adurka34
13.11.11,13:02
Dobrý deň. Potrebovala by som dosť súrne poradiť. 28.10.2011 mi skončila rodičovská dovolenka, po ktorej som chcela nastúpiť do roboty. Bolo mi však povedané, že pre mňa voľné miesto nie je a poslali mi dohodu o ukončení prac.pomeru od 1.11.2011 s 5mesačným odstupným. 31.10.2011 som išla na PN, ktorá bude trvať dosť dlho. Zamestnávateľ na mňa dosť nechutným spôsobom tlačí, aby som tu dohodu podpísala. Mám čas do 17.11. sa rozhodnúť. Jasné je to, že sa po PN nechcem vrátiť do povodného zamestnania, Mám niekoľko otázok:1. Môže byť dohoda podpísaná so spätným dátumom alebo sa musí dátum prepísať?2. Aké povinnosti budem mať voči zdravotnej poisťovni a socialke, keď tu dohodu podpíšem? (PN trvá stále bez prerušenia)3. Musím sa po podpise hlásiť na úrade práce, alebo až po ukončení PN?4. Zamestnávateľ mi dal čas do 17.11. s tým, že odstupné, ktoré pre mňa má pripravené, po tomto termíne vráti späť (školstvo). Potom mi už odstupné nemusí dať?Naozaj neviem, čo urobiť. Ďakujem veľmi pekne za pomoc a radu.
Xanti
13.11.11,12:06
No neviem čo váhaš, potom budeš spokojná s odstupným 2 mesiace? Ako naozaj ti dal dobré podmienky 5 mes. odstupné. Kludne môžeš podpísať dohodu zo zajtrajším dátumom napríklad. Dohoda je o dohode a ked sa dohodnete tak Tvoja PN na to nemá vplyv.
Add 1) no môžeš aj so spätným, môže sa aj prepísať
add 2) žiadne si na PN, akurát odnesieš ukončenie PP na ZP, a tiež aj to že si na PN
add3) až po ukončení PN
add 4) o odstupnom máš vysvetlené vyššie.
zk24
13.11.11,12:09
Dohodu s 5 mesačným odsutpným by som ja brala hned. lebo je jasné, že ked nezoberiem, tak dostanem výpoved s 2 mesacným odstupnym :)
adurka34
13.11.11,12:15
Ďakujem za radu. Ja som váhala hlavne kvôli tomu úradu práce, lebo viem, že tam treba isť osobne do 7 dní a v mieste trvalého bydliska. Ja som od miesta trvalého 550 km. Takže na sociálku neposielam nič a do zdravotnej poisťovne stačí poslať tú dohodu o ukončení PP a papier o PN?
Xanti
13.11.11,12:25
Ďakujem za radu. Ja som váhala hlavne kvôli tomu úradu práce, lebo viem, že tam treba isť osobne do 7 dní a v mieste trvalého bydliska. Ja som od miesta trvalého 550 km. Takže na sociálku neposielam nič a do zdravotnej poisťovne stačí poslať tú dohodu o ukončení PP a papier o PN? No čo sa týka sociálky, tak tam budeš posielať prechodky počas PN, nakoľko ako som pochopila mala by si mať platenú PN.
A čo sa týka UP, nevyhneš sa tomu. Lebo ak Ti skončí PN, tak aj tak sa budeš evidovať na UP. Ale zatial z UP nič netreba, lebo si PN.