denkaa1
14.11.11,18:11
Dobrý deň,
minulý rok mi zomrela zubárka. Keďže som preventívnu prehliadku mala urobenú, zubárku som nevyhľadávala. Tento rok som si chcela urobiť prevenívku, tak som zašla za lekárom, ktorý pracuje namiesto mojej zubárky. On mi však povedal, že moju kartu nemá a že všetky karty (pacienti, ktorí neboli u neho ešte minulý rok/ poslal do okresného mesta k ďalšiemu zubárovi. Tak som zašla tam a on povedal, že žiadne karty nemá, že ich má ten zubár v mojom meste...proste jeden sa vyhováral na druhého a že mi má môj zubár vystaviť novú kartu, že karta sa asi stratila.
Tak som sa rozhodla, že zmením zubára úplne, ale tento nový zubár žiada odo mňa výpis zo zdravotnej karty,aby ma mohol prijať. Lenže kde zoberiem ten výpis, keď nemám kartu?
ako to mám riešiť?

Budem vďačná za akúkoľvek odpoveď.
Mila123
14.11.11,17:34
obráť sa na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou......karta sa nesmie stratiť, sú v nej tvoje osobné údaje , ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť, platí tu zákon o ochrane osobných údajov.....
delonka
15.11.11,07:26
mila 123 ako dlho je tento zákon v platnosti? mne stratila všeobecná lekárka zdravotnú kartu aj s očkovacím preukazom, mykla plecom, povedala sťahovali sme sa, dali sme ju do archívu, ved ste k nám dlho nechodila, bola som zdravá, resp. nepotrebovala som ju navštíviť cca 5 rokov a tak som dopadla.... žiadne sorry, budeme ju hľadať, vy ešte žijete? a pod.,
Mila123
15.11.11,07:40
mila 123 ako dlho je tento zákon v platnosti? mne stratila všeobecná lekárka zdravotnú kartu aj s očkovacím preukazom, mykla plecom, povedala sťahovali sme sa, dali sme ju do archívu, ved ste k nám dlho nechodila, bola som zdravá, resp. nepotrebovala som ju navštíviť cca 5 rokov a tak som dopadla.... žiadne sorry, budeme ju hľadať, vy ešte žijete? a pod.,
zákon o ochrane osobných údajov je v platnosti od 01 09 2002
nechám ti link.......

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-428


ale ja na tvojom mieste by som aspoň napísala e-maila na UDZS, nech sa tým zaoberajú......
delonka
18.11.11,07:55
Mila, ďakujem za link, máš pravdu, patrilo by sa im napísať, asi to však už bude premlčané, pretože mne sa to stalo po roku 1997.,

želám všetko dobré a pekný deň
BXLmiami
18.11.11,11:09
Pri bežných dg nie som povinná do nekonečna archivovať karty,sú tam predpisy a po určitom čase sa karta dáva do archívu a aj skartuje.Neviem ako to je teraz,lebo ja karty nezvyknem skartovať,ale určite sú tam pravidlá.Ak si u lekára nebola 5 rokov,nemôžeš čakať,že kartu nemá v archive.
delonka
21.11.11,07:04
BXL asi máš pravdu, prečo držať kartu pacientovi, ktorý nebol u lekára 5 rokov., čo po tom, že som bola zdravá, zdravá, lebo ma potrebovala moja rodina, moje dieťa a moje boliestky, boli pre mňa nepodstatné, takže som lekára nenavštívila., slovo archivovať má však pre mňa väčší význam, keby sa tak v archeológii znehodnotili dôkazy 5 rokov staré?! čo by sme sa dozvedeli o minulosti ľudstva?!!!!