aero352
13.11.11,18:59
Ahojte , zvažujem kúpu parneho čističa len neviem či sa to oplatí - aké máte stým skúsenosti ? Dakujem
lujza.j
13.11.11,18:08
duves
13.11.11,18:27
Ahojte , zvažujem kúpu parneho čističa len neviem či sa to oplatí - aké máte stým skúsenosti ? Dakujem
Mal som to požičane. Čo od toho očakavaš?
KEJKA
13.11.11,18:44
ja som si ho kúpila a už pár rokov leži v skrini.......
duves
14.11.11,13:38
ja som si ho kúpila a už pár rokov leži v skrini.......
došla para?
tom_NR
14.11.11,17:36
Ahoj, no nie je to až taká sláva, ako sa prezentuje z reklám. Čo s tým chceš čistiť?
terezamaria
14.11.11,17:54
Mala som možnosť pracovať s takým výrobkom, ktorý bol dokonca od svetoznámej firmy. Nič moc, tlak nedostatočný, síce para horúca - bolo si treba dávať pozor, ale výsledok horší, ako s kvalitným čistiacim prípravkom.
Lubaba
19.11.11,20:57
Mala som možnosť pracovať s takým výrobkom, ktorý bol dokonca od svetoznámej firmy. Nič moc, tlak nedostatočný, síce para horúca - bolo si treba dávať pozor, ale výsledok horší, ako s kvalitným čistiacim prípravkom.

tiež mám nový parný čistič, skúšala som ho zatiaľ iba raz na podlahu, a nevidela som žiadny lepší výsledok:mee:
Katarina
19.11.11,21:02
Mám ho vyše 6 rokov. Používala som o asi rok /občas/. Funguje ako píše terezamaria. Odvtedy je v krabici a zaberá len miesto.
Gina Er
19.11.11,21:02
z toho môjho ide para skoro studená........jediné jeho použitie bolo pri odstraňovaní starých papierových tapiet :mad:
Katarina
19.11.11,21:11
Z môjho išlo toľko horúcej pary, že pri čistení kúpeľne som sa cítila ako v saune.
Lubaba
19.11.11,21:48
Mám ho vyše 6 rokov. Používala som o asi rok /občas/. Funguje ako píše terezamaria. Odvtedy je v krabici a zaberá len miesto.
tak toto ma teda veľmi nepotešilo...
srska
19.11.11,22:15
z toho môjho ide para skoro studená........jediné jeho použitie bolo pri odstraňovaní starých papierových tapiet :mad:a ešte na odstránenie otlačkov prstov:)
Katarina
19.11.11,22:19
Lubaka, u teba to tak nemusí byť. Používaj ho, ak odložíš do krabice , alebo niekde založíš, potom už ťažko vyberieš. Aspoň u mňa to tak funguje so všetkými domácimi pomocníkmi. Čo nie je poruke nechýba.
lienka123
14.12.11,18:38
Myslíte si, že môžem parným čističom čistiť vertikálne žalúzie? Má s tým niekto skúsenosť? Uvažujem ho kúpiť ale iba kvôli žalúziám. Ďakujem.
drobeceva
14.12.11,18:41
Myslíte si, že môžem parným čističom čistiť vertikálne žalúzie? Má s tým niekto skúsenosť? Uvažujem ho kúpiť ale iba kvôli žalúziám. Ďakujem.
z počutia - áno-vraj je to perfektný pomocník:)
lujza.j
14.12.11,18:47
duves
14.12.11,18:56
Myslíte si, že môžem parným čističom čistiť vertikálne žalúzie? Má s tým niekto skúsenosť? Uvažujem ho kúpiť ale iba kvôli žalúziám. Ďakujem.
Ano, mal som to požičane od kamoša. Na žaluzie, horizontalne. Tak som kupil nedavno v LIDLi za 20-ku.
AlaNR
09.01.12,07:56
Dávno som si na parný čistič robila zálusk a aj som si ho kúpila. Od Nemcov (K....r)
Mám ho niečo cez mesiac, super sa s tým umývajú podlahy, netreba nič žmýchať, žiadna chémia, len po upratovaní preperiem handričku a je to.
Tak isto som s ním rozmrazovala mrazák, síce to bolo ako v saune, ale odmrazené aj umyté bolo za 10 minút, ani sa nestačili rozpusiť vločky na veciach vybratých z mrazáka...
Chystám sa na kúpeľňu, na špáry, skúšala som na kúsku a trošku prachu usedeného v špárovke to fakt vyčistilo.
Tak isto okolo drezu, kde sa hubkou nemám šancu dostať.
