Saggittario
01.11.11,20:50
Zdracim Vas,

ziadnu podobnu temu som nenasiel tak sa vas chcem spytat ci uz niekto mal problemy s chrbticou ohladom posilovania. Mam 22 rokov 198 cm cca 90kg. Trosku som chcel vyzerat tak som zacal chodit do fitka s dobrym kamaratom, ktory tam chodi uz 3 roky. On mi daval rady ako cvicit co cvicit. Vsetko bolo v poriadku len po dvoch mesiacoch sa mi po treningu zacalo krutit v hlave- mierne. Na dalsi den to bolo horsie opakovalo sa to a na treti den uz som bol v nemocnici. Nemohol som sa postavit na nohy pretoze sa mi krutila strasne v hlave a zvracal som. V nemocnici som bol tyzden, urobili mi vsetky vysetrenia CT mozgu, rengeny chrbtice aj krcnej, magneticka rezonancia. Vsetko bolo v poriadku. Ako ma pustili z nemocnice este tri tyzdne som lezal dom v posteli pretoze som nemohol poriadne hybat, sportovat dokopy nic. V nemocnici mi povedali ze mam bloknutu chrbticu. Mohol som si zablokovat chbticu tym cvicenim ? Mohol som si nejakym cvikom pricviknut nervy alebo nieco podobne? Nedobre som sa rozcvicil alebo mate niekto podobne skusenosti? Teraz som uz ok a chcel by som znova zacat cvicit a bojim sa ze by sa mi to vratilo. Znova si tym vsetkym prejst . Poprosim Vas o nejaku radu alebo skusenosti. Ak niekto poradi tak velmi pekne dakujem
lujza.j
01.11.11,20:03
Zdracim Vas,

ziadnu podobnu temu som nenasiel tak sa vas chcem spytat ci uz niekto mal problemy s chrbticou ohladom posilovania. Mam 22 rokov 198 cm cca 90kg. Trosku som chcel vyzerat tak som zacal chodit do fitka s dobrym kamaratom, ktory tam chodi uz 3 roky. On mi daval rady ako cvicit co cvicit. Vsetko bolo v poriadku len po dvoch mesiacoch sa mi po treningu zacalo krutit v hlave- mierne. Na dalsi den to bolo horsie opakovalo sa to a na treti den uz som bol v nemocnici. Nemohol som sa postavit na nohy pretoze sa mi krutila strasne v hlave a zvracal som. V nemocnici som bol tyzden, urobili mi vsetky vysetrenia CT mozgu, rengeny chrbtice aj krcnej, magneticka rezonancia. Vsetko bolo v poriadku. Ako ma pustili z nemocnice este tri tyzdne som lezal dom v posteli pretoze som nemohol poriadne hybat, sportovat dokopy nic. V nemocnici mi povedali ze mam bloknutu chrbticu. Mohol som si zablokovat chbticu tym cvicenim ? Mohol som si nejakym cvikom pricviknut nervy alebo nieco podobne? Nedobre som sa rozcvicil alebo mate niekto podobne skusenosti? Teraz som uz ok a chcel by som znova zacat cvicit a bojim sa ze by sa mi to vratilo. Znova si tym vsetkym prejst . Poprosim Vas o nejaku radu alebo skusenosti. Ak niekto poradi tak velmi pekne dakujem

áno mohlo sa to stať pri cvičení.
arizona
01.11.11,20:17
mimotemy aký znáááámy nick :D

Vitaj na Porade :---
Saggittario
01.11.11,22:54
Nechapem preco je to mimo temy. Vsak tu ide o moje zdravie a prehodnotenie ci dalej posilovat alebo nie. ;)
lujza.j
01.11.11,22:58
Nechapem preco je to mimo temy. Vsak tu ide o moje zdravie a prehodnotenie ci dalej posilovat alebo nie. ;)
mohol si to s konzultovať, aj s lekárom. asi budeš musieť vylúčiť cviky kde sa zapája krčná chrbtica, bojím sa že ich je dosť.
arizona
01.11.11,22:58
Nechapem preco je to mimo temy. Vsak tu ide o moje zdravie a prehodnotenie ci dalej posilovat alebo nie. ;)
to moj prispevok je mimo temy...;)

Ten nick poznam z ineho webu ...filmiky..diky
220870
02.11.11,19:28
Môže to byť chrbtica sám s §ou mám problémy.Chodím si ju dať sem tam ponaprávať,jednej strašne zlatej ženskej.Jeden prípad.chlap 30 r spadol zo strechy nič sa mu nestalo len mu vyskočil stavec.Rozprávam sa s ním a jemu začnú lietať ruky z ničoho nič začne robiť nekoordinované pohyby začne blabotať rozprávať nezrozumitelné reči,trvalo mu to pár minút kým prišiel k sebe.Všetko si pamätal ale nebol schopný pochopiť prečo.Stačilo napraviť chrbticu a bolo po probléme.
misomiso
02.11.11,19:49
Ja som nedavno dva razyy zazil uplne to iste - tocenie v hlave a stuhnuty krk - ale uplne z opacneho dovodu: par rokov som sa nehybal, iba auto a pocitac.

Ked sa mi to stalo po prvy raz, tak som aj chodil po lekaroch, ale v podstate kym stihli na nieco prist tak to preslo.

Druhy raz sa mi to stalo pred dvoma mesiacmi. Dost dlho ma to drzalo, vobec sa to nelepsilo. Odestoval som na par dni do Ciny, tam som skocil na par klasickych cinskych masazi. To nema s nasou masazou nic spolocne, nepouziva sa olej, maser ti na sucho roztlaca struhnute svaly celou silou aj 90 minut, je to velmi bolestive, na hranici znesitelnosti. Ked som sa vratil, isiel som este dva razy po hodine plavat a som O.K.

Budem musiet v tom plavani pokracovat, evidentne mi pohym pomaha. Takze ja by som to videl tak, ze nie 100 kilove cinky, ale nejaky iny pohyb.
lujza.j
02.11.11,20:23
ja chodím cvičiť pár rokov.mám dohúkanú chrbticu celú, nemala by som robiť vôbec cvičenie kde sa skáče, ale robím čo už.....:(z krčnej chrbtice mi tŕpnu ruky hlavne v noci:( cviky z ktorej ma bolí krčná chrbtica nerobím, tiež nemôžem cvičiť brucho cvikmi kde dvíham nohy pri ležaní na chrbte, tak si to kompenzujem inými. dá sa cvičiť aj pri zdr. obmedzení,len treba dávať pozor a cvik precítiť a nemakať mechanicky až nám niečo rupne.
Saggittario
28.11.11,21:07
Dakujem, tak vyriesil som to tak, ze som si zohnal trenera osobneho a ten mi odporucil nejakeho dobreho fyzioperapeuta v KE, ktory robi s ludmi, pourazoch. Uz som bol na prvom sedeni a povedal mi ze ten hlavny problem moze byt niekde inde a nie v chrbtici. V miestach trosku nad zadnou castou tela. Ze som mal uraz a nedoliecil som to. Teraz mam chodit na sedenia a uvidime ci mi to pomoze. Budem informovat.