Ferdosondo
06.11.11,19:54
Kúpil som borovicové dvere z Baumaxu. Chcem ich použiť, ako bočné dvere do garáže. Dvere sú bez povrchovej úpravy. Vie niekto, čím by ich bolo dobré natrieť? Malo by to vydržať pôsobenie slnka, dažďa, mrazu a zároveň by som chcel dosiahnuť odtieň "zlatý dub", ktorý mám na oknách.
mendo933
06.11.11,20:54
hrubovrstva lazura. 1-vy nater prebrusit, potom 2-hy nater. Farbu si musis porovnat podla vzorkovnikov lebo ako to bolo u Teak-u u chemoluxu bol uplny iny odien ako u heliosu, belinky a pod. To som si vsimol pri viacerych vyrobcov. Takze najprv sa rozhodnut pre vyrobcu a potom ceknut vzorkovnik na predajni
Chobot
07.11.11,07:59
Kúpil som borovicové dvere z Baumaxu. Chcem ich použiť, ako bočné dvere do garáže. Dvere sú bez povrchovej úpravy. Vie niekto, čím by ich bolo dobré natrieť? Malo by to vydržať pôsobenie slnka, dažďa, mrazu a zároveň by som chcel dosiahnuť odtieň "zlatý dub", ktorý mám na oknách.

Ja by som to:

1. namoril príslušným odtieňom
2. napustil fermežou
3. nalakoval olejovým lakom, viac vrstiev

Presný odtieň okien asi netrafíš, lebo každá vrstva (fermež, lak) trochu zmení odtieň moridla.
Ferdosondo
07.11.11,12:51
Ja by som to:

1. namoril príslušným odtieňom
2. napustil fermežou
3. nalakoval olejovým lakom, viac vrstiev

Presný odtieň okien asi netrafíš, lebo každá vrstva (fermež, lak) trochu zmení odtieň moridla.
Takto som robil schody a je to super, dokonca aj odtieň pasuje. Avšak nie som si istý, či je olej vhodný aj na vonkajšie použitie.
Chobot
07.11.11,14:20
Takto som robil schody a je to super, dokonca aj odtieň pasuje. Avšak nie som si istý, či je olej vhodný aj na vonkajšie použitie.

Práveže olejový lak je na vonkajšie použitie najlepší, lebo najlepšie odoláva poveternostným vplyvom. Síce schne pomerne dlho, ale potom drží a drží...

Navyše, pod nitrolak ani nie je dobré dávať fermež, lebo fermež je mastná a lak potoch zle zasychá.