavebne, realizacne konanie a zabezpecenie inzinieringu okolo celej stavby. Lenze to,co nerobis, to nenacenujes. Takze v konecnom dosledku to je tak do 2 percent pre stavebne povolenie a do 4 percent aj s realizakom. A to su ti najdrahsi, toto nacenovanie nikto normalny nepouziva :)
ciners
01.11.11,11:33
A nie je lepšie, ak ti architekt naprojektuje aj inžinierske siete, lebo pri kataógových domoch to nieje, kedže nepoznajú danú situáci a tak si potom musím zvlášť hľadať iného, ktorý by mi to urobil, nie? Ja sa v tom nevyznám, kedže som dom ešte nestavala, preto ďakujem za každú dobrú radu

Skusme to takto:
katalogovy dom 800€ +osadenie 200€, to mas 1000€. V hodnote 1000€ nic normalne individualne nezozeniete.
A to Vam pisem ako totalny odporca hnusneho katalog stylu. Jednoducho,ak chcete fakt lacno,tak na individualny projekt sa radsej vykaslite, kupite total fuserinu a budete mat z toho nervy.
stanka333
01.11.11,11:39
No asi to vyzerá na katalógový projekt....
ciners
01.11.11,12:05
Skuste skor popisat, aku mate predstavu o dome. Ludia Vam poradia do akych cien realizacie sa da zmestit a z vlastnych skusenosti aj aky projekt mate hladat.
day
01.11.11,18:34
okolo 1500€ individualny projekt zozeniete,
na margo buchacovho prispevku, mne jeden krovar nacenoval krov a hovori "cena za pracu sa rovna cene za drevo",
tak som mu povedal, ze drevo mam zadarmo :)
stanka333
01.11.11,19:36
:D a hned ušetrené peniaze :D
day
01.11.11,19:41
urcite individual
lucochod
27.12.11,11:32
Ak sa rozhodnete pre architekta, ten Vam pomôže uskutočnit Vaśe predstavy. Zhodnotí polohu pozemku, jeho prípadnú svahovitosť, podložie, spodnú vodu, využitelnošt pozemku, svetové strany. Individiduálny prístup profesií- statik , elektro, plyn, zdravotechnika ...
Samozrejme to niečo stojí ale predpokladám že v tomto dome budete chcieť stráviť časť svojho života. Katalógový dom sa zdá byť cenovo prístupnejši avšak veľakrát sa cena nabaľuje postupne, a v konečnom dôsledku sa môže vyrovnať individuálnemu projektu. Ide oto , že ak máte náhodou svahovitý pozemok a katalógový dom je projektovaný na rovinu robíte vysoké základy ( nejake to euro naviac ), upravujete terén ( nejake to euro naviac ), nesedí Vám až tak dispozícia dáte to niekomu prekreslit ( nejake to euro naviac ), spodná voda-preriesenie základov ( nejake to euro naviac )pripadne odvodnenie pozemku, nedoriesena kanalizacia v lokalite (aj to sa stava ) atd atd.
Ak by ste este mali zaujem skuste ma kontaktovat na lucia.dudrova@gmail.com
ahornik
14.02.12,10:52
Dobry den, myslite si, cena nad 6000 Eur za kompletny projekt rodinneho domu- prizemneho /cca 11mx22m plus dvojita samostatne stojaca garaz/ je prilis vysoka?
JOHC
07.03.12,12:03
Dobrý deň, ja kreslím individuálne projekty RD okolo 1500-2000€ na komplet. V prípade záujmu ma kontaktujte.
Danaso
13.03.12,13:51
ak je to ešte aktuálne , tak ing.arch.Gašparová 0905 728 565