mumakovic
01.11.11,23:23
Zdravím, potreboval by som radu. včera som oškrabal stenu okolo okna až po panel lebo bola v hroznom stave a kedže mi idú koncom týždna robič okná tak to chcem mať v poriadku. no a teda sa chcem opýtať, či mám nato dať aj jadrovú omietku (baumit) vyhladiť a nato dať stierku (kerzaštuk) jednu dve vrstvy.Alebo mám dať viac vrstiev toho kerzaštuku rovno na panel. keď berete do úvahy, že panel nieje rovný a je v zlom stave. Čiže mi poraďte aj ako postupovať pri nanášaní jadrovky a aj ako riediť a pod. za rady ďakujem
220870
02.11.11,04:42
Kerzaštuk nepoznám.Panel treba omitať na hrubo len vtedy ak je moc kirvý.Vonkajšie panely bývaly na činžiakoch z materiálu podobného ako porfix,nie z betónu.Na takýchto paneloch štuk držať nebude.Panel treba napenetrovať ,ak je to nutné vyrovnať hrubou omietkou ,natiahnúť lepidlo a sieť.Potom môžete zvoliť povrchovú úpravu, aká sa vám bude páčiť.
mumakovic
02.11.11,16:04
nejde ani o to ze je krivý ale je tam spoj panelov jeto balkonova stena a omietať idem iba z vnútra. Panel rovný nieje iba somdal komplet omietku az po panel a idem to napenetrovat... iba jednustenu... teda mi povedzte ake vrstvy a coho tam maju byt a postup ake lepidlo a ake sietky.. ako to cele zrobim po vrstvach
Brčo
02.11.11,16:40
Napenetrovat,cez spoj panelov dat sklotextilnu sietku a celu stenu prebehnut z rimanom.Ja som daval sietku aj do vsetkych kutov,uz je to 6 rokov a ziadne praskliny.
220870
02.11.11,19:16
Je x materiálov ktoré sa dajú použiť ,napíšte ako to má vyzerať v finále.Má to byť hladké drsné otapetované ?
mumakovic
03.11.11,08:59
na vrch má byť štuková omietka (kerzaštuk) - už je kúpená a tak isto mám ečte asi 35 kg jadrovej omietky BAUMIT.
panel nieje velmi rovný a teda som chcel je jeden malý spoj panelov čo tam je (je to balkonova stena) tam by som chcel dať sieť. len mi napíčte ako ju mam osadiť (ši ju možem dať do jadrovky alebo na jadrovku a prekryť štukom)

Otýzka znie či bude dobré, keď použijem na hrubé vyrovnanie steny jadrovku BAUMIT nechám ju prezreť a na to ro rovinky natiehnem štukovú stierku (ten kerzaštuk) potom vyfilcujem a bude?
220870
03.11.11,18:27
Postup.Najskôr všetko očistiť od prachu a uvoľňujúcich sa častí.
Napenetrovať.
Na hrubé nerovnosti naniesť špric a hrubú omietku baumit grobputz.
Na to naniesť lepidlo ,do lepidla vtlačiť sieť zahladiť gleťákom.
Na takýto povrch môžete po cca 12 hod naniesť kerzaštuk.
mumakovic
03.11.11,18:32
ok a akélepidlo najlepšiepoužiť.. múže byť FLEXI UNI asi tiežod baumitu ..lepil som sním kachle. A sieťku dám iba na spoj a na rohy?čikomplet aj rohy radšej?

a na rohy môžem použiť sieťku klasickú? len ju zohnem?
220870
03.11.11,18:40
lepidlo môže byť aj to najlacnejšie .Kľudne aj to čo máte.Stačí aj presiaťkovať spoje a pukliny.Ale bude sa vám to zle štukovť tím karaštukom,preto je to lepšie celé presieťkovať.V kútoch stačí sieť zohnúť.
mumakovic
03.11.11,18:43
OK a ideálne leppidlo aj cenovo aj čo sa kvality týka je? Prípadne by to stačilo celé vyrovnať lepidlom nie? a ešte móžem lepidlom zatmeliť aj škáry na spojoch panelov (v rohoch)
220870
03.11.11,19:02
V tomto prípade platí čím lacnejšie lepidlo tým lepšie.
lapejko
03.11.11,19:49
na napenetrovaný podklad natiahnúť Rimano Uni od Rigipsu v požadovanej hrúbke hoci aj tri centimetre. môžete do neho vlepiť aj hliníkovú alebo pozinkovanú rohovú lištu. Za hodinu to máte tvrdé, zmiešate Kerzapet s Rimano Uni 1:1, natiahnete 3 mm vrstvu a vypucujete bielym filcom a molitanom. Akonáhle to bude suché, môže sa maľovať. Jadrová omietka dozrieva rok, na tónovaných maľbách páli odtieň.
220870
03.11.11,20:11
Sádra je síce unotuto ale ako amatér ju ani poriadne nezarobí,nieto ešte natiahnuť na stenu.
lapejko
03.11.11,21:03
:D:D:D TA PRAVDA :D:D:D
mumakovic
04.11.11,00:59
no jedná sa mi len o to aby tá stena bola poriadne spravená. môj celý byt som stierkovak kerzaštukom asi mesiac dozadu a neviem si ho vynachváliť perfektne sa s ním robilo. Len to som škrabal akurát malovku a penetroval.

