drak8819
14.11.11,18:36
Dobry den chcel by som sa opytat aky material by bol najvhodnejsi na balkon pokial je zaklad balkonu asi 9 hranolov o roz 16x22 a su asi meter a pol od obvodoveho muru vysunute, balkon som riesil koli tomu tak, ze namiesto betonovej plotne zvolil dreveny strop a spominane hranoly nechal ako pripravu na balkon len teraz potrebujem poradit aky material alebo technologiu pouzit na jeho realizaciu. Za radu dakujem.
220870
14.11.11,18:35
Asi by som tam dal osb dosky.Na to ipu 3 cm styroduru dvakrát flex lepidlo zo sieťkou + dlažba.
marleau
15.11.11,06:11
Ako píše kolega vyššie,len doplním,OSB aspoň 22-25 mm hrubú a najlepšie perodrážku.
Ale sú aj iné možnosti,len nevieme,či:
- chcete mať ako nášľapnú vrstvu drevo,
- má byť odspodu vidieť drevo alebo omietka.
lapejko
15.11.11,19:36
Podlahové balkónové dosky Fundermax od www.jafholz.sk alebo kompozitné terasové dosky Twinson od Deceuninck či iných výrobcov.
lapejko
15.11.11,19:46
Asi by som tam dal osb dosky.Na to ipu 3 cm styroduru dvakrát flex lepidlo zo sieťkou + dlažba.
Podľa našich školení od firmy Schlueter je absolútne nevhodné lepiť keramiku priamo na izolant, dokonca ani pri použití ich fólií Ditra ako to prezentujú Stomix. Ak je dlažba netienená, tepelný šok po nahriatí vytvorí v lepidle kondenz, ktorý tú dlažbu po čase rozhodí, ak je na izolante poter ten to pomaly absorbuje. Na montovaný balkón montovanú podlahu, nie masívnu.
220870
15.11.11,20:26
Prvý krát som tak lepil pred 5 rokmi ,tmavo hnedú,na slnečnej strane domu.Keramika beton aj kameň sa bežne lepia na soklové izolanty.Drží to tam preto lebo ak aj dlaždica dostane tepelný šok tak je nalepená na flexibilnom podklade ktorý sa hýbe spolu s ňou.Tiež by som chcel od tých ujov čo vymýšľajú takéto ujoviny vidieť matematicky zdôvodnené takéto kydy.Tmavá dlaždica ak na ňu padne priame slnečné svetlo je do 5 minút na 70 °C.Na tom polystyréne do 2 minút.Nevidím v tom rozdiel.
.Naopak odvtedy čo som videl twinson v praxi tak nikdy .Je to prvotriedny šmejd.