anirak
07.11.11,15:54
Dobrý deň,

pracovník na dohodu bol zaregistrovaný do SP ako dohodár od 17.10, zamestnávateľ s ním spravil pracovnú zmluvu dňa 07.11 na trvalý pracovný pomer. Mám spraviť ďaľšiu registráciu do SP? Ako budem účtovať mzdu za 11. mesiac ak týždeň pracoval na dohodu ďalšie dni ako zamestnanec?
rodina1
07.11.11,14:59
Dobrý deň,

pracovník na dohodu bol zaregistrovaný do SP ako dohodár od 17.10, zamestnávateľ s ním spravil pracovnú zmluvu dňa 07.11 na trvalý pracovný pomer. Mám spraviť ďaľšiu registráciu do SP? Ako budem účtovať mzdu za 11. mesiac ak týždeň pracoval na dohodu ďalšie dni ako zamestnanec?

Áno, bolo potrebné ho odhlásiť na RLFO ako dohodára a prihlásiť zase na RLFO ako zamestnanca na PP. Prihlásiť ste ho mali najneskôr dnes ráno.
Mzdu mu vypočítaš za obdobie od 7. 11. do konca mesiaca a za dohodu mu spravíš tiež vyúčtovanie. V mesačnom výkaze do SP pôjde tento pracovník 2x - raz ako dohodár a druhý raz ako zamestnanec, nakoľko sa nejedná o súbežný PP.
Tweety
07.11.11,15:02
Dobrý deň,

pracovník na dohodu bol zaregistrovaný do SP ako dohodár od 17.10, zamestnávateľ s ním spravil pracovnú zmluvu dňa 07.11 na trvalý pracovný pomer. Mám spraviť ďaľšiu registráciu do SP? Ako budem účtovať mzdu za 11. mesiac ak týždeň pracoval na dohodu ďalšie dni ako zamestnanec?Ak dohoda skončila, urobíš z nej odhlášku a prihlášku na PP-ako zamestnanca. Za dni na dohode bude mať odmenu, a za ostatné dni bude mať mzdu.
kezeso
05.01.13,07:27
K tejto veci sa chcem spýtať: Treba túto zmenu dohodára na trvalý PP nahlásiť aj na daňový úrad???
Tweety
05.01.13,07:28
K tejto veci sa chcem spýtať: Treba túto zmenu dohodára na trvalý PP nahlásiť aj na daňový úrad???
Nie.