hrudnik
04.11.11,15:32
Dobrý deň,
V blízkej budúcnosti plánujem nákup akuvŕtačky a môjho malého prehľadu som si vybral tieto dva kusy: MAKITA 6271DWPE a BOSCH GSR 12-2 V. Cena je pri oboch kusoch + - dáke to euro rovnaká ale neviem sa rozhodnúť pretože podľa podobných tém na nete už Bosch nie je to čo býval ale zároveň má väčšiu kapacitu batérie 1,5Ah namiesto 1,3Ah pri Makite, ostatne parametre sú takmer zhodne. Vŕtačku plánujem používať okolo domu a na dokončovacie prace na chate (chata je bez elektriky tak premýšľam nad vyššou kapacitou batérie samozrejme vzhľadom na cenu vŕtačky ).Chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti z niektorým z týchto modelov (ich + - )resp. nejakú alternatívu v cenovej relácii do 110€. Ďakujem.
mendo933
04.11.11,16:30
Tu makitu som mal. Bol som snou spokojny, vydrzala 2x pady z vysky 3m na beton a drzala pokope. Porobila hodne roboty kym nechytila nohy.
Proti boschu tiez nemam (tiez som pocul ze sli kvalitou dole) ziadne predsudky, ale ked Aku tak makitu. Co som pozeral po okoli vsetci majstri maju aku makita, asi nieco na tom bude.
Na tej cene len zacinaju take normalne Aku, ale z tych dvoch aj podla parametrov by som bral Makitu, ma trocha vyssi krutiaci moment
lapejko
04.11.11,20:07
K domu stačí Makita, vydrží hodne a aj pozáručný servis Vás nezruinuje ako je to u Boscha...
pivko
04.11.11,20:20
Kvalitou je to podľa mňa jedno len nech je modrá a nie od Rumunov čo ich predávajú kade tade.
signum26
05.11.11,16:40
odporučam Makitu a ked ste ochotný priplatit tak 6271 DWAE
peterkos2
05.11.11,17:39
Mne dochádza De Waltka-má skoro 7 rokov a slúžila bezchybne.Do servisu ju už nechcem dávať,lebo robila skoro každý deň a určite pojdem do Makity aj kvoli spomínanému servisu.
vulxy
05.11.11,20:55
som tiez pred casom premyslal o 12 v- ej makite ale nakoniec som si priplatil trosku a kupil som totok http://www.repo.sk/e-shop/aku-priklepovy-vrtaci-skrutkovac-8281dwale?vmcchk=1 podla mna sa ti ten priklep bude hodit a ta lampa tiez.som s nou velmi spokojny vela vydrzi,je silna uz by som nemenil za lacnejsiu.
mendo933
05.11.11,21:13
priklep je fajn, mozno niekedy si este s priklepom dokupim. Ale ked porovnam bezne prace, kde nieje priklep treba viac sa mi pozdava tento typ co mam teraz. Okrem toho ze je lahsia, co dost citit tak aj ergonomia a brzda lepsia http://www.makitashop.eu/aku-skrutkovace-li-ion/375-makita-df330dwe.html led prisvetlenie a puzdro na opasok v sade je fajn
signum26
06.11.11,10:12
odporucam tiez ten skrutkovar ma uz Lítium- iónový akumulátor a je dost silný http://www.centrumnaradia.sk/Obchod.dll/DetailTovaru/4880/Skrutkovac-akumulatorovy-DF330DWE
dodo1001
06.11.11,11:00
Odporúčam MAKITA 6271DWPE v kufríku s 2 akumulátormi a nabíjačkou. Vyskúšané vo firme, denne používané, neboli s ňou žiadne problémy.
V e-shopoch sa dá zohnať za výbornú cenu.
Janyke
06.11.11,15:12
Ak uz si vyberiete konkretny model a mate niekoho vo Velkej Britanii dajte si kupit vrtacku tam. Ceny su aj o tretinu nizsie a servis aspon u Bosch plati vramci celej Europy. Ja som si tak dal doniest Aku Bosch PSR 18 pred rokom v kufriku s dvomi 18V bateriami a sadou 15 vrtakov a 10 bitov za 70€. U nas taka konfiguracia nebola dostupna, samotna vrtacka s jednou bateriou stala vtedy asi 100€. Co sa tyka mojej Bosch som maximalne spokojny doteraz ziaden problem. Kolega ma doma zase cisto Makity Aku, flexu, kladivo a je tiez spokojny. Ide aj o to ako naradie pouzivate, starate sa o neho a strazite si ho :-)
arizona
06.11.11,16:39
Ak uz si vyberiete konkretny model a mate niekoho vo Velkej Britanii dajte si kupit vrtacku tam. Ceny su aj o tretinu nizsie a servis aspon u Bosch plati vramci celej Europy. Ja som si tak dal doniest Aku Bosch PSR 18 pred rokom v kufriku s dvomi 18V bateriami a sadou 15 vrtakov a 10 bitov za 70€. U nas taka konfiguracia nebola dostupna, samotna vrtacka s jednou bateriou stala vtedy asi 100€. Co sa tyka mojej Bosch som maximalne spokojny doteraz ziaden problem. Kolega ma doma zase cisto Makity Aku, flexu, kladivo a je tiez spokojny. Ide aj o to ako naradie pouzivate, starate sa o neho a strazite si ho :-)

