j3richo
15.11.11,13:10
Zdravim Vas ,
mam par otazok a verim ze tu je viacero odbornikov ktory mi pomozu.
Teda prerabam starsi rodinny dom a znizujem stropy, V celom dome som porobil drevenne konstrukcie (vid obrazok) achel by som sa spitat na par veci. Teraz tam idem davat izolaciu ISOVER a chcem sa spitat ako by tam mala byt ulozena ? Mam sa ju snzit rezat co najmenej ? alebo bude uplne stacit ak ju nareziem do velkosti tych "ok - medzier" ?
A dalsia vec je ohladom parozabrany. Mam tu striebornu , tu co by mala lepsie odrazat teplo spet do interieru.
Ak ju tam budem davat mam pozit neaku obojtrannu lepiacu pasku aby som parozabranu prilepil ku konstrukcii ? alebo bude stacit ak ju tam prichitym "spinkami" a miesta potom prelepil striebornou paskou? A este jedna otazka k parozabrane. Ako mam realizovat miesto dotiku so stenou? Mam parozabranu nechat "trcat" asi 1 centimeter od steny ?
Myslim tym ze bude bocna stena potom 1 cm parozabrana ktora bude dalej pokracovat po strope
http://i41.tinypic.com/2dirq0i.png
TomasHC
15.11.11,12:12
Ahoj, tá parozábrana s hliníkovou vrstvou by nemala byť priamo na SDK, ale musí tam byť nejaká vzduchová medzera, t.j. pokiaľ sa nemýlim tak SDK - medzera - parozábrana - izolácia.
j3richo
15.11.11,12:44
to sa mi neako nezda ze by tam mala byt medzera zatial vsade kde som to vydel ziadna medzera nebola. Ale skoda ze si neodpovedal ani na jdenu otazku co som sa pital ale aj tak dik
220870
15.11.11,15:19
Isover čo najmenej rezať.Parozabrana sa montuje tak ako písal Tomas HC.Aj hliníková tak preto aby plnila svoju funkciu musí byť medzi parozábranou a SDK medzera.(osobne tomu tepoodrazivému účinku verím asi toľko čo cigánskemu vajdovi).Parozábranu prispinkujte(dajú sa použiť aj pripinačky)Môžete miesta prepichnutia prelepiť ale nie to až tak náročné na tesnoť aby to bolo nutné.Skôr si dajte pozor na pásku ktorou budete lepiť spoje parozábrany.Na tru sú dva tipi.Hliníková a čína je to guma s lepidlom.Táto páska má nekvalitné lepidlo ktoré je po roku nefunkčné.Páska sa odlepí a zošuverí.Treba kúpiť hliníkovú .Parozábranu nechajte trčať potom ju prilepte o stenu silikónom a po namontovaní sadrokartonu orežte.Spoj SDK a steny sa potom ešte raz akryluje. ak si googla zadáte zeteplenie stropu hľadať videá nájdete tam veľa inštruktážnych videí.
alltracboy
15.11.11,17:11
lepit sa to ma silikonom, alebo akrylom? Ja osobne to lepim lepidlom co mi ostalo po okennych paskach. To mi pride ako akryl.
220870
15.11.11,18:55
Lepší je silikon ,alebo original lepidlá.Ale chytí to aj na akryl.
lepidlo z okenných pásiek?nerozumiem.
lapejko
15.11.11,19:14
Lepší je silikon ,alebo original lepidlá.Ale chytí to aj na akryl.
lepidlo z okenných pásiek?nerozumiem.
je to originálne lepidlo od výrobcu okenných pások, niečo medzi neutrálnym silikónom a akrylom. My používame aj lepidlo na parozábrany od Den Braven.
alltracboy
15.11.11,19:35
take lepidlo v tom velkom crievku. Nieco ako silikon ako pisal lapejko. Lepia sa tym okenne pasky o mur. mimochodom uz prve mi znefunkcnilo pistol za 20eur, lebo namiesto toho aby to pekne vytlacilo cele, ca to zacalo navliekat popri stene okolo piestu..vraj som to tam zle nasadil, aj ked neviem co sa na tom da pokazit. dal som hrot, potom narezane crievko a cele som to zatvoril.
lapejko
15.11.11,19:51
V črievku mohol byť aj butyl-najprimitívnejší tmel od socializmu zvaný aj medvedie ho... šedý, ako žuvačka, chytá na všetko, po roku nedrží na ničom, pôvodne určený na fasády panelákov do škár medzi panelmi...
alltracboy
15.11.11,20:16
OTTOCOL A770 580ml lepidlo CX.
lapejko
15.11.11,20:41
OTTOCOL A770 580ml lepidlo CX.
Sorry, nepoznám.