gazda
07.11.11,08:23
Dobry den,

vedel by niekto poradit v nasledovnej veci: naša firma bude mať nepretržitú prevádzku, teda S,N,sviatky. Operátori budú pracovať na smeny po 12 hod. V zmluve uvádzame 37,5 hod /týždeň ale nie je presne napísané, že je to aj práca cez víkendy atď. Taktiež budeme mať 2 skladníkov, ktorí by mali prísť (resp. jeden z nich)na 4-6 hodín v sobotu a v nedeľu s tým, že nepríde ten istý počet hodín cez týždeň.
Aké je najkorektnejšie riešenie? Je nevyhnutné napísať do zmluvy presne, v ktorých hodinách majú byť v práci alebo stačí uviesť 37,5 hod a ostatné sa dohodne ústne alebo vetou v zmluve o prispôsobení sa potrebám zamestnávateľa?

Ďakujem
KEJKA
07.11.11,07:40
37,5 hod je úväzok pri nepretržitej prevádzke, ak toto slovné spojenie uvediete aj do PP, je to dostačujúce. budú aj nočné?
Smennosť treba upraviť tak, aby uvedený fond bol dodržaný v rámci 4-mesačného cyklu.
To sa už v rámci PP nedá, ale na to je Zák.práce, treba dbať, aby boli dodržané jeho ustanovenia.
skladník - tie hodiny v sobotu budú aj s príplatkom?
Podľa mňa by sa to dalo riešiť ako nadčas a v priebehu týždňa ako náhradné voľno. S tým poradí hádam niekto iný.
gazda
07.11.11,09:01
Dakujem pekne,

aby som to upresnil. Operatori produkuju neustale kontajnery (krabice) a skladnik musi prist v sobotu resp. v nedelu ich zaskladnit (4-6 hodin ). Tie hodiny by mal zaplatene s priplatkom za S,N, ale nie ako nadčas. Vybral by si ich ako náhradné voľno. Ide hlavne o to, ci naozaj stačí napísať že pracovný čas je 37,5 hodiny a už netreba písať rozpis pracovnej doby do zmluvy, alebo napísať presný rozvrh. Chceme sa vyhnúť tomu, že ak to nebude presne napísané v zmluve, môže pracovník-skladník odmietnuť prísť napr. v nedeľu zasklaňovať.
KEJKA
07.11.11,09:31
akp som napísala, presný rozvrh sa do PZ nepíše. Rôzne prevádzkové pomery môžu spôsobiť zmeny a PZ je trvalá.
Na to slúži rozpis zmien.
TEn skladník - do PZ stačí napísať, že jeho povinnosťou je prísť do práce napr, 2x do mesiaca cez víkend, to zn., že po tretí raz môže odmietnuť.
Do PZ sa zvykne písať zázračná formulka, že je o.i. povinný dodržať príkazy nariadeného. Takže v prípade potreby musí na príkaz prísť aj aj tretí, či štvrtý víkend.
gazda
07.11.11,12:17
Este raz ďakujem
anazu
12.08.13,10:18
ahoj, ja mam taku otazku. Mam firmu, ktora ma podnik a casnika, ktory pracuje aj sobotu a nedelu v dobe otvaracich hodin podniku, ako to mam posudzovat? ako pracu nadcas? pripadne ak sa casnici striedaju a maju kratky a dlhy tyzden a pracuju cez vikend, berie sa vtedy vikend ako praca nadcas? dakujem pekne za odpoved
avalik
12.08.13,10:36
etiketa porady: Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje.