lubosko007
10.11.11,19:30
Ahojte! Chcel by som kúpiť Meteo stanicu teraz v Elektro Planeo majú za cca 80 € http://meteostanice.heureka.sk/sencor-sws-180/ ak by som sa rozhodol ju kúpiť bude to dobrá volľba alebo mám zvoliť inú? Chcem aby tam bolo príslušenstvo akú ma táto.Pls poradte
kergulaan
11.11.11,05:56
Vyzera dobre, mas tam zakladne veci co potrebujes a to teplota a vlhkost von a dnu + tlak vzduchu.
Kde chces ale instalovat nadobu na meranie zrazok a veternu ruzicu. K tej nadobe budes musiet mat asi pristup na udrzbu no a ruzicu treba dat na miesto kde nebude vplyv budov a terenu ( predpokladam ze mas rodinny dom a das to na zahradu).
duves
11.11.11,13:06
Stačí z lídla za 8€, teplota in, teplota out, vlhkost a barometricky tlak. Ostatne funkcie su blbosti. Ak by to vedelo predpovedať počasie, tak potom amici a japonci môžu potopit tie ich vypočtove centra na predpovede.
misoft
11.11.11,16:24
Meteostanica za pár centov: zavesiť kus špagátu na klinec.
Návod:


nehýbe sa- je pekne
sa cuká- je veterno
mokrý- je daždivo
vyschnutý- je horúčava (do 50°C)
zle vidieť- je hmla
nie je vidieť- je tma
tuhý- je mráz
spadol- je zemetrasenie
zmizol- bol zlodej v dome
otáča sa- je tajfún, cyklón, smršť
vyparil sa- bol výbuch atómovej bomby

http://www.pruzkumnik.cz/nz/pohromy/images/barometr.jpg
bubkoch
11.11.11,16:57
tie meteostanice su na prd ... mam jednu doma, z lidlu za 11€ ... ukazuje hausnumera, pochybujem ze tá za 80€ funguje na inom principe, ma len lepsi dizajn a viac funkcii
kergulaan
12.11.11,10:38
tie meteostanice su na prd ... mam jednu doma, z lidlu za 11€ ... ukazuje hausnumera, pochybujem ze tá za 80€ funguje na inom principe, ma len lepsi dizajn a viac funkcii
Mam uz niekolko rokov doma meteo stanicu emos + 2 vonkajsie senzory a stale funguje bez problemov asi preto, ze nie je z LIDLA.

Kazde rano, hlavne v zime je to druhy pristroj na ktory sa pozriem, aby som vedel ako je vonku a ako sa mam obliect. Prvy je budik.
Ľubomír
12.11.11,11:38
Ahojte! Chcel by som kúpiť Meteo stanicu teraz v Elektro Planeo majú za cca 80 € http://meteostanice.heureka.sk/sencor-sws-180/ ak by som sa rozhodol ju kúpiť bude to dobrá volľba alebo mám zvoliť inú? Chcem aby tam bolo príslušenstvo akú ma táto.Pls poradte

Sú to zbytočne vyhodené peniaze. Stačí ti teplomer za pár €.
Ľubomír
12.11.11,11:41
Vyzera dobre, mas tam zakladne veci co potrebujes a to teplota a vlhkost von a dnu + tlak vzduchu.
Kde chces ale instalovat nadobu na meranie zrazok a veternu ruzicu. K tej nadobe budes musiet mat asi pristup na udrzbu no a ruzicu treba dat na miesto kde nebude vplyv budov a terenu ( predpokladam ze mas rodinny dom a das to na zahradu).

Presne si to vystihol. Vyzerá dobre. Nič viac.
marko182
12.11.11,15:03
Kazde rano, hlavne v zime je to druhy pristroj na ktory sa pozriem, aby som vedel ako je vonku a ako sa mam obliect. Prvy je budik.

Takze najskor pozries na budik, aby si vedel, ako je vonku a co na seba a potom si to uz len overis na tej meteo stanici :rolleyes:
misoft
12.11.11,19:22
Kazde rano, hlavne v zime je to druhy pristroj na ktory sa pozriem, aby som vedel ako je vonku a ako sa mam obliect. Prvy je budik.
To ja zas prvý prístroj nepoužívam :D, druhý prístroj nahrádzam pohľadom z okna a výjazdom na balkón. Meteostanica jak vyšitá ;). A je talianska - satarmo :D:D
81janka
12.11.11,19:41
Nie je 80,- € za taku srandu trochu vela? Ta nasa bola za 15 a funguje uz zopar rockov uplne v pohode. Nie je to sice vec, ktora je pre zivot nevyhnutna, ale zvykli sme si na nu. Mame tam zakladne udaje o teplote von a dnu, o vlhkosti vzduchu, tlak a hodiny - bohate staci...
misoft
12.11.11,19:44
Nie je 80,- € za taku srandu trochu vela? Nehorázne veľa. Na moju meteostanicu (pozri #4) postačí 1 klinček, kus špagátu, hárok papiera = suma max. 0,10€