dudino
13.11.11,20:39
Dobry den,

rozhodujeme sa o kupe bytu resp. o vydrazeni bytu, avsak vieme, ze okrem dlzoby, ktoru ma majitel v banke ma majitel aj obrovske dlzoby na najomnom - neplatil mozno aj 2 roky najom. Keby sme takto ziskali byt, banke by sa pohladavka splatila, ale co s tym nesplatenym najmom, ten ostava na byte alebo na povodnom majitelovi? Ide o to, aby sme nemuseli okrem ceny bytu splacat aj niekoho zavazky a potom sa s nim sudit...

DAKUJEM!!!
D.
Xanti
13.11.11,19:43
Po dražbe, máš byt právne čistý. S čistým LV, a bez dlžôb. Takže nikto za teba nemôže vymáhať jeho nedoplatky na nájomnom.
dudino
13.11.11,19:50
Po dražbe, máš byt právne čistý. S čistým LV, a bez dlžôb. Takže nikto za teba nemôže vymáhať jeho nedoplatky na nájomnom.

Dakujem za info!
Ano, to ze LV bude cisty sme si nasli v zakone, ale boli sme "straseni", ze podlznosti na najomnom ostanu na byte. V pripade predaja by sa to vraj muselo uviest aj na vypise, ktory doda bytovy podnik... Nevyznam sa, pisem, co mi bolo povedane...
Mila123
13.11.11,19:52
dĺžník býva v byte?
Xanti
13.11.11,19:55
Dakujem za info!
Ano, to ze LV bude cisty sme si nasli v zakone, ale boli sme "straseni", ze podlznosti na najomnom ostanu na byte. V pripade predaja by sa to vraj muselo uviest aj na vypise, ktory doda bytovy podnik... Nevyznam sa, pisem, co mi bolo povedane...Bytový podnik, ak má nejaké pohľadávky voči dlžníkovi tak sa môže prihlásiť do dražby ako ďalší veriteľ. Nakoľko ak sa v dražbe predá byt, a banka dostane čo chce, dražobka dostane čo chce, a náhodou ostanú ešte peniaze tak ich môže takto dostať práve bytový podnik.
dudino
13.11.11,20:01
dĺžník býva v byte?

ano, zatial byva...
Mila123
13.11.11,20:03
ano, zatial byva...
mám známych....(nechcem ťa strašiť)...už sa viac ako rok súdia pretože sa nevysťahoval predchádzajúci vlastník, nie je s ním žiadna reč.....a súden rozhodnutie na vysťahovanie zatiaľ je v nedohľadne,......
dudino
13.11.11,20:03
Bytový podnik, ak má nejaké pohľadávky voči dlžníkovi tak sa môže prihlásiť do dražby ako ďalší veriteľ. Nakoľko ak sa v dražbe predá byt, a banka dostane čo chce, dražobka dostane čo chce, a náhodou ostanú ešte peniaze tak ich môže takto dostať práve bytový podnik.

Co ja viem, tak pohladavka je ovela vacsia ako vyvolavacia cena, takze ak by sa bytovy podnik neprihlasil prip. by neostali peniaze, tak dlzoba ostava? Alebo ako to je?
Xanti
13.11.11,20:06
Tak to by im nikto nekúpil, keby dlžoby aj po dražbe ostávali na majetku.
Ale ako píše Mila, po dražbe ak sa vlastník nevysťahuje, ty už musíš platiť za byt ako keby si tam ty býval. Lebo toto už budú tvoje dlžoby.

A to vysťahovanie nie je nereálne, oproti nám predali byt v dražbe pôvodný majiteľ tam už nebýva. Aj ked tiež dlho ho vypratávali. No dá sa to dosiahnuť.
arizona
13.11.11,20:12
mám známych....(nechcem ťa strašiť)...už sa viac ako rok súdia pretože sa nevysťahoval predchádzajúci vlastník, nie je s ním žiadna reč.....a súden rozhodnutie na vysťahovanie zatiaľ je v nedohľadne,......
Myslim, ze tu na porade sa uz riesil taky problem,ze sa povodny majitel nechcel odstahovat.

Novy vlastnik to zariadil tak, ze odhlasil energie a dal odstranit okna...s novymi neponahlal...;)
Mila123
13.11.11,20:16
Myslim, ze tu na porade sa uz riesil taky problem,ze sa povodny majitel nechcel odstahovat.

Novy vlastnik to zariadil tak, ze odhlasil energie a dal odstranit okna...s novymi neponahlal...;)
u známych napadol na súde dražbu, chcel ju vyhlásiť za neplatnú....tak nemohli ani s elektr. a ani s plynom nič robiť....nedostali sa po dražbe ani do bytu....(pritom pred dražbou im ho sprístupnil.....)