evitas
02.11.11,16:41
Radi by sme si vonku postavili pec na pizzu v kombinácii s grilom. Miesta však máme málo a preto by sme privítali Vaše skúsenosti, rady, typy, nápady, prípadne projekty ako na to. Maželovi sa do toho veľmi nechce práve preto, že má predstavu, že to musí byť len dajaké obrovské murované monštrum, ktoré sa nám nebude hodiť na náš menší pozemok. Preto hlasuje za samostatný gril. No ja by som veľmi chcela aj tú pec. Dúfam, že ho vďaka Vašim skúsenostiam presvedčím, že to tak nemusí byť. Ďakujem.
lujza.j
02.11.11,15:52
Brčo
02.11.11,16:50
Mozno mala inspiracia-hlinena pec na chleba a pizzu
Luky89
03.11.11,05:25
Výborná kniha kniha o stavbe pecí na pizzu a chleba. Obsahuje popis princípu pečenia v peci + asi 15 plánov na rôzne pece spolu s popisom + niekoľko receptov

Václav Vlk Záhradní pece na pizzu s chleba Grada 2008
Luky89
03.11.11,05:28
Sú ta návody aj na hlinené pece
evitas
05.11.11,14:21
Ďakujem, už som tiež myslela na tie knihy, že si ich pôjdem kúpiť, ale skúsenosti sú skúsenosti. Páčia sa mi tie malé kupoly. Dalo by sa to vyrobiť aj zo šamotiek? Či len z hliny. A akej? A čo s tým grilom, ako to spojiť? Kľudne píšte ďalej, vítam všetko.
Luky89
06.11.11,15:28
Pece sú väčšinou kupoly stavané zo šamotiek hlina je len ako material zo starých čias alebo keď staviteľ chce ušetriť alebo rýchlo a lacno postaviť pec kvôli nejakej udalosti.
info1
09.05.16,05:54
Ahoj, riešením je tiež mobilná pec, Alfa Pizza ich vyrába hneď niekoľko modelov. Niesu lacné, ale na druhej strane vyzerajú super, sú vyrobené v Taliansku z top materiálov a hlavne si pec môžeš presunúť vždy tam kde potrebuješ a po použití alebo po sezóne zasa "zaparkovať" napríklad do garáže.Pece od FireDesign (http://www.firedesign.sk/pizza-pece/mobilne-pizza-pece/)
buchač
09.05.16,06:12
Hm....a Ty by si si kúpil takúto pec ? Alebo už si majiteľom takejto pece ?
Záleží aj od rôznych a určitých okolností.
Takáto pec sa hodí do hypersupermoderného prostredia a nie niekde do bežného alebo nebodaj na víkendové sídlo.
Takúto investíciu si dovolí nejaký podnikateľ, čo to náležite "zdôvodni" v daňovom priznaní a nie bežný jedinec.
Takáto investícia by sa mala aj relatívne zhodnotiť, čiže návratnosť by mala byť vcelku aj nie príliš dlhá.

...a sorry, aby sa návratnosť zhodnotila, tak by jeden tlačil dennodenne roky do hlavy pizzu....a to nie každý zvládne.

Mimochodom...príspevok beriem ako reklamu a nič iné, nakoľko reaguješ na otázku starú 5 rokov.
info1
09.05.16,06:25
Ahoj, máš pravdu, tieto pece sú dizajnové a do skôr moderného domu ale to nech si každý zváži sám. Neberiem tieto veci ako investíciu, ale je to pec ako každá iná takže domáci chlieb, koláče, mäso a kopec iných vecí v nej upečieš v pohode a je len na Tebe či Ťa to baví a užívaš si to každý deň, alebo nie. Do diskusie sme boli prizvaní ako dodávateľ.