astra
03.11.11,13:42
môj 10-ročný syn má ploché nohy, často ho bolievajú päty a aj lýtka. Hľadám nejakého lepšieho ortopéda, ktorý pre neho urobí viac ako len predpis klasických ortopedických vložiek.
Bola by som rada, keby ste mi poradili niekoho v oblasti medzi Trenčínom a Žilinou, s kým máte dobré skúsenosti. ďakujem!!
Gina Er
03.11.11,12:54
http://www.stelkyhanak.cz/
doporučujem takéto vložky do topánok,prípadne vyrába aj topánky s vložkami.Dá sa kúpiť aj na Slovensku.Nechcem robiť reklamu,aj keď ja s tým nemám nič spoločné,adresu obchodu v prípade záujmu poskytnem cez správu.
avalik
03.11.11,13:07
lujza.j
03.11.11,13:11
avalik
03.11.11,13:12
môj 10-ročný syn má ploché nohy, často ho bolievajú päty a aj lýtka. Hľadám nejakého lepšieho ortopéda, ktorý pre neho urobí viac ako len predpis klasických ortopedických vložiek.
Bola by som rada, keby ste mi poradili niekoho v oblasti medzi Trenčínom a Žilinou, s kým máte dobré skúsenosti. ďakujem!!

boli ste uz u lekara? poucenie ste nedostali?

myslim si, ze ziadny lekar ortopedicke vlozky za tvojho syna nosit nebude a taktiez nebude zanho cvicit

http://www.choredieta.sk/index.php/kosti-svaly/plochanoha#Liecba
pasuliatko
03.11.11,17:12
nemyslím si,že niečo viac ako vložky do topánok pomôžu... mne to pomohlo veľmi... a boli to klasické také čo mi ortopéd predpísal a ja som si ich dala urobiť.
Gina Er
03.11.11,17:13
nemyslím si,že niečo viac ako vložky do topánok pomôžu... mne to pomohlo veľmi... a boli to klasické také čo mi ortopéd predpísal a ja som si ich dala urobiť.
cvičenie pomôže určite
Valcake
03.11.11,18:32
..kto už dnes nemá ploché nohy:confused: Ja mám tiež a poctivo nosím vložky do topánok. Aj dnes som si kúpila v zdrav.potrebách, ale aj sama si vyrobím ...kúpim tzv. srdiečko aj ten mesiačik a dám aj v lete do sandálov, lebo tam sa vždy nedá dať celá vložka. Treba chodiť bosý po nerovnom teréne/kamienkoch/, zdvíhať prstami nôh trebárs ceruzku, alebo iné veci. Sú na to cviky, ale...:rolleyes: či pomôžu...syn to má tiež a aj jemu som robila vložky aj ako dieťaťu...teraz sa nesťažuje..
pasuliatko
04.11.11,12:46
cvičenie pomôže určite

prečo si myslíš,že cvičenie? ja som necvičila ale som používala tie vložky do topánok a vyriešilo sa to pekne samo.
Gina Er
04.11.11,13:40
keby cvičenie nepomáhalo,tak potom môžu zrušiť rehabilitáciu ako odbor.
Mackovka
04.11.11,14:00
môj 10-ročný syn má ploché nohy, často ho bolievajú päty a aj lýtka. Hľadám nejakého lepšieho ortopéda, ktorý pre neho urobí viac ako len predpis klasických ortopedických vložiek.
Bola by som rada, keby ste mi poradili niekoho v oblasti medzi Trenčínom a Žilinou, s kým máte dobré skúsenosti. ďakujem!!

