fale
15.11.11,17:25
Viete mi prosím niekto vysvetliť ako je to, ak som zamestnaná a mám PN-ku s dlhšou dobou liečenia. V septembri som pracovala dva týždne a október som neodpracovala ani jeden den. Lekár mi vystavil papier k poslednému dňu v mesiaci, kde potvrdil moju PN. Ja som toto potvrdenie zaslala zamestnávateľovi. Mám nárok na vyplatenie mzdy, ak som neodpracovala celý október, alebo dostanem nejakú sociálnu dávku. Za september mi ešte mzda prišla, ale za október nie. Neviem tiež či som ten papier správne zaslala, mala som ho zaslať zamestnávateľovi na mzdové oddelenie, alebo poslať sociálnej poisťovni? Ešte som takto nikdy nemaródila a neviem aký je postup a na čo mám nárok, či vôbec budem mať nejaké peniaze. Viete mi to niekto vysvetliť, alebo poradiť kde tieto veci nájdem? Dakujem.
Tweety
15.11.11,17:14
Viete mi prosím niekto vysvetliť ako je to, ak som zamestnaná a mám PN-ku s dlhšou dobou liečenia. V septembri som pracovala dva týždne a október som neodpracovala ani jeden den. Lekár mi vystavil papier k poslednému dňu v mesiaci, kde potvrdil moju PN. Ja som toto potvrdenie zaslala zamestnávateľovi. Mám nárok na vyplatenie mzdy, ak som neodpracovala celý október, alebo dostanem nejakú sociálnu dávku. Za september mi ešte mzda prišla, ale za október nie. Neviem tiež či som ten papier správne zaslala, mala som ho zaslať zamestnávateľovi na mzdové oddelenie, alebo poslať sociálnej poisťovni? Ešte som takto nikdy nemaródila a neviem aký je postup a na čo mám nárok, či vôbec budem mať nejaké peniaze. Viete mi to niekto vysvetliť, alebo poradiť kde tieto veci nájdem? Dakujem.
Od zamestnávateľa pri PN dostaneš za prvých najviac 10Kalendárnych dní náhradu príjmu( samozrejme za predpokladu, že si mu doručila doklad o začiatku PN, potom tzv. prechodku) a potom pri PN dlhšej ako 10KD dostaneš od SP nemocenské. Takže za október nebude mzda za odpracované dni, len náhrada za PN a potom už len nemocenské. Treba ale stále zamestnáv. doručiť doklad o trvaní Pn, respektíve potom jej ukončenie.
fale
15.11.11,18:43
Velmi pekne ďakujem za vysvetlenie.:)

Keď teda dám potvrdenie na prechod mesiaca zamestnávateľovi, do SP na nemocenskú dávku nemusím posielať nič?
Mila123
15.11.11,18:46
Velmi pekne ďakujem za vysvetlenie.:)

Keď teda dám potvrdenie na prechod mesiaca zamestnávateľovi, do SP na nemocenskú dávku nemusím posielať nič?
u nás v podniku prekladajú zamestnanci kópiu potvrdenia o pokrač. PNS , na nej si nechajú opečiatkovať SP, že orig. tlačivo zaniesli do SP.....
v prípade nevyplatenia PNS vedia, že si to sami, neskoro doručili.....
Tweety
16.11.11,07:44
Velmi pekne ďakujem za vysvetlenie.:)

Keď teda dám potvrdenie na prechod mesiaca zamestnávateľovi, do SP na nemocenskú dávku nemusím posielať nič?
Nie, všetko má vybaviť zamestnávateľ.
tictac7
16.11.11,07:52
áno, ako píše Tweety je to vecou zamestnávateľa. Ty len predložíš doklady zamestnávateľovi a on to už postúpi na SP. Inak, na tú PN-ku zo SP si asi troška počkáš. Už pekných pár rokov to praktizujú tak, že podklady, ktoré nemajú na stole 2. v danom kalendárnom mesiaci spracujú a vyplatia až nasledujúci kalendárny mesiac (okolo 20.). A nedá sa proti tomu nič robiť. Aj v zákone to majú ošetrené, majú na to 3 mesiace....