citronik2010
15.11.11,12:20
Rano idem startovat pretocim klucik kontrolky sa rozsvietia,vsetko ok aj zhasnu ako maju nastartujem asi na 3sekundy a zdochne,skusim znova ale uz ani necukne ,kontrolky normalne rozsvietia aj zhasnu len nenastartuje.Svetla svietia cize baterkou to nie je.:(
pepsikova
15.11.11,13:23
...citronik, počkaj do zajtra, ak nechytí, nájdeme tu mechanika:D...ale lepší by bol servis....
loksik.lubos
15.11.11,13:30
nestartuje naprazdno ????
ak hej spadla nafta
Fero11
15.11.11,13:44
kukni sa zo spodu na nadrz, ci tam nemas dierky :)
citronik2010
15.11.11,13:45
On nestartuje vobec,otocim klucikom a nic.Starter ani nepretoci.
citronik2010
15.11.11,13:46
(kukni sa zo spodu na nadrz, ci tam nemas dierky :)) S naftou problem nie je je tam tolko kolko som natankoval.
KoxXxo
15.11.11,13:51
pafendorf
15.11.11,13:55
Tam toho moze byt vela : starter, baterka (kontakty) - ked vobec netoci ,preskoceny rozvod, klapka - tu mozme len hadat ...
hodit na pocitac
pepsikova
15.11.11,14:28
...ale možno si to majiteľ chce urobiť sám, tak vy uhádnite, čo tomu je:)
pafendorf
15.11.11,14:52
ale vacsinou ti ktori nevedie kde je problem, si nevedia ani opravyt napr. JA :)
citronik2010
15.11.11,15:01
Idem vecer na nocnu ,ak by to bola dajaka mensia vada urobil by som sam ale vsetko co som si myslel som skontroloval a bolo ok preto som chcel radu co by to mohlo byt viac hlav viac napadov ,ale pravdepodobne pojde odtiahnut do servisu....
misoft
15.11.11,16:04
Príčina môže byť celkom banálna: vysúvacia cievka štartéra. http://www.starline-parts.com/data/pictures/Starter-DSCF6553.jpg
Pri štartovaní (zapojení okruhu) sa vysúva kotva vysúvacej cievky, tá pákou zasúva pastorok do zotrvačníka a zároveň spája hlavné kontakty pre samotný štartér. Po roztočení motora je automaticky zasúvaný pastorok späť. Môže sa však stať, že nie je celkom zasunutý, neprepoja sa kontakty na cievke a preto nenaštartuje - cievka je bez prúdu, nevysunie kotvu, nespojí kontakty štartéra. Niekedy pomôže (laicky) poklepanie po štartéri (cievka zaskočí do východiskovej polohy) a dá sa znova štartovať. Ďalšou možnosťou je (pri vyradenej rýchlosti!) prepojiť (napr. hrubším šrubovákom) prívodný kábel k cievke s prívodným káblom na štartér (krátkodobo), aby sa štartér roztočil - niekedy je výsledkom to, že cievka zapadne sama a je možné znova štartovať kľúčikom.
Pozri spôsob amatérskeho riešenia - núdzové:
104887

Ale ak toto robí často => smer servis, aby skontrolovali vysúvaciu cievku (prakticky celý štartér).
peterkos2
15.11.11,19:27
Skontrolovať kontakty na baterke,príp. na štartéri
najag
15.11.11,20:35
Bateria, kontakty a najma zemnenie baterie na karoseriu, kontakty na starter, spinaciu cievku startera, samotny starter, ak rele spinacej cievky cvaka,,,,,,banalne zalezitosti, najma prechodoveho odporu.
Nokerla
15.11.11,22:41
Ale pise, ze mu to naskoci, ale potom zhasne.....najlepsia bude diagnostika.
najag
16.11.11,07:07
Ale pise, ze mu to naskoci, ale potom zhasne.....najlepsia bude diagnostika.

Je to predsa diesel, ak nastartuje, tak potom moze zhasnut iba tym, ze nedostava palivo, takze moze byt iba zapchaty filter paliva, alebo je vadne palivove cerpadlo, ktore nedodava palivo do systemu a ktore tiez zabezpecuje zhasnutie motora, ked to chceme...........
misoft
16.11.11,13:01
Žiaľ, dohadujeme sa o príčinách, ale zadávateľ nám nepopísal presne priebeh:
Prvýkrát naštartuje, beží 3 sek. a zdochne a potom
a) nenaštartuje, pretože štartér nepretáča
b) nenaštartuje, štartér pretáča, ale motor nenaskočí.
Nevieme teda, ktorá z týchto možností nastala. A potom "babo raď!"
tom_NR
16.11.11,20:17
Napr. vadné ukostrenie motora...