Keď bude teplejšie, budem skúšať okná, len neviem, či sa to podarí, lebo povrch zostáva mokrý po použití pary...

Zatiaľ som teda z neho celkom nadšená, uvidíme, kedy ma prestane baviť...
;)
Anna123
10.01.12,14:53
AlaNR - aké podlahy s tým parným čističom umývaš?
AlaNR
11.01.12,09:26
Zatiaľ iba dlažbu. Plávačky nemám, ale tie s tým ani umývať nebudem, keďže zostáva mokrá zem...
Plávajúcu plánujem iba do obývačky, takže to zvládnem aj s mopom
DanielaSL
11.01.12,20:17
Ja s tým umývam aj plávajúce a sú pekné .... žiadne fľaky.... nastavím si to na nižšiu paru. Tiež sa mi to viac páči na umývanie ako klasický mop, tak ako Ala písala.
AlaNR
12.01.12,07:10
skúsim dať teda polovičnú paru a handričku na 2x zložiť, doteraz som umývala s handričkou v jednej vrstve. Treba len skúšať asi.
Akurát mám problém v tom, že budem musieť vypátrať nejaké podobné handričky, lebo originál sú drahé jak korela...
jacekova
12.01.12,07:20
juuuj, dík za vaše postrehy :-) "Ježiško" mi doniesol parný čistič, tak ho hneď po daňových idem vyskúšať... dúfam, že aj ja budem nadšená a že mi prácu na dome uľahčí...
DanielaSL
12.01.12,07:32
Prečo až po daňových... umy s ním dlážky hneď pri najbližšom upratovaní ....;)
AlaNR
12.01.12,08:00
Veru, bude ti to určite trvať kratšie, ako s mopom... :) a menej sa narobíš :)
AlaNR
12.01.12,08:05
Anna123
12.01.12,09:03
Ja mám len taký čistič do ruky od firmy Zep..., a veru ho už mám dosť dávno, ale je v škatuli, párkrát som s tým umývala okná a nejako som si na tú prácu nezvykla, ale pri čítaní vašich príspevkov som ho znova vytiahla, ak ho niekto máte čo všetko s ním čistíte.
DanielaSL
12.01.12,18:27
sanny237
13.01.12,14:34
Aj ja mám ten, čo DanielaSĽ, čistila som s ním WC, umývadlá, pracovnú dosku v kuchyni, matrace , chystám sa na dlažbu, som s ním spokojná.
matus696969
24.01.12,11:24
ja mam parny čistič Evolution a som snim nadmieru spokojny
verik
22.02.12,09:27
ja mam skusenosti s parnym cisticom Evolution, funguje na vsetko a vyborne, para 170° - vsetko vycisti a vydezinfikuje bez chemie - doporučujem
jmatus
12.03.12,14:37
Neviem aky kto mate parny cistic ale pred 6-timi rokmi bohvieco na vyber nebolo. Ja mam uz vyse roka profi separatorovy vasavac spojeny s parnym cisticom + moznost pridania chemie a neviem si ho vynachvalit. Je to vinikajuca kombinacia pretoze vsetku spinu co para uvolni vysavac okamzite odsava . Nepotrebujem ziadne handry ani utierky ani ziadne sacky filtre ci hepafiltre len trocha vody z vodovodu. Pouzivam ho na vsetko - okna. dlazbu, koberce, cistenie auta, sedacky stoliciek , kupelne a zachodu. Zaroven mi v miestnosti vycisti a prevonia vzduch a horuca para nici zarovern vsetky mikroorganizmi. Ak mate doma male deti alebo psa tak je to nenahraditelny vec. Samozrejme ze to nie je robot a treba s nim pracovat. Zo skrine sam od seba nevybehne.
cacka
12.03.12,14:47
Čo to je ten "profi separatorovy vysavač"? Ako to vyzerá, kde sa to dá kúpiť a koľko to stojí?
Ďakujem.
jojojo
05.08.12,10:42
Neviem aky kto mate parny cistic ale pred 6-timi rokmi bohvieco na vyber nebolo. Ja mam uz vyse roka profi separatorovy vasavac spojeny s parnym cisticom + moznost pridania chemie a neviem si ho vynachvalit. Je to vinikajuca kombinacia pretoze vsetku spinu co para uvolni vysavac okamzite odsava . Nepotrebujem ziadne handry ani utierky ani ziadne sacky filtre ci hepafiltre len trocha vody z vodovodu. Pouzivam ho na vsetko - okna. dlazbu, koberce, cistenie auta, sedacky stoliciek , kupelne a zachodu. Zaroven mi v miestnosti vycisti a prevonia vzduch a horuca para nici zarovern vsetky mikroorganizmi. Ak mate doma male deti alebo psa tak je to nenahraditelny vec. Samozrejme ze to nie je robot a treba s nim pracovat. Zo skrine sam od seba nevybehne.

Viete nam poradit aky parny cistic kupit? chceli by sme pouzivat na okna dlazbu, mozno na plavajucu podlahu, kupelku, kuchynu.

dakujeme
lujza.j
05.08.12,13:35
jozefinka
27.08.12,07:15
ja som minulý týždeň tiež kúpila kärcher SC 1020,no pravdupovediac, očakávala som viac, všade je len para, ale špina zostáva, myslela som si že s tým raz-dva kvalitne a ekologicky všetko vyčistím, no nie je to tak. Para ťažko odstraňuje nečistoty na batériach, dlaždičkách, na umývadle, záchodovej mise),mierim paru na prach a špinu dobrých 40-50 sekund a ani sa nepohne (tá špina ), a potom keď ju aj para uvoľní, aj tak treba tú uvoľnenú špinu poutierať handričkou, takže jednoduchšie a hlavne rýchlejšie je rovno to umyť nejakou hubkou alebo handričkou namočenou v octe , horúcej vode, či saponátom. To čo ušetrím na saponátoch, to miniem na elektriku a vodu ! Už zase som sa popálila na nejakej klamlivej reklame !!! Ozaj, aká je lehota na vrátenie tovaru?
jozefinka
27.08.12,07:21
Neviem aky kto mate parny cistic ale pred 6-timi rokmi bohvieco na vyber nebolo. Ja mam uz vyse roka profi separatorovy vasavac spojeny s parnym cisticom + moznost pridania chemie a neviem si ho vynachvalit. Je to vinikajuca kombinacia pretoze vsetku spinu co para uvolni vysavac okamzite odsava . Nepotrebujem ziadne handry ani utierky ani ziadne sacky filtre ci hepafiltre len trocha vody z vodovodu. Pouzivam ho na vsetko - okna. dlazbu, koberce, cistenie auta, sedacky stoliciek , kupelne a zachodu. Zaroven mi v miestnosti vycisti a prevonia vzduch a horuca para nici zarovern vsetky mikroorganizmi. Ak mate doma male deti alebo psa tak je to nenahraditelny vec. Samozrejme ze to nie je robot a treba s nim pracovat. Zo skrine sam od seba nevybehne.
Páči sa mi veta: čo para uvoľní, vysavač okamžite odsáva. Tak toto si aj ja predstavujem pod pojmom "parný čistič" ! Aký je to vysávač prosím ťa? Tento by som kúpila aj ja. Ozaj jmatus a používaš ho aj napr. na madrace? (sme totiž alergici) ?
Mária Mojžišová
27.08.12,07:42
Takýto parný čistič by aj mne vyhovoval, máme v byte psíka a mačičku, stále treba čistiť...
jmatus
07.10.12,10:52
Ak chcete naozaj kvalitný parný čistič tak doporučujem Elektru plus. Je to multifunkčný prístroj - parný čistič a navyše aj separatorový vysávač. Pracuje to súčasne teda para špinu uvolní a vysávač ju okamžite odsaje. Navyše mate možnosť pridať do pary aj chémiu (elektronicky - stlačením tlačidla na riadiacej jednotke) keď si samotná para nevie poradiť - napr. na veľké olejové škvrny, staré fľaky od krvi,červeného vína apod.
TaxiTužijem
21.04.13,20:26
Keď parný čistič, tak naozaj len s odsávaním, manželka si nevie vynachváliť Thomas Syntho (aj ja som skúšal) už 2 roky najmä pri umývaní okien a kúpeľne a funguje aj na matrace - parou a tiež ako tepovač - horúca para rozpustí mastnotu, nastrieka sa čistiaci roztok ktorý naviaže špinu a tá sa povysáva. Ale vysávanie je dôležité inak je to drina.
jmatus
10.08.13,13:57
Dlhšiu dobu som tu nebol a vidím že ste mali na mňa kopec otázok ohľadom parných vysávačov resp. separátorových parných vysávačov.Všetky odpovede by ste mali nájsť na Parné separátorové vysávače.
kopretinka
10.08.13,14:20
reklamu na svoju firmu si zadaj do inzercie
s_c
25.03.15,12:54
Poradite? Chcem si kupit parny cistic alebo "nieco" :-) na cistenie okien (mam ich vela a velke) a klasika ma uz unavuje a keby sa s tym dali cistit aj drevene podlahy bol by to bonus navyse :-)