smolinka513
15.11.11,20:22
ahoj potrebujem poradit mam 11 rocneho syna ktory je velmi ale velmi hyperaktivny a ja ako rozvedena a sama s dvoma detmi uz ho nezvladam bojim sa ze mi ublizi alebo mladsiemu bratovi ale nechcem ho dat prec...len chcem aby mi niekto poradil ze kde sa mozem obratit alebo co s nim.dakujem
pasuliatko
15.11.11,19:28
detský psychológ... a prípadne ten vás odporučí inde...
prípadne pedopsychiater (to je psychiater pre deti) môže mu predpísať lieky na ukludnenie
Katy a R
15.11.11,19:29
No najbližšie je detský lekár .. poradí možno psychológa. Prípadne v škole - takisto majú špeciálneho pedagóga - poradíš sa nasmerujú ťa ďalej. Alebo si sama vyhľadaj vo svojom okolí psychológa - nepotrebuješ žiadne doporučenie, len asi objednávajú :confused: (vyhľadaj aj na nete, v tel. zozname.... )
Mila123
15.11.11,19:31
existujú aj pedagogicko-psychologické poradne.....
mamina jana
15.11.11,19:46
ahoj, tento problém by si mala rozhodne riešiť s pediatrom, ten ti najlepšie odporučí lekára blízko tvojho bydliska. Ja by som ti však chcela poradiť, aby si mu prestala dávať sladkosti a vyradila aj cukor z jeho stravného lístka. Radšej mu miesto sladkosti daj jablko prípadne pomaranč. Môj syn síce len bude mať tri roky, ale tiež začínal byť trocha viac hyperaktívny. Keď som však vymenila sladkosti za ovocie, prestala sladiť čaje, tak sa "skľudnil" a ja som si prestala trhať vlasy. Dávaj tiež pozor na E-čka.
smolinka513
15.11.11,19:49
tak toho sme navstevovali aj sme mali lieky ktore spociatku pomahali kym si na ne nezvykol a boli sme tam kde predtym
smolinka513
15.11.11,19:53
uz to riesim s kym kolvek ale nikto mi nevie poradit bojim sa ze ked sa dostane do puberty bude to este horsie
BIZAL
15.11.11,19:59
uz to riesim s kym kolvek ale nikto mi nevie poradit bojim sa ze ked sa dostane do puberty bude to este horsie

co konkretne robi?
mamina jana
16.11.11,10:20
odporučil ťa už pediater k nejakému odborníkovi? ak nie, tak sa potom pýtam: na čo čaká? (ako už vyššie písali, tak ťa mal s ním poslať k psychiatrovi, pretože len ten mu môže predpísať lieky)
avalik
16.11.11,10:58
uz to riesim s kym kolvek ale nikto mi nevie poradit bojim sa ze ked sa dostane do puberty bude to este horsie

Nemas to lahke, si sama s 2 detmi. Viem priblizne ako sa citis. Ja som tiez sama vychovavala dceru.
A som aj starsi surodenec, ktory vzdy bol brany na zodpovednost - "ved ty si starsia, ty uz mas mat rozum" :).
Nasledujuce otazky su na zamyslenie.

