Zelkaem
15.11.11,12:42
Práve som čítala článok o panickej poruche, tak sa chcem aj ja spýtať na svoj problém. Stále ma bolí krčná chrbtica a časť hlavy v zátylku. Najskôr som si myslela, že je to z vysokého krvného tlaku - užívam lieky. Prestala som piť kávu, lebo som si myslela, že z toho mám vysoký tlak, ale čuduj sa svete keď som vypila kávu, prestala ma bolieť hlava. Najhoršie je, že si myslím, že mám niečo s tým krkom, lebo keď nakláňam hlavu napravo alebo naľavo, niečo vzadu mi tak vždy pukne ako keď pukám prsty.Môžem mať vyskočený stavec alebo niečo, už neviem. Mohla by mi pomôcť masáž?
Stina
15.11.11,11:44
Najistejšie bude dať sa vyšetriť .
Gina Er
15.11.11,11:50
máš sedavé zamestnanie? alebo tráviš veľa voľného času za počítačom? pravdepodobne len preťažené a skrátené svaly(alebo šľachy),treba rehabilitáciu,a rozcvičiť to,uvoľniť,ponaťahovať.
Ja s tým bojujem neustále.A nespi na bruchu,ale na boku a vypodlož si hlavu a krk tak,aby bola chrbtica v jednej linke,aby nebola poprehýbaná.
Zelkaem
15.11.11,11:59
Samozrejme mám sedavé zamestnanie, keď robím účtovníctvo. Aký krém alebo olej používaš pri masáži?
Jara
15.11.11,12:05
Zelkaem, ja ti len chcem napísať, že aj ja som si stále myslela, že mám problém s krčnou chrbticou, lebo som tam mala bolesti, ale vyšetrenie ukázalo na problém v oblasti krížov, že mám deravú platničku a výrastok na chrbtici, ale neurológ mi vysvetľoval, že bolesť krčnej chrbtice, už je len taký ako semafór, alebo signál, pretože nervy idú pozdĺž chrbtice a tam je to vysielanie najíntenzívnejšie, takže ja osobne ti odporúčam ísť na vyšetrenie, aby ti urobili alebo CT alebo niečo podrobnejšie aby si vedela ako ďalej. Držím ti prsty, všetci čo sedíme máme tento problém, lebo to berieme vážne a len pracujeme a pohyb zanedbávame, už to vidím aj na synovi, čo má len 25 a sedí pri počítači....
Gina Er
15.11.11,12:12
ja som chodila na rehabku,masáže mi nerobili,iba ultrazvuk...samozrejme treba ísť na odborné vyšetrenie...
terezamaria
15.11.11,12:30
Navštív neurológa, ktorý Ťa určite pošle aspoň na róntgen. Pokiaľ nález bude v norme, aspoň budeš kľudnejšia. Až by Ti našli nejaký problém so stavcom, tak určite bude pokračovať CT vyšetrenie, príp. ešte aj magnetická rezonancia. Držím palce, aby si nemala žiadny nález a vyšetrenia aby dopadli dobre.
a_je_to
15.11.11,13:01
Skôr, než za niekým pôjdeš vyskúšaj dostať sa z toho sama. Sadni si za stôl do prirodzenej polohy, vzpriamene. Obidve ruky koncami prstov na obe strany krku tesne nad pleciami. Tlakom koncami stredných prstov symetricky prehmatávaj a masíruj svaly idúce po boku krku k pleciam. Hľadaj napäté a bolestivo stuhnuté miesta. Tie masíruj až na hranicu bolesti a striedavo povoľuj tlak. Skús jemne krúžiť hlavou a nakláňať ju tak, aby si cítila, kedy bolesť ustupuje. Toto opakuj niekoľko krát. Ak sa dokážeš uvoľniť, možno budeš mať šťastie, praskne Ti v krku a blokáda ustúpi aj sama. Ak to veľmi nebolí, môžeš skúsiť trhnúť hlavou prudko vpravo a späť vľavo. Ak nepomôže, tak radšej k lekárovi. Pôvod môže byť v strese, aj podvedomom, alebo nachladnutí jednej strany krku. Niekedy pomôže aj obalenie krku na noc do uteráka, alebo horúca 5 minútová sprcha na krk a chrbát na hranici znesiteľnosti a hýbanie hlavou.
pasuliatko
15.11.11,15:30
mohla by ti pomôcť návšteva neurológa...
a apropo čierna káva nezvyšuje až tak tlak krvi aby si mala kvôli tomu vysoký ;)