zelenydom
15.11.11,13:36
Ako sa da zdravo pribrat? Viem, ze prejedanim to ide hned, ale ak chce clovek len ziskat na vahe aby sa mu vybudovala pevnejsia postava (je fyzicky aktivny, cize svaly dostavaju zabrat) zdravym sposobom. Nejde mi o suplementy, ale o zdrave domace varenie.
Nejake typy na jedla/recepty?
avalik
15.11.11,12:49
dostatok kvalitnych bielkovin - maso, tvaroh, vajcia - hlavne bielky
mozes jest v podstate vsetko - samozrejme vyprazane jedla a prilis mastne nie su zdrave ani pre tych, ktori chcu pribrat :)

napr. maso z vyvaru s ryzou alebo zemiakmi a k tomu zelenina
rozne dusene masa s prilohou a zeleninou, grilovane masa, ...

tvaroh - mne chuti tvaroh vymiesany s vanilkovym acidkom :)
... je velmi vela chutnych receptov
Brčo
15.11.11,17:12
dostatok kvalitnych bielkovin - maso, tvaroh, vajcia - hlavne bielky
mozes jest v podstate vsetko - samozrejme vyprazane jedla a prilis mastne nie su zdrave ani pre tych, ktori chcu pribrat :)

napr. maso z vyvaru s ryzou alebo zemiakmi a k tomu zelenina
rozne dusene masa s prilohou a zeleninou, grilovane masa, ...

tvaroh - mne chuti tvaroh vymiesany s vanilkovym acidkom :)
... je velmi vela chutnych receptov
:)maso a vajcia nie su zrovna zdrave potraviny a ziadne bielkoviny nedokaze nas organizmus priamo spracovat....
Zmenou stravovania som isiel zo 107 kg(2/2009) na 74 kg(3/2011) a teraz cez leto som pribral-iba fyzickou pracou a ovocim a zeleninou na 80 kg-ziadne maso,vajcia,syry ;)
avalik
15.11.11,18:00
:)maso a vajcia nie su zrovna zdrave potraviny a ziadne bielkoviny nedokaze nas organizmus priamo spracovat....
Zmenou stravovania som isiel zo 107 kg(2/2009) na 74 kg(3/2011) a teraz cez leto som pribral-iba fyzickou pracou a ovocim a zeleninou na 80 kg-ziadne maso,vajcia,syry ;)

to nemyslis vazne :) - a preco dieta po narodeni je zivene mliekom? mlieko neobsahuje bielkoviny?

to si mal rovno napisat, ze si vegan - vacsina "zdraveho domaceho varenia" nepochadza z veganskej kuchyne - aj ked netvrdim, ze sa v beznych domacnostiach nevaria jedla, ktore vyhovuju aj veganom :)
Brčo
16.11.11,06:04
Materske mlieko obsahuje 1,3% bielkovin,co sa mi nezda vela a ludia v 3. roku zivota stracaju enzym na na travenie mileka-takze potom nas mileko iba zahlienuje,okrem ineho...a predpokladam ze zelenydom ma viac ako 3 roky :)
buchač
16.11.11,07:17
:)maso a vajcia nie su zrovna zdrave potraviny a ziadne bielkoviny nedokaze nas organizmus priamo spracovat....
Zmenou stravovania som isiel zo 107 kg(2/2009) na 74 kg(3/2011) a teraz cez leto som pribral-iba fyzickou pracou a ovocim a zeleninou na 80 kg-ziadne maso,vajcia,syry ;)

....hm , tak to si iný človek .............

Nabrať 6 kg takýmto spôsobom ....klobúk dole ....ale neverím a aj radšej sa zdržím nejakej tej poznámky ...

Mne sa opačne zadarilo ........fyzická práca ( a makal som teda fest v rámci mojich možností )

...a jedol som všetko , no všetko s mierou ....
Brčo
16.11.11,15:32
....hm , tak to si iný človek .............

Nabrať 6 kg takýmto spôsobom ....klobúk dole ....ale neverím a aj radšej sa zdržím nejakej tej poznámky ...

Mne sa opačne zadarilo ........fyzická práca ( a makal som teda fest v rámci mojich možností )

...a jedol som všetko , no všetko s mierou ....
;) ani nemusis
buchač
16.11.11,16:10
Pôvodca textu príspevku: Brčo
maso a vajcia nie su zrovna zdrave potraviny a ziadne bielkoviny nedokaze nas organizmus priamo spracovat....
Zmenou stravovania som isiel zo 107 kg(2/2009) na 74 kg(3/2011) a teraz cez leto som pribral-iba fyzickou pracou a ovocim a zeleninou na 80 kg-ziadne maso,vajcia,syry

;) ani nemusis

...takže ešte raz .........

To , čo tvrdíš ...to vrav tomu , čo seno žerie ..........ale zo mňa vola a ani koňa ( a ani iných ) robiť nemusíš ....trieskaš 3,14ky ...
Brčo
16.11.11,16:33
Ak vykopes vlastnorucne 16 metrovu studnu(polovicu uplne sam)-nejaky ten sval narastie,ci uz veris alebo nie :)
avalik
16.11.11,16:40
mimotemy chlapci, klidek ... zadavatel polozil otazku, tak odpovedajte k teme - typy na jedla a recepty
lujza.j
16.11.11,23:14
buchač
17.11.11,01:18
mimotemy chlapci, klidek ... zadavatel polozil otazku, tak odpovedajte k teme - typy na jedla a recepty
...oki Daruš ...no odpoveď Brča je proste neprijateľná ...a dôvody ???

Skúsim :
- predsa fyzická práca ( poprípade tréning silových športov ) a LEN zelenina proste nemajú za výsledok priberanie na hmotnosti ...viď môj bývalý kolega ( mal som možnosť vidieť , čím sa plnil ....:eek:...
http://www.airportkosice.sk/image/image_gallery?img_id=1331

- čistá zelenina v strave sa doporučuje v prípadoch , kde sa jedná skôr o opačný efekt....a ten doporučujú rôzny odborníci na zdravú výživu
- stačí sa len pozrieť na tie celebrity a prečítať si , ako sa stravujú
- svoje tvrdenie zakladám aj na tom , že ako diapacient som viac menej nútený dodržiavať diétu .
Minulý rok som bol v poriadnom pohybe a na minime stravy - rôznorodej . Po určitom čase doktorka pri kontrole bola unesená mojím telesným stavom a aj zjavom ...

...a aby som Ti a aj zadávateľovi vyhovel .....napríklad

add 1. TOP recepty pre rast svalov
http://magazin.atlas.sk/zdravie/top-recepty-pre-rast-svalov-/682519.html

add 2. stačí si len do googla dať príslušné výrazy a dotyčný bude zavalený receptami ........:confused: