priatelia
15.11.11,10:14
Pekný deň! Potrebujem radu ohľadom notebooku.. Počítač využívam na základné povinnosti - word, excel, powerpoint, internet, Veľa článkov som si tu prečítala a podľa popísaných výber správneho záleží od použitia. Nevyznám sa vo svete notebookov, ale čo je základné, na čo potrebujem dať pozor: vyššie uvedené využitie, pozeranie filmov, prehrávanie CD, baterka aby mala dobrú výdrž (cca 3 hod i viac ak vydá). Ak sa nemýlim cena záleží aj od toho koľko palcov má - nevadí mi ak bude aj menší. Webkamera by mohla byť tiež. A cena ... ak sa dá tak do 350-400, ak sú tie v tejto cene šmejdy, tak priložím nejaké to €, ale ak mi niekto poradí že aj za taký lacný peniaz ako do 300 € kúpim dobrý notebook alebo mini notebook, s uvedeným použitím, tak si určite vyberiem lacnejší. Ešte som tu veľa čítala, že HP nie sú veľmi dobré.. Veľmi pekne ďakujem vopred za všetky rady.. :-)
Zoltan Miklos
15.11.11,09:32
prečo potrebuješ ten notebook?
priatelia
15.11.11,09:43
idem do zahraničia a chcem mať vonku notebook na hore uvedené použitie.
KoxXxo
15.11.11,09:59
sthruska
15.11.11,10:29
Pozor, pri uhlopriečkach pod 15" sa nedá dlho pracovať. Veľká záťaž pre oči. Odporúčam 15,6".
Menšie sú dosť predražené.
arizona
15.11.11,10:31
Na vydrz baterie su dobre Toschiby.

Ak chces pozerat filmy, tak radsej vacsiu obrazovku.
Rataj aj s tym, ze filmy je lesie mat na externom discu,nie priamo v PC !
Predpokladam, ze budes pouzivat Skype, takze by mal mat zabudovany mikrofon a Web kameru.

Nepises,kde "von" cestujes,ale je mozne, ze su tam pocitace ovela lacnejsie,takze za tu cenu tam kupic PC s ovela lepsimi parametrami.
KoxXxo
15.11.11,10:35
Rataj aj s tym, ze filmy je lesie mat na externom discu,nie priamo v PC !


Myslím že to je veeeľmi individuálne.
arizona
15.11.11,11:31
No,samozrejme nemam na mysli jeden, ci dva filmiky...
Ja nosim na cestu okolo tisiky na ext.HD, to by moj notbucik asi nezvladol :rolleyes:
vulxy
16.11.11,09:35
a preco nie su HP dobre?
jojom
16.11.11,10:50
Mal som v zahraničí Toshibu 10,1 vačší notas by som netrepal ani za svet. Na spojenie z domovom úplne stačilo, väčší by len zavadzal v kufri.
Za:
- ľahká manipulácia,
- dlhá výdrž baterky ( pri čítaní pdf, hraní kariet a pod ( 5 - 7 hod.),
- ľahká manipulácia,
- pozeranie filmov v pohode ( jeden denne nevidím problém, tu už je výdrž baterky menšia ).
- dá sa zohnať aj do 300€.
Proti: -
- možno pre niekoho že nemá dvd mechaniku.

Treba si položiť otázku čo od tej mašiny chcem, ísť do obchodu poobzerať, dať si predviesť.
kergulaan
16.11.11,11:18
Ja mam Lenovo U 165 - s 500 Gb diskom
Vyuzitie:
- ulozisko pre filmy - pri pozeratelnej kvalite 400 filmov - jeden, dva sa daju pozriet aj na NB a vecer na hoteli cez HDMI preppojit na telku
- Skype, email, web
- kancelarska praca - bez problemov
dalid
16.11.11,13:01
Ja som si pred rokom kúpil v akcii v Okay Asus PX 1001-nieco za 200€. 160GB HDD, Win XP. Za tie peniaze som to moc neriesil, navyse kvoli par programom je mi lepsie ostat pri XP-cku.
Navyse uz asi pol roka mam cez dual boot moznost pouzivat linux a priznam sa, ze XP-cko som od vtedy spustil asi iba 3x..
Ak je limitujuca cena, staci pozriet nieco taketo.
Na e-mail, Skype, filmy pozarane so sluchadlami vo vlaku staci...
Len je ich viacej verzii ( s vacsim HDD a XP sa dnes uz ani nepredava) a oplati sa priplatit za 6 clankovu bateriu. Ja som si toto neuvedomi a 3oj clankova mi po roku pouzivania vydrzi pri zapnutom wifi uz len cca 2,5 - 3 hod... :(
kezeso
16.11.11,14:04
Hoci ti neodporučili HP, ja doporučujem HP Comapaq Presario CQ57, dal som 350 € a som veľmi spokojný.
http://www.mall.sk/notebooky-znacky/hp-cq57-304sc