dopravcovia
15.11.11,09:57
Dobrý deň, bola by som vďačná, keby mi niekto poradil ohľadom vystavenia fa. Fy z ČR platiteľ DPH v ČR si u nás objednala prepravu do Ruska a späť, s tým, že v Rusku bol vyložený tovar a späť sa viezli už len prázdne palety. Na CMR je dátum vyloženia tovaru v Rusku 27.10, ale je tam aj dátum vyloženia paliet v ČR, ktoré boli odovzdané 31.10.2011. Ako mám vystaviť fa? Preprava do Ruska by nemala ísť do súhrnného výkazu, ale do ČR už áno. Mám vystaviť dve fa alebo jednu, a ako? Mám len jednu objednávku na celkovú sumu. Moc ďakujem.
zk24
15.11.11,10:31
§47 Oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb.

(6) Oslobodené od dane sú služby vrátane prepravných a s nimi súvisiacich doplnkových služieb, iné ako služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, ktoré sú priamo spojené s vývozom tovaru a s tovarom pod colným opatrením podľa § 18 ods. 2.

Teda si myslím, že vystavujete jednu faktúru pre českého odberateľa, oslobodenú od DPH podľa §47
katka1605
15.11.11,13:10
Neviem, či som správne pochopila text, ale môj názor je takýto:
Súhlasím, že boli poskytnuté služby spojené s vývozom podľa par. 47. Ale ak som to správne pochopila Vy ste v tomto ako prepravca, ktorý poskytuje túto službu Českej zdanitelnej osobe, čiže mu budete fakturovať podľa par. 15. ods. 1 bez DPH a Česká spoločnosť bude mať nadobudnutie služby...
zk24
15.11.11,13:35
Neviem, či som správne pochopila text, ale môj názor je takýto:
Súhlasím, že boli poskytnuté služby spojené s vývozom podľa par. 47. Ale ak som to správne pochopila Vy ste v tomto ako prepravca, ktorý poskytuje túto službu Českej zdanitelnej osobe, čiže mu budete fakturovať podľa par. 15. ods. 1 bez DPH a Česká spoločnosť bude mať nadobudnutie služby...


Takže ty uvažuješ, že slovenský dodávateľ podáva súhrnný výkaz a český odberateľ robí samozdanenie (obdoba nášho §69 ods.3)?