Lucka1707
15.11.11,13:14
Čaute, každému z nás v živote niečo nevýde resp. nie je po chuti :D mne nebola práve vysoká, ktorú som si vybrala a ktorú som začala študovať. Kvoli práci a mnohým povinnostiam som si vybrala externý typ štúdia. Nastal problém ked som si uvedomila že som prešvihla termín zaplatenia školného (400€), čo znamená, že by ma mali automaticky vylúčiť. Keďže som chcela odísť zo školy už predtým ako mi to cvaklo, chcela by som sa spýtať, ak by mi niekto vedel odpovedať, či budem musieť spomínanú čiastku uhradiť aj napriek tomu, že zo školy dobrovoľne odídem
Fero11
15.11.11,12:28
ked zo skoly odijdes nic nemusis platit
Lucka1707
15.11.11,12:29
no v to dúfam, pretože im nechcem dať pomaly 420 € za to, že som bola raz na prednáške
AdaMtiM
15.11.11,12:36
Jednoznačne si bude škola vymáhať nedoplatok školného za celý šk.rok /teda oba semestre roka/ , pokiaľ si už raz absolvovala zápis do ročníka.
Fero11
15.11.11,13:42
samozrejme, ze neurobis to tak, ze jednoducho sa na skolu vykasles a hotovo
Musis ist pekne na studijne a odhlasit sa zo studija a samozrejme tam sa aj dozvies co a ako a ci budes platit,alebo nie.
Nepoznam zakony, takze na 100% netvrdim, ze nemusis zaplatit, ale zakon by mal byt nastaveny tak, ze ak nezaplatis a studujes, nic by sa nemalo diat, ale ak pristupis k prvej skuske, tak musis mat voci skole vyrovnane vsetky pohladavky a ak to tak nieje, tak ta k skuske nepripustia a potom dovi dopo, alebo zaplat a mozes ist na skusku.
Prip. na niektorych VS je to tak, ze uz pri zapise sa musis preukazat dokladom o zaplateni, ak sa nepreukazes, tak ta nezapisu ...
Jednoznacne kontaktuj studijne oddelenie, pretoze tam ti to na 100% povedia ako to ma byt (kazda skola to moze mat inak)
alaya1
15.11.11,14:07
Preco jej fero radis v 1.prispevku, ked teraz pises, ze sa v zakonoch nevyznas? Zda sa ti to ferove voci nej? zavadzat ju?
Fero11
15.11.11,15:50
asi rozmyslam dvojmo :D:D
Lucka1707
15.11.11,16:00
Fero11, zabudla som dodať, že som v prvom ročníku a skúšku som ešte nemala. práve preto ma zaujíma, či si škola bude nárokovať na školné. zapísaná ževraj som, pretože termín úhrady vypršal 30.septembra. btw, pokial by som sa nepozrela na autora tých príspevkov čo si pridal, myslela by som si, že to píšu dve rozdielne osoby :D
Fero11
15.11.11,16:17
kontaktuj studijne, ak si v tom meste kde je skola tak osobne, inak tel. alebo mail (studijne reaguju pruzne aj na maily). Podla mna je mail lepsi, ja preferujem maily, nie len v komunikacii so skolou, ale aj vseobecne