luky18
11.11.11,19:30
Dobrý deň, viete mi poradiť ako napísať žiadosť alebo čo presne uviesť do žiadosti o zrušenie stavebného povolenia?
Mária27
12.11.11,10:46
Stavebné povolenie nie je príkaz stavbu uskutočniť. Pravdepodobne máš iný problém, ktorý by bolo treba preformulovať. Možno chceš požiadať o zmenu povolenia, alebo ide o zrušenie povolenia niekoho iného.
pavol54
12.11.11,11:10
Dobrý deň, viete mi poradiť ako napísať žiadosť alebo čo presne uviesť do žiadosti o zrušenie stavebného povolenia?
Povolenie automaticky stráca platnosť ak nezačneš stavbu do dvoch rokov od jeho vydania.
luky18
12.11.11,18:29
Obidve odpovede sú správne, ale kedže sme sa rozhodli uskutočniť stavbu domu na inom miestom, tak nechceme čakať na skončenie platnosti povolenia, čo je u nás este jeden rok, lebo potom by sme museli zase zaplatiť o 10x vyššiu dan z pozemku, kedze na základe staveb.povolenia je celý pozemok klasifikovaný ako stavebný.
Jednoducho chceme iba zrušiť už vydané stav.povolenie nejakou jednoduchou žiadosťou.
lubluc
12.11.11,19:35
Najjednoduchšie bude ísť na spoločný obecný úrad a tam Ti isto pomôžu(poradia).
pavol54
13.11.11,06:21
Obidve odpovede sú správne, ale kedže sme sa rozhodli uskutočniť stavbu domu na inom miestom, tak nechceme čakať na skončenie platnosti povolenia, čo je u nás este jeden rok, lebo potom by sme museli zase zaplatiť o 10x vyššiu dan z pozemku, kedze na základe staveb.povolenia je celý pozemok klasifikovaný ako stavebný.
Jednoducho chceme iba zrušiť už vydané stav.povolenie nejakou jednoduchou žiadosťou.

klasifikácia stavebný pozemok nie naviazaná na stavebné povolenie ale naopak ano
Tunco
10.07.14,15:13
Ja mam podobný problém, ale rozdiel je v tom, že som kúpil pozemok so stavebným povolením, ale ja chcem staviť úplne iný dom s iným projektom. Cez zmenu mi to neschválili, viete niekto prosím Vás či je vôbec možné zrušiť stavebné povolenie?