matej37
14.11.11,09:04
Mám e-shop a osobný odber u mňa doma a niekedy čaká tovar u mňa na firme aj viac dní, musím viesť skladové hospodárstvo?

Zákazníci mi platia prevodom na účet, nepracujem s hotovosťou.

Ďakujem za odpoveď
KEJKA
14.11.11,08:18
spôsob platenia za tovar nie je podstatný - len v súvislosti s ERP a to nemáš za daných podmienok povinnosť.
Skladové hospodárstvo je povinné, jeho forma je voliteľná.
Môžeš si párovať objednávku+dodací list+dodávateľskú faktúru s odberateľskou faktúrou - tým by bol tiež sklad vyriešený /príjem=výdaj/
Zo skúsenosti viem, že to nie vždy tak funguje. Lepšie povedané - skoro nikdy.
Tovar objednáš na základe viacerých objednávok hromadne, niekto si preň príde skôr, iný neskôr - ved o tom sám píšeš.
Takže je potrebné si viesť sklad príjem zvlášť, výdaj zvlášť tak, aby si vždy vedel preukázať čo ti zostáva na sklade a samozrejme táto evidencia musí súhlasiť s tvojim fyzickým stavom.
matej37
14.11.11,10:12
Lenže mne na sklade nič nezostáva. Zatiaľ som to mal tak, že v ten istý deň ako prišiel kuriér, tak v ten istý deň tovar aj zobral ku môjmu zákazníkovi.

Nemám ani prevádzkáreň v živnosti prihlásenú a ani ERP.

Môžem za toto vśetko dostať pokutu od daňového úradu?
Zita5
14.11.11,10:15
Lenže mne na sklade nič nezostáva. Zatiaľ som to mal tak, že v ten istý deň ako prišiel kuriér, tak v ten istý deň tovar aj zobral ku môjmu zákazníkovi.

Nemám ani prevádzkáreň v živnosti prihlásenú a ani ERP.

Môžem za toto vśetko dostať pokutu od daňového úradu?

Však práve treba viesť evidenciu prehľadne, aby z toho bolo jasné, že Vám na sklade nič nezostáva .Pokuta je možná.
KEJKA
14.11.11,11:41
Mám e-shop a osobný odber u mňa doma a niekedy čaká tovar u mňa na firme aj viac dní, musím visť skladové hospodárstvo?

tak to si odporuješ, ked tvrdíš, že ti tovar nezostáva, ved v zadaní si písal toto.
treba si to evidovať tak, aby bolo jasné čo ti zostáva, ajkeby to bola nulavelánula
0,0 v ks, m, EUR
marjankaj
14.11.11,11:46
Mám e-shop a osobný odber u mňa doma a niekedy čaká tovar u mňa na firme aj viac dní, musím visť skladové hospodárstvo?

Zákaznci mi platia prevodom na účet, nepravujem s hotovosťou.

Ďakujem za odpoveď

Nemusíš.:--- Veď za čo by ti potom dali pokutu, keď máš inak všetko tip-top.:cool: V rozpočte stále budú chýbať peniaze.:rolleyes: