Janka1909
14.11.11,09:31
Dobry den poradaci.
manzel ma nariadenie od zamestnavatela ze musi ist vo stvrtok do prace. teda vsetci co su zamestnanci
firmy. Chcem sa opytat prvu otazku je to mozne? len takto emailom poslat zamestnancom od zamestnavatela?
A zamestnavatel im este napisal ze za to si mozu zobrat volno 23teho decembra.
Je to normalne?

Nie je to protizakonne?

dakujem za rychlu opdoved?
JankaO
14.11.11,08:45
Dobry den poradaci.
manzel ma nariadenie od zamestnavatela ze musi ist vo stvrtok do prace. teda vsetci co su zamestnanci
firmy. Chcem sa opytat prvu otazku je to mozne? len takto emailom poslat zamestnancom od zamestnavatela?
A zamestnavatel im este napisal ze za to si mozu zobrat volno 23teho decembra.
Je to normalne?

Nie je to protizakonne?

dakujem za rychlu opdoved? áno - zväčša sa to robí :D

(3) V deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni možno zamestnancovi nariadiť len tieto nevyhnutné práce, ktoré sa nemôžu vykonať v pracovných dňoch:

a) naliehavé opravárske práce,
b) nakladacie a vykladacie práce,
c) inventúrne a uzávierkové práce,
d) práce vykonávané v nepretržitej prevádzke za zamestnanca, ktorý sa nedostavil na zmenu,
e) práce na odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život, zdravie alebo pri mimoriadnych udalostiach,
f) práce nevyhnutné so zreteľom na uspokojovanie životných, zdravotných a kultúrnych potrieb obyvateľstva,
g) kŕmenie a ošetrovanie hospodárskych zvierat,
h) naliehavé práce v poľnohospodárstve v rastlinnej výrobe pri zakladaní, ošetrovaní a zbere pestovaných plodín a pri spracovaní potravinárskych surovín.

(4) Vo sviatok možno zamestnancovi nariadiť len práce, ktoré možno nariadiť v dňoch nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni, práce v nepretržitej prevádzke a práce potrebné pri strážení objektov zamestnávateľa.
Janka1909
14.11.11,08:55
ale tu je to vymenovane, ale on za to ze maju vela roboty tak im to tak nakazal....a to tam nikde nie je podla mna....aj tak dobre vie ze 23teho chodia na spolocny obed a sup pusti ich domov...myslim ze to ma premyslene ako kazdy skromnik .... och jaj a ja ze budeme spolu doma vo stvrtok...