delkom
15.11.11,06:39
Ahojte mám nový notbook a neviem sa pripojit na sieť.Je potrebná nejaka inštalacia aby sa dalo pripojiť?/proste som len so starého počítača prepojil kábel na internet do notbooku a nejde to/prečo? pomôžte poradaci prosím. Dakujem:(
expeeert
15.11.11,06:21
Je potrebné nastaviť sieť, treba napísať aký máš internet a podľa toho sa zariadiť.
maurer2
15.11.11,06:29
Ak je to nove kupene z predinstalovanym windowsom problem bude inde ako v NB
ak je to preinstalovane pravdepodobne tam nie je nainstalovany ovladac sietovej karty
Skus ci na starom pc ide internet napis aky typ pripojenia mas Tcom , ups, ...
KoxXxo
15.11.11,06:45
Nastav sieť podľa starého PC.
misoft
15.11.11,18:06
Ahojte mám nový notbook a neviem sa pripojit na sieť.Je potrebná nejaka inštalacia aby sa dalo pripojiť?/proste som len so starého počítača prepojil kábel na internet do notbooku a nejde to/prečo? pomôžte poradaci prosím.
A) OS ? (Prakticky je to skoro jedno - postup je u všetkých skoro rovnaký)
B) Na sieť pripojený priamo, alebo cez router?
C) Poskytovateľ pripojenia poskytol základné údaje pre pripojenie?
V krátkosti: Pokiaľ podľa B) ste za routrom, jednoducho otvoriť kartu sieťového pripojenia (PTM na ikonu sieťového pripojenia vpravo dole pri hodinkách (tie dva malé monitorčeky :D)> Stav>vo Všeobecné > Vlastnosti> Internet Protocol (TCP/IP) vysvietiť (označiť)> Vlastnosti a nastaviť Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. Potom potvrdiť. Router by mal prideliť IP adresu a mal by internet fungovať.
Pokiaľ však na priamo - tiež zopakovať hore uvedený postup. Je tu však otázka, či poskytovateľ nekontroluje MAC adresy. Tú zistíte PTM na ikonu sieťového pripojenia > Stav >Podpora > Podrobnosti a je tam v tabuľke uvedená MAC adresa sieťovej karty (fyzická adresa) v prvom riadku vo formáte xx-xx-xx-xx-xx-xx.
http://www.selyeuni.sk/cis/sk/oznamy/163-postup-ako-zistit-mac-adresu-vaej-pc.html
Tú potom dať poskytovateľovi, ktorý to upraví (u seba, ak filtruje MAC adresy)
kergulaan
16.11.11,06:38
Podla popisu temy, predpokladam, ze to bude MAC adresou
- pre delkom - tvoj poskytovatel internetu ked ti internet zapajal, tak ho spristupnil iba pre tvoj konkretny pocitac (to je ta MAC adresa - ciseny kod tvojej konkretnej sietovej karty) a tak komunikuje len s nim. Ked to chces zmenit, tak musis zavolat tvojmu poskytovatelovi, aby spristupnil aj druhy pocitac, ak to mas umoznene v zmluve (vacsinou su zmluvy na 3 PC), alebo zakupit router a ten zapojit v scheme:
zastrcka - kabel - modem - kabel - router - 2 kable => 2 pocitace
misoft
16.11.11,14:42
Alebo podľa starého PC naklonovať MAC adresu do nového.
kergulaan
16.11.11,16:05
Vies Misoft, podla zadania by som si dovolil tipnut, ze dotycny(a) nieco take nezvladne. Mne napriklat stacilo "not book" :>D
yvica
21.05.12,11:31
vedeli by ste mi poradiť asi rok používam laserovú myš microsoft wirelles mouse 5000, nič som neinštalovala len dala baterky a pridala zariadenie a rok fungovala bez problémov, ale zrazu mi vypisuje, že sa nedá pripojiť a keď ju chcem pridať tak pýta kod na párovanie ale fungovala bez kodu? čo s tým? díky
Vlado40
23.05.12,11:00
Vyskúšaj pripojiť prijímač na iný USB vstup .Najlepšie vyskúšať aj na inom PC.
nunenko
23.05.12,12:09
zadaj kód,
yvica
23.05.12,12:21
Vyskúšaj pripojiť prijímač na iný USB vstup .Najlepšie vyskúšať aj na inom PC.

nemá prijímač je to bez prijímača stále mi vypisuje, že pokúša sa pripojiť a keď dám pripojiť buď pýta kod alebo vypíše, že pripojená ale nejde.
nunenko
23.05.12,13:19
Cerv17
24.05.12,06:07
microsoft - kamarat s nou mal tiez problem. vymenil za inu znacku a fical bez problemov