Ma to ale jednu nevyhodu a to, ze v GB maju zaruku len 12 mesiacov ;)...a ked nema kto priniest, tak treba zaplatit postovne...

inak http://www.screwfix.com/c/tools/power-tools/cat830692
vulxy
06.11.11,16:50
Ak uz si vyberiete konkretny model a mate niekoho vo Velkej Britanii dajte si kupit vrtacku tam. Ceny su aj o tretinu nizsie a servis aspon u Bosch plati vramci celej Europy. Ja som si tak dal doniest Aku Bosch PSR 18 pred rokom v kufriku s dvomi 18V bateriami a sadou 15 vrtakov a 10 bitov za 70€. U nas taka konfiguracia nebola dostupna, samotna vrtacka s jednou bateriou stala vtedy asi 100€. Co sa tyka mojej Bosch som maximalne spokojny doteraz ziaden problem. Kolega ma doma zase cisto Makity Aku, flexu, kladivo a je tiez spokojny. Ide aj o to ako naradie pouzivate, starate sa o neho a strazite si ho :-)

a v usa este lacnejsie vid ebay,ale ako spomina arizona zaruka12 mes, postovne,nedajboze sa do toho zamiesaju colnici ajajaj.
Brčo
06.11.11,18:26
a v usa este lacnejsie vid ebay,ale ako spomina arizona zaruka12 mes, postovne,nedajboze sa do toho zamiesaju colnici ajajaj.
A nabijacka na 110 V :(
Peter Fox
06.11.11,18:49
Presne s uvedenými modelmi skúsenosť nemám, môj otec však už dva roky používa aku-vŕtačku: Bosch PSR 14,4 LI-2. Je síce o niečo drahšia ako za uvedenú cenu, ale lítium-iónový akumulátor je na nezaplatenie. Po takmer dvoch rokoch pomerne intenzívneho používania má kapacitu stále ako nový. Predpokladám, že typovo starší NiMH akumulátor by už za tú dobu bol dávno vyradený.

Kapacita batérie nie je všetko, aj keď je samozrejme dôležitá. Rovnako zaujímavý je ale podľa mňa aj parameter životnosti akumulátora. V dnešnej dobe sa už kúpa náradia s NiMH akumulátormi (aj keď sú dva) príliš nevyplatí.

P. S.: Otec používa spomínanú aku-vŕtačku na práce okolo domu a subjektívne povedané: je to nezmar. :-)
hrudnik
07.11.11,07:43
Ďakujem všetkým za reakcie.
Cez víkend som mal možnosť si požičať Makitu (presný typ neviem ale bola to 14V/2Ah ) vyzerala že ma toho za sebou veľa odkrútené a musím povedať že som bol spokojný (cca 100 skrutiek a bežala v pohode ďalej ), hmotnosť aj ergonómia bola dobra .
Takže už mam vybrané buď MAKITA 6271 DWPE alebo MAKITA 6271DWAE uvidím čo peňaženka dovolí.
Ešte raz ďakujem.
signum26
07.11.11,11:43
alltracboy
10.11.11,13:54
no kedze uz mate vybrane, dam typ na dobru vrtacku. milwaukee c 12 dd . cenovo je draha, ale je to vyborny stroj. Mala a vykonna.
akh
13.01.12,21:35
Dobry vecer! Moze mi niekto poradit- rozobral som na Bosch PST 700 PE vypinac, lebo sa zasekavala. No a teraz neviem kde maju ist ( ku ktorym kontaktom- nikde nepasuju:)) tie dva tenke pliesky. Mozno mate niekto nakres toho vypinaca. Vdaka
KoxXxo
13.01.12,22:09
filipenkobs
15.01.12,10:05
Radšej makitu, mám sňou veľmi dobré skúsensoti. :)
akh
15.01.12,21:01
Veru nepomoze. Ale aj tak vdaka. Je to schovane dnu v 4 na nakrese. Skusim kupit komplet vypinac snad to bude fungovat ako ma.
220870
16.01.12,05:05
Ja vždy keď niečo podobné reparujem tak odmontuje kryt a fotím aspoň mobilom .Tieto elektro labirinty bývajú fakt záhadné.
boldizar6b
19.01.12,08:37
Makita je kvalitnejšia ale pre občasné použitie úplne stačí Bosch, je lacnejší a a ak to nepotrebujete používať každý deň tak nieje dôvod nekúpiť Bosch
Morpheus0
19.01.12,08:39
Signum26 má 3 príspevky a v 2 ten istý link- NÁHODA ?