Kejty_
12.11.11,18:29
Dobrý deň,
Mám 15 rokov.Už dlhší čas sa ma trápi "pukanie" kostí (chrbta,krku,členkov,..) a bolestívé kŕče ,hlavne v oblasti kolien a rúk. Blízky vravia že to je tým že rastiem,alebo že sa nestravujem zdravo. Avšak ja sa zdravo pokúšam stravovať.Skúšala som už snáď "všetky" vitamínové doplnky na kŕče,a kosti... ale žiadne nezabrali. Skôr sa mi zdá že je to čím ďalej tým horšie a v poslednom čase už aj spojené s bolesťami chrbta. Čím to môže byť spôsobené?
Ďakujem
KEJKA
12.11.11,17:31
môže to byť rýchly rast, zlé držanie tela, málo pohybu a cičenia. Bolo by fajn zájsť k lekárovi, k ortopédovi, kamkoľvek ťa doporučia.
terezamaria
12.11.11,17:38
Zájdi k k svojmu lekárovi a povedz čo Ťa trápi. Bolo by dobré vyšetriť kalcium, magnézium, či ho je v tele dostatok. Rozhodne to bude rýchlym rastom a vtedy tieto stopové prvky môžu chýbať. Proti kŕčom lekári odporúčajú piť magnézium a kalcium.
Kejty_
12.11.11,17:41
Pohybu mám až priveľa.8rokov tancujem,jazdím na koni a pod.
ďakujem za radu
lujza.j
12.11.11,17:41
ivuliatko
12.11.11,17:57
Športom k trvalej invalidite :)
Síce trochu čierny humor, ale čiastočná pravda. Dcéra robila 9 rokov krasokorčuľovanie - dvojfázový tréning 6 dní v týždni, tak viem, o čom hovorím. Problémy s chrbticou, kĺbmi, kŕče. Príčina - jednostranná záťaž, otrasy pri skokoch, tvrdé dopady, málo rehabilitácie a relaxácie. V tvojom prípade odporúčam ortopéda, ultrazvukové vyšetrenie kĺbov. Možno by pomohol aj fyzioterapeut?
Kvaka
12.11.11,17:58
Pohybu mám až priveľa.8rokov tancujem,jazdím na koni a pod.
ďakujem za radu
No ak máš 15 rokov, tancuješ a jazdíš na koni, a máš bolesti chrbta, tak si daj pohov, kým ti neodhalia príčinu problémov. Aby si neskôr v dospelosti nemala trvalé následky.
Kejty_
12.11.11,18:07
ivuliatko : áno aj túto variantu som už počula. Myslím že to môže byť aj tým.
kvaka : no pokúsim sa, len rodičia stále vravia že to len preháňam...len v piatok ma už učitelka z tanečnej upozornila že si tie moje časté kŕče a pukanie chrbtice všimla.
ďakujem za rady.
..
Tancujem balet a tam je držanie tela rovno a vzpriamene nevyhnutné. Takže to by som mohla tiež vylúčiť.
ja.nus.ka34
12.11.11,20:15
aj moja dcéra 16 ročná mala takýto podobný problém...ona zas mala skoro stále krče v nohách,potom už aj v rukách,bolo jedno či cez deň alebo v noci...asi pol roka užívala skoro v kuse magnézium,to jej dal lekár po vyšetreniach krvi a teraz v tomto období má zatiaľ pokoj...ale bola to dlhodobejšia liečba :-(
lujza.j
12.11.11,20:25
220870
12.11.11,20:39
Na kŕče je dobrá minerálka Magnézia(nedochucovaná).Pukanie v klboch sú zodraté majú málo výživných látok alebo organizmus má poruchu a nestíha dopĺňať výplň klbov.Ja som to mal tiež .Pol roka som hltal tabletky s vitamínmi a minerálmi(prírodný produkt) .Ale to musí povedať zisťiť niekto kto sa tomu rozumie.
pasuliatko
12.11.11,21:07
takýchto tému tu je xyz na čo zakladáš nové?popozeraj si tie, ktoré už sú...
pasuliatko
12.11.11,21:09
1. rast
2. kĺbne ochorenia
3. slabé svaly (preto bolieva chrbát)
4. chod za lekárom nech ťa vyšetrí...

A HĽAVNE SA NENECHAJ ODBYŤ NIEČIM TAKÝM, ŽE TOJE Z TOHO, ŽE RASTIEŠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!