wynk11
03.11.11,15:42
Cavte..
Neviete poradit ako mam vyprazit bravcovy rezen aby bol v strede pekne prepeceny a na vrchu obalka aby bola dozlatista upecena...? Uz som skusal aj tensie kusky a stale to niejako presvihnem ze obalka je uz pripecena ale vnutro je stale este tvrde...je lepsie na velkom plameni ci na malom alebo ako? dik
ewita888
03.11.11,14:49
bravčové zásadne na malom plameni..
Chokma
03.11.11,14:51
Tak, ono zalezi aj od toho, ake stare bolo prasiatko. Ci mas vo zvyku rezne klepat alebo nie. Mozes tiez vyskusat rychlo opiect do zlata a sup do rury s nim, aby sa vnutro lepsie prepieklo, ale zaroven nenasiaklo tolko masti.
Mila123
03.11.11,15:04
Tak, ono zalezi aj od toho, ake stare bolo prasiatko. Ci mas vo zvyku rezne klepat alebo nie. Mozes tiez vyskusat rychlo opiect do zlata a sup do rury s nim, aby sa vnutro lepsie prepieklo, ale zaroven nenasiaklo tolko masti.
ozaj naj br. rezne sú z karé....na okrajoch jemne narež, vyklepaj, a pomaly vypráž na oleji....po vypražení ich nedrž ba prievane, ak ich budeš ukladať jeden na druhý, zakry si ich pokrievkou a drž ich v teple.....takto sa budú na jazyku rozpúšťať....a hlavne nie zo starej svine, mladé je mladé.....:D:D:D
Zuzka
03.11.11,15:14
Ja zvyknem bravčevé karé naklepať, narezať a cez noc ich nechám namočené v mlieku. Pred vyprážaním ich nechám odkvapkať. Posolím ich a obalujem v trojobale. Vyprážam ich vo fritéze, sú výborné mäkké a do zlatista upečené.
Stefan2005
03.11.11,15:22
....a hlavne nie zo starej svine, mladé je mladé.....

... keby to na mäse bolo uvedené, tak vždy iba mladé ;)
Mila123
03.11.11,15:26
... keby to na mäse bolo uvedené, tak vždy iba mladé ;)
ja predajcov chápem, čo majú so starými sviňami robiť???:D
ako sa ich zbaviť????
lujza.j
03.11.11,15:32
ked nechceš mať br.rezne suché tak nekupuj ani karé ani stehno, kúp si ten chudý sval z br. pleca a budeš mať rezne šťavnaté.
Slayer666
03.11.11,16:08
Zakladne pravidlo znie: Ak mam cokolvek na povrchu pripalene a vo vnutri nedorobene, znamena to, ze som to vystavil privysokej teplote. Riesenie je jednoduche - znizit teplotu.
lujza.j
03.11.11,16:17
buchač
03.11.11,16:29
Zakladne pravidlo znie: Ak mam cokolvek na povrchu pripalene a vo vnutri nedorobene, znamena to, ze som to vystavil privysokej teplote. Riesenie je jednoduche - znizit teplotu.

mimotemy...ale nedá sa inak ...:---:D

...čokoľvek ???
...a znížiť aj ešte teplotu ...????

...neblázni ...;)
Chokma
03.11.11,16:30
ja predajcov chápem, čo majú so starými sviňami robiť???:D
ako sa ich zbaviť????

Klobasky. :) Tie zas nie su dobre z prilis mladych sviniek. ;)
arizona
03.11.11,19:59
Ja davam pri vysmazani reznov pod panvicu platnu /mam plyn/,rovnomernejsie sa vysmaza.

Po vlozeni reznov do rozpaleneho oleja zakryjem panvicu pokrievkou,ale druhu stranu uz vysmazam volne.
Davam mast,aj olej.

Tiez zvyknem davat vopred do mlieka.

Rezne su jemnucke a nadychane
wynk11
04.11.11,12:38
je zvlastne ze na taku beznu temu ako su vyprazane rezne sa rozvinula dost siroka debata :)
ale jasne dakujem najviac sa mi pozdava to namocenie do mlieka a prikrytie panvice a pri nizsej teplote a po upeceni prykrit v miske aby chladli pozvolnejsie a jasne ze budem hladat mladu svinu a znej si vezmem pliecko:) zlucim vsetky rady co ste napisali a budete vsetci chodit ku mne na rezne a potom mozme rozvinut debatu o prilohe :)
220870
10.11.11,19:19
Najlepšia je aj tak domáca klobása.S tou netreba robiť nič len kúsok čerstvého chlebu a horčice.