Mám priečne ploché nohy, tiež ma velmi boleli päty. Teraz nemám problémy. Nosím ortopedické topánky a vložky z firmy Orthivo, spol. s r.o. - sú v Banskej Bystrici, aj vo Zvolene. Stačilo, aby mi ortopéd dal predpis na topánky a vložky. Táto firma je výborná, spolupracuje so Zlínom a Baťom a výber topánok je v porovnaní s inými poskytovateľmi ortopedických pomôcok neporovnateľne širší. Majú aj mailový kontakt na internete. Mne ich poradil ortopéd. Som veľmi spokojná a mám pokoj, päty ma vôbec nebolia. Robia aj topánočky pre celkom malé deti. Skús si zistiť, či nemajú pracovisko aj bližšie v tvojom okolí.
pasuliatko
04.11.11,18:37
keby cvičenie nepomáhalo,tak potom môžu zrušiť rehabilitáciu ako odbor.

rehabilitácia nie je odbor :) ale ja myslím na ploché nohy nie celkoho...
astra
10.11.11,14:40
ďakujem za všetky odpovede. môj syn nosí vložky v topánkach aj cvičí, len ja hľadám ortopeda, ktorý mu dá predpis na vložky, ktoré sa vyrábajú na mieru, prene na jeho nohu, a nie len tie, čo sa bežne kupujú v lekárni.
lujza.j
10.11.11,14:45
ďakujem za všetky odpovede. môj syn nosí vložky v topánkach aj cvičí, len ja hľadám ortopeda, ktorý mu dá predpis na vložky, ktoré sa vyrábajú na mieru, prene na jeho nohu, a nie len tie, čo sa bežne kupujú v lekárni.
mám také vyrobené na mieru, nezmestia sa do žiadnych topánok iba do zimných topánok zvaných aj "bagaňe" lebo sú volné a majú veľmi vysoký nart. je možné že zatial na také nie je dôvod. verím že chceš pre syna to najlepšie a máš pocit že tie ktoré kúpiš v lekárni su nedostačujúce, ale počkaj na prvú kontrolu a potom poprípade také žiadaj.
buchač
10.11.11,14:54
ďakujem za všetky odpovede. môj syn nosí vložky v topánkach aj cvičí, len ja hľadám ortopeda, ktorý mu dá predpis na vložky, ktoré sa vyrábajú na mieru, prene na jeho nohu, a nie len tie, čo sa bežne kupujú v lekárni.

...kurnik .......predpis je jedná vec a vložky zasa druhá ....

Predpis vypíše lekár .....

ALE

Ty si musíš nájsť výrobcu , ktorý tieto vyrobí ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=v%C3%BDroba+ortopedick%C3%BDch+vlo%C5%BEiek+na+m ieru&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


.......ozaj , v dobách minulých sa na túto dg dávala modrá knižka .......;)
srska
10.11.11,14:58
za franca jozefka
lujza.j
10.11.11,15:02
myslím, že si nemusí nájsť výrobcu, je to o tom aké jej predpíšu.mne predpísal na mieru a presne mi poslal kde mám ísť, že kde mi to vyrobia.ked som sa týpka pýtala, že keby som chcela ešte jedny bez predpisu? že áno vyrobí, ale bude to za cca. 950sk
luja5
10.11.11,15:35
...Hľadám nejakého lepšieho ortopéda, ktorý pre neho urobí viac ako len predpis klasických ortopedických vložiek...

.... len ja hľadám ortopeda, ktorý mu dá predpis na vložky, ktoré sa vyrábajú na mieru, prene na jeho nohu, a nie len tie, čo sa bežne kupujú v lekárni.

Napíšem k Tvojmu druhému príspevku:
Myslím si, že žiadny ortopéd by nemal mať problém vystaviť poukaz na ortopedické vložky. Mne ho môj ortopéd vystavuje pravidelne v intervaloch, ako mám nárok (v minulom roku som za jeden pár vložiek doplácala 3,49 €) a vždy od ortopéda dostanem aj zoznam, kde si môžem dať na základe poukazu urobiť vložky na mieru. Spoločnosť, vyrábajúca ortopedické pomôcky na mieru, u ktorej som si dala robiť vložky, má (podľa internetu) pobočku aj v Trenčíne a v Žiline.
pasuliatko
10.11.11,15:42
ďakujem za všetky odpovede. môj syn nosí vložky v topánkach aj cvičí, len ja hľadám ortopeda, ktorý mu dá predpis na vložky, ktoré sa vyrábajú na mieru, prene na jeho nohu, a nie len tie, čo sa bežne kupujú v lekárni.

to mu predpíše obvodný ortopéd...ak ste z Ba viem vám odporučiť kde ich vyrábajú na mieru a sú dobré a dlho vydržia
alaya1
10.11.11,15:54
Trocha mimo preberanej temy- ako pocitujete bolest paty pri plochej nohe? Ja mam vraj ploche nohy, mna strasne, ale nie vzdy bolia paty- no nie celkom paty, ale nad patou- cast, ako je achilovka.
Cely zivot som nosila topanky na cca 10 cm opatku, teraz nemozem. Moze byt plocha noha z toho?
Niekedy to az vzadu pali, ze mi je do placu od bolesti a nemozem chodit.
lujza.j
10.11.11,16:18
Trocha mimo preberanej temy- ako pocitujete bolest paty pri plochej nohe? Ja mam vraj ploche nohy, mna strasne, ale nie vzdy bolia paty- no nie celkom paty, ale nad patou- cast, ako je achilovka.
Cely zivot som nosila topanky na cca 10 cm opatku, teraz nemozem. Moze byt plocha noha z toho?
Niekedy to az vzadu pali, ze mi je do placu od bolesti a nemozem chodit.

može aj nemusí, ja som nikdy nenosila topánky na vysokom podpätku a mám ploché nohy, čiže popadané klenby aj priečnu aj pozdĺžnu. tiež ma bolela päta, ale to mám z toho, že mám výrastok na päte. možno tvoja bolesť súvisí s tým že máš ploché nožky.
alaya1
10.11.11,17:50
Lujza, ved preto som tu napisala, ako sa ostatnym prejavuje bolest paty pri plochych nohach.
Katy a R
10.11.11,17:59
Lujza, ved preto som tu napisala, ako sa ostatnym prejavuje bolest paty pri plochych nohach.
.. no či to nebude skôr ten výrastok (kohútia ostroha) :confused::confused: . Prípadne aj s kombináciou plochej nohy:confused: .. RTG odhalí .
Pozri staršiu tému o tom .. (tuším Lujza tam pripla aj svoj RTG snímok:D)
lujza.j
10.11.11,18:02
...ty si to pamätáš?:)
Katy a R
10.11.11,18:04
.. no ja "starý Matuzalem":D .. však aj môj drahý vypil už zopár fľašiek octu - a už necupitá:) (aj keď teda neschudol:mee:)
.. ale alaya to tuším tiež videla ..
lujza.j
10.11.11,18:10
ja ocot pijem stále a päta nebolí... inak chcela by som vedieť ako by to teraz vo fáze kedy to nebolí vyzeralo na RTG?:)
Katy a R
10.11.11,18:15
tak k tomuto mám aktuálne info;) ... manžel dnes ukončil rehabilitáciu (z iného dôvodu) ... ale popýtal sa aj na ostrohu .. že či sa to dá na RTG vidieť, v akom je to stave:confused:. Odpoveď lekára bola - že ostroha nezmizne aj keď nebolí. ... len je vraj mäkšia :):)
lujza.j
10.11.11,18:33
tak k tomuto mám aktuálne info;) ... manžel dnes ukončil rehabilitáciu (z iného dôvodu) ... ale popýtal sa aj na ostrohu .. že či sa to dá na RTG vidieť, v akom je to stave:confused:. Odpoveď lekára bola - že ostroha nezmizne aj keď nebolí. ... len je vraj mäkšia :):)
myslela som si dík:) lebo ked stojím bosá na dlažbe a heglujem nohou z boku na bok tak ju tam cítim...:(
lujza.j
10.11.11,18:37
Lujza, ved preto som tu napisala, ako sa ostatnym prejavuje bolest paty pri plochych nohach.

http://www.yesanswer.de/med/sk/3773.html
alaya1
10.11.11,20:51
Holky, ale mna neboli pata. Len nad patou ta cast, kde je agilovka, je to zvisla kost nad patou. neboli to stale, len niekedy. Lekarka mi povedala, ze mam obidva typy plochej nohy.Tak som si to chcela len overit, ci aj ini maju take priznaky.
Vraj je to dosledok prechodu z vysokych opatkov na nizke.