Wintermute
07.11.11,14:51
Koľko cca stojí kompletná rekonštrukcia 97m2 bytu v Bratislave?
Konkrétne nové obloženie kúpeľne, inštalácia kotla, nový sprchový kút namiesto vane, zbúranie niektorých stien (v prílohe je starý a nový pôdorys), presunutie kuchyne do inej miestnosti, komplet nové IS a omietky, nové podlahy a repasované parkety.
V podstate jediné, čo ostalo pôvodné, sú dvere, okná a väčšina stien. Pýtam sa, aby som si urobil predstavu, aká je pridaná hodnota a či sa oplatí kúpiť takto rekonštruovaný byt, alebo byt v pôvodnom stave.

Ďakujem za váš čas.
video1983
07.11.11,13:55
radsej kup uz spraveny byt.
zk24
07.11.11,14:12
Ahoj.

ja som kupovala byt po fetakoch a prerabala som ho do nitky. Rozloha 87m2 (4i)
- elektrika
- nové kúrenie (rozvody plus radiatory)
- nová voda
- plastové okná (5 miestností)
- búranie steny z kuchyne na balkon a murovanie novej
- jemné omietky v celom byte, malovanie na bielo
- búranie jednej steny a postavenie 2 nových (síce jadro bolo murované ale bolo spojené wC s kúpelnou)
- parkety 4 izby
- dlažba do zbytku
- nová sanita, geberit, obklady, ....
- nové vonkajsie dvere
- nové interiérové dvere - 5ks
- odvoz odpadu, dovoz materiálu
- vypratanie bytu (vytrhanie linoleá a tak...)

22,000 € (v cene práca a použitý materiál. V cene nie sú veci typu kuch.linka. Iba použitý materiál a obklady, dlazba, parkety, parket.lišty, sprch.kút, geberit, vypínače... ) Ako keby byt v štandarde.

Inac vsetko závisí od materiálov ake si vyberies. Dá sa prerobit za 5,000 a dá sa prerobiť za 50,000. Ale bežná rekonštrukcia štandardných materiálov ma vyšla takto.
zk24
07.11.11,14:19
Ináč ja som hladala byt v pôvodnom stave. Chcela som si ho spraviť podľa vlastných predstáv. Chodila som po obhliadkach a tomu čomu predávajúci hovorili kompletná rekonštrukcia bol pre mňa niekedy pôvodný stav. Niekto si mylsí že ked vymaluje a dá do bytu parkety za 5€/m2 ze to môže nazvať kompl.rekonštrukcia. Prípadne vymenené jedno plastové okno zo severnej strany a už ide o čiastočnú rekonštrukciu... By som sa to hanbila napísať vôbec do inzerátu.

Nemienila som priplácať za cudziu rekonštrukciu podľa cudzieho vkusu. Nič sa mi nepáčilo. Ani obklady, ani dlažba, ani parkety,... Tak som sa rozhodla kúpiť prapôvodný stav a spraviť podľa seba.
video1983
07.11.11,14:22
nemam byt sice v BA ale tiez som tak rozmyslal, ako ZK a hladal stary neprerobeny kupil som prerobil a teraz lutujem lebo ma to stalo viac ako keby som kupil uz hotovy .
zk24
07.11.11,14:26
nemam byt sice v BA ale tiez som tak rozmyslal, ako ZK a hladal stary neprerobeny kupil som prerobil a teraz lutujem lebo ma to stalo viac ako keby som kupil uz hotovy .

Ale nikdy nekúpiš podľa svojich predstáv. Teda ja som nenašla ani jeden prerobený podľa môjho vkusu. A keď aj bol jeden jediný pekný, tak nemal vymenenú elektriku...zas by to bolo búranie všetkého ...

Neviem ako je kto náročný, ale musím povedať že ja by som nechcela ani cudziu sanitu. Proste chcela som svoje. V druhom byte mali síce plastové okná všade ale zatĺkali do nich klince a vešali si na okná nejaké blbosti proti zlým snom, niečo indiánske. No to je už len nápad. Také okno môžem rovno vymeniť. Dávala som zásuvky podľa toho kde ako potrebujem. V starých bytoch sú dve zásuvky v byte a potom ťaháte predlžovačku. E-e... pekne som nakreslila kde koľko zásuviek, kde budú televízory a podobne...

Je to ale samozrejme individuálne. Ja som nenašla byt ktorý by splnal moje predpoklady. Možno ma vyšiel drahšie, ale je taký ako som ho chcela. a neľutujem a druhý krát by som to spravila rovnako
Wintermute
07.11.11,14:35
Díky moc, zk24. Uvidím, za koľko mi bude ochotný majiteľ predať ten rekonštruovaný byt a podľa toho sa rozhodnem.
video1983
07.11.11,14:38
byty co som pozeral boli nove, ale uz prerobene, myslim tak ze v niektorych nikto nebyval od perobenia. preto som pisal ze asi som mal kupit ten , samozrejme ze clovek si najlepsie spravi podla seba aj ked niekedy za cenu vyssich nakladov