Matus111
07.11.11,18:21
Prosím Vás o radu, chystám sa na jar prerábať krov na dosť starom rodinnom dome a el. prípojka je zo stĺpu vedená cez strechu do steny ktorá je v dosť zlom stave (celá stena sa má podla plánu vybúrať a vymurovať nanovo) a problém je v tom že potrebujem preložiť elektromer na druhú stenu. Nemám vôbec predstavu o tom koľko by to mohlo stáť (zvedenie zo stlpu do zeme a do elektromeru) je mi jasne že treba nato projekt tak či niekto nevie koľko si zato môžu pýtať. Mám totiž známeho čo by my to mohol spraviť len s ním nemám dobré skúsenosti tak by som si chcel spraviť predstavu, koľko by to stálo cez nejakú firmu... Poprípade ako by to prebiehalo zo strany západoslovenskej energetiky..

Vopred ďakujem za každú radu.
canbo
07.11.11,19:06
Najlacnejšie je postupovať : - návšteva kontaktného miesta ZSE , vyplniť žiadosť o preloženie elektromera. ( prekládka je lacnejšia ako zriadenie novej prípojky - pripojovací poplatok pre distribučnú spoločnosť )
- ďalší postup je podľa vyjadrenia ZSE . Riadi sa ich pripojovacím podmienkami a teraz platnými STN normami.
Cena je známa z projektu.