derek191919
08.11.11,11:19
Čaute,
mám starší tv a tak som bol nútený si kúpiť set-top box (Evolve Orion). Avšak po zapojení mi ide iba zvuk, obraz nie a to isté je aj ked ten set-top box zapojený nieje. Set-top box svieti na červeno, ked ho zapnem na zeleno ale inak sa tam nič nastavovať nedá, proste na ovladači nič nefunguje, teraz neviem v čom je chyba :), poradi mi niekto?
Taserda
08.11.11,11:26
Ide zvuk a obraz nie, to isté je aj keď nie je zapojený? Tak z toho nikto nič nepochopí.Prijímač spoj s TV scart káblom do prijímača napoj anténu a v menu prijímača daj automatické ladenie. Nevieme aký starí je TV akú máš anténu a ako nastavenú. Pozri ako majú natočenú anténu susedia.
derek191919
08.11.11,11:38
tv má tak 8 rokov. Jeden kábel ide z anteny, ktora je napojena na koaksial a roztiahnuta po dome do set-top boxu do otvoru RF In, druhy kabel ide zo set-top boxu z otvore RF outo do televízie. Scart ide z Set-top boxu do tv. Ladenie som dal na automaticke, najde to u mna iba JOJ aj to bez obrazu. V antene problem nebude, lebo na nu na inom tv chytame veľa programov.
Podotykam ze nemame platene programy, iba čisto čo chytime na antenu.
Fero11
08.11.11,14:29
Mas v tom trochu chaos, na RF out nic nezapajaj, pokial mas scart. Ak mas zapojeny scart, tak na TV si nastav AV1, prip. ak mas scart a cinche tak AV2 (ale tie asi nemas), zapni STB a cez menu daj ladit. Ak ti to nieco najde, tak to daj ulozit a mozes pozerat, nieje mozne, aby ti isiel zvuk a obraz nie. (teda je to mozne, ale to by si musel mat nedobre zasunuty scart v konektore, tak poriadne ho tam zastrc a ides ....)
edit: ak ti to najde iba joj, tak davas skenovat este analog (joj este ide v analogu) nie digital, skus dat naladit len digital (nepoviem ti presne jak sa to tam nastavuje, ale urcite je to viac nez intuitivne)
derek191919
08.11.11,14:36
Tak presne ako čo ma kde byt zastrčene? Chapem iba Scart bude zastrčeny v Set-top boxe a odtial pojde do TV. A koaxial bude zastrčeny v set-tob boxe z anteny alebo v telke z anteny či ako?
lubko6394
08.11.11,14:43
Tak presne ako čo ma kde byt zastrčene? Chapem iba Scart bude zastrčeny v Set-top boxe a odtial pojde do TV. A koaxial bude zastrčeny v set-tob boxe z anteny alebo v telke z anteny či ako?

Koax z antény len do STB. Z STB Scart do TV.
derek191919
08.11.11,14:58
Koax z antény len do STB. Z STB Scart do TV.

jo, ste machri, naskočilo to :), diki moc, idem tam skusit naladit nejake stanice, keby niečo tak sa ozvem ešte. Ešte raz dakujem !!!