Letko
02.11.11,06:11
Ahojte,

potrebujem poradiť. Kedysi dávno som dal na eBay niekoľko inzerátov aby som predal zopár vecí. Tých inzerátov bolo niekoľko desiatok (do 80 na ebay.co.uk) za mesiac, keďže sa mi to nedarilo predať. Dával som ich na ebay.co.uk, ebay.ie, .de, .at a .ch. Po určitom čase mi prišiel email z ebay.co.uk, že už nemôžem byť private ale business seller nakoľko som mal veľký počet inzerátov. Nakoniec sa mi podarilo vyjednať status private seller. Z ostatných ebayov mi neprišlo nič také.
Dlhšiu dobu som na ebay nič nedal a teraz by som chcel opäť.

Máte niekto skúsenosť práve s private vs business seller? Aká je tam mesačná hranica inzerátov? Sú rôzne ebaye v nejakých skupinách, napr. .co.uk v skupine s .ie alebo .de v skupine s .at? Myslím tým ak dám na .co.uk a na .ie inzeráty, spočítavajú sa nejak v systéme a tým mi stopnú predaj ako private seller?

Aké sú výhody private a aké business seller? Podľa toho, čo mi napísali, tak ak už raz budem business seller, nemôžem sa vrátiť na private seller.

Ako sa môžem vyhnúť statusu BUSINESS SELLER?

Ďakujem a verím, že to nie sú veľmi chaotické otázky :)
dalid
02.11.11,06:50
Nie som si na 100% isty, ale myslim, ze Business Seller uz plati z kazdej predanej polozky nejaky poplatok...
V kazdom prípade zaujimava tema, som zvedavy ako sa toto vyriesi.
Letko
02.11.11,06:55
Z každej predanej položky platí aj private seller 10%. Myslím, že len pri nehnuteľnostiach neplatí a možno je tam ešte zopár výnimiek.
Business seller platí aj pri každej vloženej položke, kde private do 1€ neplatí nič.
Letko
10.11.11,08:42
Z private sa vraj stáva business ak má mesačne viac ako 50 inzerátov. Je to pravda?
Letko
21.11.11,10:50
Vážne s tým nemá nikto skúsenosti?