Mr.Crow
01.11.11,19:04
Ahojte

Chcel by som vedľa unimobunky dlhej 6metrov nadpojiť prístrešok po celej dĺžke a šírka bude približne 3 metre.
Neviem sa rozhodnúť či konštrukcia bude kovová alebo drevená. Rád by som vedel čo je cenovo výhodnejšie a čo má dlhšiu životnosť.

Ďakujem za Vaše rady a pripomienky.
lapejko
01.11.11,19:28
Oceľová konštrukcia z jäklov, 2x náter Alkytonom, trapézový plech alebo trapézový polykarbonát na www.polykarbonat.sk
Mr.Crow
01.11.11,20:52
Oceľová konštrukcia z jäklov, 2x náter Alkytonom, trapézový plech alebo trapézový polykarbonát na www.polykarbonat.sk (http://www.polykarbonat.sk)

Aký rozmer jäklu by ste odporúčali ?
lapejko
03.11.11,18:58
to by mal spočítať statik alebo seriózny praktik od železa, veľa záleží od lokality, veternosti, plochy a požadovaného sklonu strechy.
Mr.Crow
04.11.11,17:08
ide o konštrukciu na prístrešok na ktorej bude ľahká kritina a nič viacej, ale netreba to nechať podceniť.
buchač
04.11.11,17:28
Ahojte

Chcel by som vedľa unimobunky dlhej 6metrov nadpojiť prístrešok po celej dĺžke a šírka bude približne 3 metre.
Neviem sa rozhodnúť či konštrukcia bude kovová alebo drevená. Rád by som vedel čo je cenovo výhodnejšie a čo má dlhšiu životnosť.

Ďakujem za Vaše rady a pripomienky.
...ja by som sa rozhodoval podľa Unimo bunky ...

Išlo by mi v tomto prípade o to , že by som prispôsobil prístrešok k " stavbe " .... proste , čo sa by sa viac esteticky hodilo ...

Ale aj tak som toho názoru , že drevo je vždy krajšie ......výrobu , montáž a poprípade aj cenu by som dal bokom ....
Indeed
27.05.12,08:19
jokel 40x40 hrubka steny 3 mm

bohate postačuje

ide o to aby sa jokel neprehýbal vlastnou váhou

a tiež lepšie sa zvára hrubší jokel ako tenší
lapejko
27.05.12,17:44
Pokiaľ viem, každý profil sa prehne vlastnou váhou, ide skôr o pomer hrúbky a maximálnej možnej dĺžky.
Indeed
27.05.12,17:48
Takto riešený pristrešok , aby 6m jokel nebol nikde podopretý ani ukotvený a prehýbal sa vlastnou váhou, som ešte nikde NEVIDEL