anina191
15.11.11,07:49
Prosím, chcem sa opýtať, ešte som sa s tým nestretla. Robím ukončenie zmluvy dohodou zamestnankyni, ktorá je poberateľom čiastočného invalidného dôchodku. Mám to v tejto položke uvádzať? Má táto zamestnankyňa nárok na dovolenku? Za pomoc veľmi pekne ďakujem
Tweety
15.11.11,06:51
Prosím, chcem sa opýtať, ešte som sa s tým nestretla. Robím ukončenie zmluvy dohodou zamestnankyni, ktorá je poberateľom čiastočného invalidného dôchodku. Mám to v tejto položke uvádzať? Má táto zamestnankyňa nárok na dovolenku? Za pomoc veľmi pekne ďakujem
A prečo by si mala uvádzať do zmluvy? Nárok na D samozrejme má. CElkový ročný nárok závisí od doby odpracovaných rokov. A potom samotný výpočet od odpracov. doby u vás.
anina191
17.11.11,08:32
Ide len o zápočtový list, kde na druhej strane sa vypisuje poberá - nepoberá dôchodok. Neviem teda, či sa tam píše starobný alebo aj invalidný dôchodok.
Tweety
17.11.11,11:38
Ide len o zápočtový list, kde na druhej strane sa vypisuje poberá - nepoberá dôchodok. Neviem teda, či sa tam píše starobný alebo aj invalidný dôchodok. Potom si to nesprávne interpretovala, teda nie zmluva ale ZL, tam to samozrejme uvedieš.
anina191
21.11.11,10:13
Aha, prepáč... Teraz som si to všimla... Tak ďakujem za pomoc. Ešte, ak môžem poprosiť, chcem vypočítať nárok na dovolenku. Zamestnankyňa nastúpila do PP niekedy v novembri 2009, neviem presne, nemám podklady pri sebe. No a teraz potrebujem vypočítať nárok na dovolenku za rok 2011, s tým že si ju vyberie teraz.
Tweety
21.11.11,10:16
Aha, prepáč... Teraz som si to všimla... Tak ďakujem za pomoc. Ešte, ak môžem poprosiť, chcem vypočítať nárok na dovolenku. Zamestnankyňa nastúpila do PP niekedy v novembri 2009, neviem presne, nemám podklady pri sebe. No a teraz potrebujem vypočítať nárok na dovolenku za rok 2011, s tým že si ju vyberie teraz. Podstatné je to, koľko má ročný nárok, či 25,alebo 20 a koľko dní, resp.mesiacov odpracovala tento rok.
anina191
22.11.11,20:45
Podstatné je to, koľko má ročný nárok, či 25,alebo 20 a koľko dní, resp.mesiacov odpracovala tento rok.


Noooo tak zamestankyňa odpracovala v tomto roku celých 10 mesiacov bez PN, bez náhradného voľna a žiadnu dovolenku si nevyberala. Posledný deň odpracovala 10. 11. 2011 a ja teraz potrebujem vypočítať ukončenie PP. No a nárok na dovolenku má 25 dní, pretože 15 rokov už má odpracovaných.