Katka01
02.11.11,12:36
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať nejakej školenej kozmetičky, koľko %-ná AHA kyselina sa dá použiť na domáce použitie, aký je na to u nás zákon a od koľko % to už patrí len do rúk kozmetičky/lekárky? Ďakujem
Mila123
02.11.11,11:43
mimotemy na rozpúšťanie tela ???? :D:D:D
Gina Er
02.11.11,11:45
a to sa dá normálne kúpiť??
Katka01
02.11.11,11:57
samozrejme ze sa to da normlane kupit, vsak ja to kupujem uz aspon dva roky :-) ale z anglicka. tam mozu mat ine zakony, zaujimalo by ma, ako je to u nas?
Katka01
02.11.11,11:58
Aha kyselina, to je chemický píling.
Gina Er
02.11.11,11:59
Aha kyselina, to je chemický píling.
ja viem,preto sa pýtam,či sa to dá voľne kúpiť....zdá sa mi to nebezpečné.
Gina Er
02.11.11,12:02
Katka01
02.11.11,12:04
Ja som to kedysi videla predavat aj u nas, ale to uz bolo davno. Teraz som to nenasla. Ale podla na, nejaka nizka koncentracia kyseliny by mala byt povolena. Len neviem, kde sa to da zistit.
Gina Er
02.11.11,12:09
kozmetičky tiež používajú kyselinu na peeling,ale v omnoho nižšej koncentrácii.Ale či sa to dá niekde kúpiť,to netuším,a ak áno,tak to bude veľmi nízka koncentrácia.Takúto vec by som asi hľadala v lekárni,neviem kde inde by to mohli predávať....
Gina Er
02.11.11,12:11
lujza.j
02.11.11,13:26
http://www.esthetic.sk/realizovane-zakroky/chemicky-peeling

......pre boha:eek: normálne som sa zľakla s tej plejády "krásavíc" :D:D:D
lujza.j
02.11.11,13:29
Gina Er
02.11.11,13:32
toto je ono?
http://www.puls.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=40&Itemid=57
neviem,či Ti tam niečo predajú bez živnosti .....
lujza.j
02.11.11,13:36
ozaj ak to nie je tajné, na čo to potrebuješ?
Aankaa
11.11.11,07:01
Robiť si doma chemický peeling je maximálna nezodpovednosť. Môžete si popáliť pokožku aj tou najnižšou koncentráciou kyseliny.
K tomuto úkonu je skutočne nutné - ak nie vzdelanie - tak aspoň dobré zaškolenie a prax. Preto voľnopredajné preparáty nájdete
len u nezodpovedných predajcov. Jedná sa totiž o produkty, ktoré si môžu zakúpiť len kozmetičky a dermatológovia u vybraných
dodávateľov.
Estetic
03.01.12,15:08
Ojedinele dostať kúpiť preparáty s kyselinou glykolovou asi do 10%,kozmetičky môžu v salonoch používať maximálne do 30% a u lekára 70% kys.glykolovú.
Daniela Le
02.02.13,13:11
Ahoj, poradim ti z vlastnej skusenosti, plet musis na chemicky peeling pripravit, takze si kup od Isis glyco-A, to je taky maly kremik s 13% kyselinou, pouzivaj tak tri tyzdne - aj to ti pomoze, potom si kup cez ebay normalne dajaku kyselinu - natukaj tam vo vyhladavaci salicylic acid, alebo glycolic acid chemical peel - ale vyber si tak 20% a nie viac, a zacni pouzivat, najprv raz za dva tyzdne nechaj posobit 1-2 minuty a uvidis co to spravi, ci sa vobec zlupes, navod je inac prilozeny, takze sa nejdem rozpisovat, viac ako na 30% kyseliny by som vsak doma ani nesla, na 20% ti staci obycajnou vodou umyt tvar, ale potom pri vyssich koncentraciach mozno treba aj neutralizator, to uz fakt neviem. Ked pokrocim tak opat napisem. A hlavne sa neboj. Pa
Estetic
04.02.13,12:33
Dievky,ste nepoučiteľné.Na riešenie následných problémov miniete o dosť viac peňazí,ako na kvalifikovaný peeling na príslušnom pracovisku.
A čo sa týka toho nebátia,ste si vedomá,že tvár sa dá zničiť za jednu minutu a nenapravíte to za zvyšok života? Tu nebýva opravný termín.
Daniela Le
05.02.13,13:55
OK, videla som na youtube zeny, ktore sa s experimentovanim doma doslova znetvorili - tak neviem, jedna cernoska si tam davala tu kyselinu na tvar v centimetrovej hrubke :eek:, dalsej ostali keloidne jazvy na tvari - davala si tam kortikoidy, ATB lokalne aj celkovo a este dajake maste, no tiez hroza :eek:, dalsia mala docierna spalenu tvar - vyzerala ako z hororu, teda dost mi to vzalo odvahu, co urobili zle?, to sa tam do videa nepriznala ani jedna...tak neviem teraz...dost sa bojim...
BXLmiami
05.02.13,15:04
Nemuseli nič spraviť zle,v medicíne to tak chodí.Stačí aby reakcia nebola taká ako sa čaká.
Petra Smelakova
26.05.13,13:15
Žasnu, kolik mýtů se kolem peeling objevuje. Neexistuje omezení pro aplikaci v koncentraci kyselin, dokonce ani pro prodejce. Osobně aplikuji značkový peeling Neostrata už roky - doma. Oficiálně by měl člověk pracovat s AHA peelem jen cca 20% kosmetička do 35 a všechno víš medik. Informace o peeling jen do ruk kosmetiček nebo mediků, rozšiřují tihle lidé samotní, důvod je jasný – zisk. Lahvičku značkového peelingu koupíte za 2500 a oni z ní vydělají cca 60 000Kč….Podobné věci rozšiřují také lidé, které si tyhle věci přečtou na netu a pak je všem nepapouškují. Tihle lidi peeling nikdy neviděli, natož aby jej aplikovali. Co se youtube týče, pro některé lidi je vážný problém si přečíst pár řádek návodu, natož se podle něj řídit. Pro tyhle lidi bude do nejdelší smrti představovat riziko i kyselina na WC. To, že je na youtube taky množství fakes videí, které je třeba brát s rezervou, to je věc zase jiná. Na chemický, značkový peeling nedám dopustit. Je to něco co vážně funguje a jde to koupit za dobou cenu a na dlouho. Před lety jsem hledala něco, co by na moji problematickou pleť vážně fungovalo, našla jsem a že jsem toho vyzkoušela nepočítaně. Od všemožných másel z Brazílie až po ultrazvukovou špachtli. Peeling už neberu jako nějakou estetickou proceduru ale jako koníček. Peelingy tak dělám v celé naší rodině :D
Petra Smelakova
26.05.13,13:27
Právě z toho důvodu, který popisuješ se dělá první zkušební aplikace cca 1 min. Následně se teprve aplikuje ostrá aplikace.
matka196
12.07.14,13:23
prosim Ta odkial objednavas peeling od neostraty? DAKUJEM