Tu som išiel až po panel a teda to urobím dáko takto: ?

-stenu očim
-napenetrujem
-vykašlem sa na jadrovku a nerovnosti urobím lepidlom a doň dám sieťku
-vyhladím
-nechám prezreť napenetrujem a dám kerzaštuk
-vyfilcujem a hotovo?

a otázky 1- sieťku treba vtlačiť do lepidla alebo stačí ju prichytiť o stenu lepidlom a potom ju postupne pretierať lepidlom?
2- ako lepidlo môžem použiť dáky kleber od baumitu?

nič viac netreba urobiť?

Ďakujem za všetky odpovede.
220870
04.11.11,05:39
poporadeí.Nieje to nutné nechávať vyzrieť na druhý deň môžete ťahať kerzaštuk.
lepidlo sa už nepenetruje.
lepšie je sieťku vtláčať do lepidla ,ale viem že to tak robí málokto.
ako lepidlo môžete použiť aj niečo od baumitu.
baumit má aj original lepidlo na sieťkovanie-armovanie stien.
mumakovic
04.11.11,08:25
A ako sa volá to lepidlo? Kleber na to je vhodný? a nezatvrdne mi lepidlo kým ho natiahnem aby som doň vtlačil sieťku? a stane sa niečo ak napenetrujem aj lepidlo? ikeď je to asi zbytočké nakolko povrch bude dorbý aj vďaka sieťke a lepidlo ostane pevné a nebude sa z neho už trúsiť
mendo933
04.11.11,09:48
robis z komara somara. Lepidlo=kleber ti staci hocijaky C1T napr. aj z baumaxu to najlacnejsie. Dakedy klebre nepoznali a postavilo sa viac jak teraz. Natiahnes lepidlo , vlozis sietku, pohybom hobla ju zatlacis. Ak vidno je vidno setku tak nanesies este trochu lepidla aby bola sietka komplet v lepidle.
Prilis nad tym maturujes, uz si to mohol mat hotove:)
mumakovic
04.11.11,19:32
Nemohol najprv musia okna spravit.:) teda nic okrem penetraku lepidla sietky a stierky nebudem potrebovat? Stenu mozem vyrovnat teda tym lepidlom. Lepidlo nepenetrovat?
mumakovic
04.11.11,22:30
či myslíte že mám aspoň sieť a lepidlo dať ešte predtým ako urobia okná? nakolko tieto netesnia fuka cez ne a ide tade urcite aj vlhkosť tak neviem či to robíť teraz alebo aý po oknách... zamozrejme povrchovú štukovku spravím až po oknách .. čo by ste poradili?
220870
05.11.11,06:21
Môžete to urobiť aj dopredu.Budete ešte potrebovať rohové lišty.Nie sú síce nutné ale chránia spevňujú ostenie okna pred obitím,najmä pri prievane môže okno buchnúť do ostenia a odlúpnuť kus omietky.
bobekoad
27.05.12,19:49
Idem strhavat tapety v byte, cim mam dierky vyplniť? A ked ich vyplnim, napenetrujem a mozem na to naniest jednoducho omietku a ziadne lepy a sietky? dakujem za radu
bobekoad
27.05.12,20:35
poradite mi prosim? dakujem
220870
28.05.12,04:27
Dierky vyplniť omietkou napenetrovať a znova omietku.
bobekoad
28.05.12,12:03
Dakujem, a chcem sa opytat, moze byt od Rigipsu- Rimano prima?? /0-3/
Jan68
28.05.12,15:51
vyčistiť, vyplniť, penetrovať, dať sieťku a štukovať..
bobekoad
28.05.12,16:34
nechcem sietkovat...
bobekoad
17.06.12,19:18
Poradte. Mam 3+1 panelovy byt - 72 m2 s tapetami. Idu mi ho cely omietkovat okrem stropov + kde su spoje panelov a do rohov daju sietku a zalistuju rohy. Cena prace je 1170 az 1330 eur aj za strhanie tapiet. Co si myslite aka je to cena, ak mate s cim porovnat poradte. Dakujem
bobekoad
17.06.12,20:28
Este k tomu/ som zo Zilinskeho kraja. Dik