botik
14.11.11,12:14
Dobrý deň, chcel by som vás poraďákov poprosiť o radu. Tento rok sme si postavili dom a chceli by sme na východ na terasu dať posuvné plastové dvere. Exstitujú "výklopno posuvné dvere", ktoré v prvej polohe kľučky vyklopia vrchnú časť dverí a druhým otočením kľučky vyklopia spodok dverí. Až po tomto úkone je možne dvere odsunúť. U nás budú tieto dvere najviac namáhané počas celoročnej prevádzky domu, preto sa nám tento systém strašne nepáči. Dosť je to náročné otvoriť pre mňa, nieto ešte pre ženu a deti, resp. hostí ktorí s tým nemajú vôbec skúsenosti.
Moja otázka znie, či má niekto skúsenosti s výrobcami, dodávateľmi "posuvných plastových dverí", ktoré sú bezbariérové a netreba vynakladať kvantum energie na to aby sme sa predrali cez dvere von.

Ďakujem veľmi pekne za všetky rady.
220870
14.11.11,11:54
Sú aj čisto posuvné.Len nie sú tak tesné ako tie čo popisujete.Inak povedadané podfukuje pod ne a nie sú ani tak odolné voči vypáčeniu.Ďaľšia možnosť sú hliníkové niečo podobné ako na obchodoch.Len tam cena začína 3000€.
botik
14.11.11,12:02
Máte s tým skúsenosti že ich podfukuje? Lebo keď tak nad tým rozmýšlam, tak ich vidno kade tade po domoch a nerobili by ich tak nekvalitné keby ich podfukovalo a nemali takú tesnosť. Ak sa mýlim tak ma opravte. O cene som už niekde počul, takže som s ňou zmierený.
220870
14.11.11,12:39
mendo933
14.11.11,16:48
Ssu dva typy
1. sklopno-posuvne- Maju prah. Tu zalezi od kovania, ako sa budu dvere otvarat. Ja mam take kovanie ze vsetko robim kluckou. Ked kluckou plynulo otacam tak sa dvere pekne otvoria.Ak otocim kluckou o 90st. dvere sa vyklopia. Ak o 180st. tak sa dvere otvoria, na nic nemusim cakat. mam 3sklo a ide to lahko, klucka je velka tak netreba ani neaku extra silu na ovladanie. Vyhoda tohto systemu je ze je lacnejsi, ma vyklop-co bolo u mna podmienkou a lespie tesni, a hlavne tesnost!!!! Prah nieje ziadny problem, vec zvyku
2. HS portal-posuvne. Maju nizky prah- horsie tesnia ci su plastove, ci drevene.Su drahsie. Nedaju sa vyklopit
botik
16.11.11,07:23
mendo933 akeho vyrobcu dveri mate? aby som sa inspiroval, pretoze co som skusal tak sa mi zatial tie systemy nepacili a boli dost tazkopadne. dakujem
mendo933
16.11.11,10:28
profily su trocal 88+, kovanie na oknach mam winkhaus ale na tych zasuvackach ze je ine, to si nespomeniem ake. sirku mam 1m a vysku 2,2m co za zasuva. Ja som velmi spokojny.
Drahoša
16.11.11,10:40
Dobrý deň, mne ich montovali asi pred mesiacom - incon, myslím že to je len sila zvyku ako hovoríte veľa ľudí s týmito dverami nemá skúsenosti ale moja deväťročná dcéra ich pohode otvorí, asi ľahší systém nenajdete hold raz je to veľká váha, mne povedali že vážia okolo sto kíl. Som s nimi veeeeeeeeeľmi spokojná
botik
16.11.11,10:45
dakujem vam pekne za cenne skusenosti a rady
marleau
16.11.11,10:51
Reakcia na mendo933 (7.príspevok):
Možem potvrdiť túto kombináciu.Veľa záleží na kovaní,mňa výrobca (slovenský) na to upozornil a je preň veľké plus,že dbá na tento problém.Je to ako s veľkou roletou,ktorú starší človek nemusí vládať vytiahnuť.
radEg
21.11.11,14:00
Pokiaľ viem pri sklopno posúvnych záleží na kľučke - typ kovania.
Sú minimálne dva druhy PSK 160 a PSK 200.
Pri PSK160 je treba vyvynúť väčšiu silu na otvorenie resp zatvorenie.
PSK 200 sú automatické - prevodované že stačí malá sila a dvere sa sami otvárajú zajtvárajú.

Je to naozaj veľký rozdieľ. Osobne mám len PSK 160 nakoľko máme len 1m široké dvere a tam PSK 200 nevedeli / nechceli montovať PSK 200.

Ak sa jedná o dvere ktoré bude treba často otvárať ako napríklad nejaký obchod tak určite by som PSK160 neodporúčal a asi ani PSK 200 spolu so sklopno posúvnym systémom.
botik
22.11.11,04:49
Pokiaľ viem pri sklopno posúvnych záleží na kľučke - typ kovania.
Sú minimálne dva druhy PSK 160 a PSK 200.
Pri PSK160 je treba vyvynúť väčšiu silu na otvorenie resp zatvorenie.
PSK 200 sú automatické - prevodované že stačí malá sila a dvere sa sami otvárajú zajtvárajú.

Je to naozaj veľký rozdieľ. Osobne mám len PSK 160 nakoľko máme len 1m široké dvere a tam PSK 200 nevedeli / nechceli montovať PSK 200.

Ak sa jedná o dvere ktoré bude treba často otvárať ako napríklad nejaký obchod tak určite by som PSK160 neodporúčal a asi ani PSK 200 spolu so sklopno posúvnym systémom.

Presne to ma odradza, lebo tie dvere na rodinnom dome budem dost casto vyuzivat, takze si neviem predstavit celkom ten system ako by vyzeral po 5rokoch. Nevravim ze HS PORTAL sa nemoze znicit, ale predsalen ten sposob otvarania nie je az taky zatazujuci ako na sklopno posuvnych.

Dakujem za radu.