olivin
14.11.11,20:29
Mili poradaci,

Potrebujem fundovanu a triezvu rada ohladom lyziarskej vystroje pre moje deti. My rodicia nie sme aktivni lyziari a sme dost strateni pri vybere lyzi a lyziarok, a palic (ak treba ... treba?).

Vek a vyska deti: 6 (122cm) a necele 4 (102cm)

Najdolezitejsie kriteria:
- lyzovanie nebude pravidelne, skor obcasne, tuto prvu zimu moze byt z rodinnych dovodov aj striedme, takze velkostne vy som isla skor na hornu hranicu
- chcem carvingove
- na znackach si nepotrpim, ale chcem kvalitnu lyzu (za dobru cenu), ktora deckam vydrzi aj keby ich to chytilo

Poradte prosim kludne aj konkretny model, ako mam citat vsetky tie ciselne udaje, na co si dat pozor a pod.

Neradte mi prosim bazare, momentalne nemam cas na intenzivne hladanie, musim kupit nove lyze, najlepsie objednat cez net a co najskor.

Budem velmi vdacna za vsetky dobre rady.
lujza.j
14.11.11,21:07
Fero11
15.11.11,05:48
Mili poradaci,

Potrebujem fundovanu a triezvu rada ohladom lyziarskej vystroje pre moje deti. My rodicia nie sme aktivni lyziari a sme dost strateni pri vybere lyzi a lyziarok, a palic (ak treba ... treba?).

Vek a vyska deti: 6 (122cm) a necele 4 (102cm)

Najdolezitejsie kriteria:
- lyzovanie nebude pravidelne, skor obcasne, tuto prvu zimu moze byt z rodinnych dovodov aj striedme, takze velkostne vy som isla skor na hornu hranicu
- chcem carvingove
- na znackach si nepotrpim, ale chcem kvalitnu lyzu (za dobru cenu), ktora deckam vydrzi aj keby ich to chytilo

Poradte prosim kludne aj konkretny model, ako mam citat vsetky tie ciselne udaje, na co si dat pozor a pod.

Neradte mi prosim bazare, momentalne nemam cas na intenzivne hladanie, musim kupit nove lyze, najlepsie objednat cez net a co najskor.

Budem velmi vdacna za vsetky dobre rady.
Na zaciatok
http://lmgtfy.com/?q=ako+si+vybrat+lyze

Pri vybere lyzi sa posudzuje velmi vela aspektov, pisat ich tu, by zabralo velmi vela casu a koniec koncov v odkaze ich vsetky najdes.
Ak deti este nikdy nelyzovali, tak by som volil lyze pre zaciatocnikov (v predajni ti poradia, aka velkost, typ, ake palice, lyziarky atd ...)
Samozrejme nejaku kombinezu, ktoru neprefuka (viem co to je, ked ta na svahu prefuka brrrr) + prilbu a okuliare.
Praveze na tvojom mieste by som siel do e-bazarov a troska to sledoval tam, lebo pises, ze nevies ci to deti chyti. Je viac takych rodicov, ktorych deti to nechytilo a teraz tie lyze predavaju za polovicnu cenu a boli 2x pouzite. A este k tomu dobre vies, ze o 2-3 roky cela vystroj pre deti bude mala a ak ich to nahodou chyti, tak kazde cca 2-3 roky bude treba nieco vacsie
srska
15.11.11,05:50
+ kvalitné termo prádlo
olivin
15.11.11,06:48
Dakujem vam. Vseobecne rady na internete som si uz trochu pozerala. Ja som skor chcela dostat prakticke tipy napr. na slusnu znacku pre zaciatocnikov, alebo aj model. To by mi velmi pomohlo.