Ako spolu komunikujete?
Ma tvoj syn dostatok prilezitosti na "vybitie" energie?
Ma doma pocit pohody?
Je obklopeny laskou?
Ako casto ho chvalis?
Ako casto ho pohladis, pomojkas?
Nevenujes sa viac mladsiemu synovi a preto starsi syn robi vsetko mozne na uputanie pozornosti na seba?
Je hyperaktivny aj v skole?
Ako ho vnimaju ucitelia a spoluziaci?
Vynika v niecom? A podporujes ho v tom?
kimart
16.11.11,11:33
Je ťažko ti radiť, som tiež rozvedená a mám tiež dvoch synov, ľahšie to mám vtom, že u staršieho syna mám skôr oporu. Skús ísť na neho stým, že je starší dá sa na neho spoľahnúť, skús preniesť na neho nejakú zodpovednosť, aby pocítil, že ako potrebuje on teba, tak aj ty jeho. Žiaľ my ženy nikdy nebudeme mať takú autoritu ako otcovia, no treba hľadať cestičku.... a pozor na to s kým sa kamaráti, okolie tiež robí veľa
Dana L
16.11.11,12:03
No ja ti poradím celkom presne, absolvovala som to s mojim 11-ročným synom.
Takže najprv sme boli u detského pediatra a pýtali sme sa ku neurologovi. Neurolog nas poslal EEG, potom ku špecialnej pedagogičke. Tam na dali "papier" s usmernením pre školu. Detský psycholog poskytol iba konzultácie, bez výsledku.
To, čo však naozaj zabralo bolo navštevovanie EEG BIOFEEDBACK. 40 terapii , ale doma mam ineho chlapca. A ja už niesom zrelá na psychiatriu.
Dana L
16.11.11,12:05
No ja ti poradím celkom presne, absolvovala som to s mojim 11-ročným synom.
Takže najprv sme boli u detského pediatra a pýtali sme sa ku neurologovi. Neurolog nas poslal na EEG, diagnoza ADHD, potom ku špecialnej pedagogičke. Tam na dali "papier" s usmernením pre školu. Detský psycholog poskytol iba konzultácie, bez výsledku.
To, čo však naozaj zabralo bolo navštevovanie EEG BIOFEEDBACK. 40 terapii , ale doma mam ineho chlapca. A ja už nie som zrelá na psychiatriu.
smolinka513
16.11.11,16:47
tak toho detskeho psychiatra sme asi troch vymenili ale ani jeden mi nevedel pomoct furt mu dali lieky ktore spociatku pomahali a po case sme boli tam kde predtym...kde ste absolvovali tu terapiu? vies ja mam problem nielen s nim ale aj financny ex mi neprispieva a ja som este na materskej a z toho len tak tak poplatim zakladne veci ako je byt a elektrika......a pomoc nemam od nikoho na vsetko som uplne sama
smolinka513
16.11.11,17:04
vsetko mozne niekedy bije mladsieho ked sa mu nieco nepaci hadze co ma po ruke a uz zacina aj nozik na mna abo na seba vytahovat ....a zabudla som pripisat moj syn nerozprava a ked ale len tie zakladne slova nepovie suvislu vetu ako zdravi ludia .....a nic mu v hlave neblokuje ani nie je hluchy
ivuliatko
16.11.11,17:11
Neuvažovalo sa o nejakom štádiu autizmu?
smolinka513
16.11.11,17:16
nic take ziaden doktor mi nepovedal....
xima
16.11.11,21:57
Uprimne ti radim, aby si pomoc vyhladala aj ty - pre seba - psychologa, ktory by s tebou analyzoval tvoje vsetky problemy, aby si ich vedela lepsie zvladat, skludnit sa. Uvazovat o 11roc. dietati, ktore je este tvarne a ovplyvnitelne ze ho " nechces dat prec" je patologicke. Problem sa u teba nevyriesi ak zacnes davat dietatu tlmiace prasky ... Tvoje dieta reaguje aj na teba. Citi sa ohrozene, zle ... Zamysli sa ako najlepsie by si mu mohla prejavit svoju lasku a sprav to kazdy den! Vystiskaj ho. Urcite vyhladaj skuseneho SPECIALNEHO PEDAGOGA. Ten je skoleny na poruchy dietata, ale aj na to, ako sa ma s takym dietatom narabat, ako z toho von. Konzultovat, spolupracovat - vysledky sa VZDY dostavia. Mam skusenosti. Mozno potrebuje aj na vzdelavanie v skole specialnu starostlivost v specialnej skole alebo triede. Mozno citi vsade LEN neuspech, samotu ... a dosledkom toho sa v nom hromadi agresivita ktoru sam nezvlada. Treba mu odborne pomoct. Vam obidvom. Drzim ti velmi palce.
zdenka131
17.11.11,05:39
vsetko mozne niekedy bije mladsieho ked sa mu nieco nepaci hadze co ma po ruke a uz zacina aj nozik na mna abo na seba vytahovat ....a zabudla som pripisat moj syn nerozprava a ked ale len tie zakladne slova nepovie suvislu vetu ako zdravi ludia .....a nic mu v hlave neblokuje ani nie je hluchy

Príčinou toho, že Váš syn nerozpráva, nemusí byť vždy neurologický problém alebo problém so sluchom. Môže ísť o špeificky narušený vývin reči - vyvínovú dysfáziu. Je to vrodená porucha, kedy si dieťa nedokáže osvojovať materinskú reč ľahko a rýchlo pri normálnej inteligencii a podmienkach zo strany prostredia. Dieťa s touto poruchou má ťažkosti osvojiť si nové slová, skladať slová do viet, správne používať gramatické pravidlá, chápať niektoré vzťahy medzi slovami, niekedy má problémy aj v porozumení reči.
Ako ste riešili to, že dieťa nerozpráva, navštívili ste logopéda alebo špeciálneho pedagóga? Má diagnostikované ADHD, pretrvávajú problémy aj v škole, má problémy s učením?

Aj to, že nedokáže vyjadriť svoje myšlienky slovom, môže byť príčinou toho, že je hyperaktívny. Chce na seba upozorniť, upútať pozornosť.
Gabhus
17.11.11,05:53
Kreslí? Aj z kresby sa dá čo - to vyčítať ak nerozpráva. A riešiť to celé čím skôr, mne to pripadá že 11 rokov je už dosť no a nožíky - to je fakt silné. Neviem, ja som mala staršieho nie neovládateľného, ale živšieho no a u nás pomohol šport. Ale tiež to, že moje deti ešte mali kde tú energiu vybiť, celé dni behali vonku, ak nebol prístup na zimný štadión nakreslili si ihrisko na asfalt a hokej sa v zime hral hokejkou a loptičkou. Viem, dnešné deti toto robiť nebudú.....
Rád číta? Čo? V škole sú problémy? Aké? Neuvažuješ o špeciálnej triede? Ni škole, ale v rámci normálnej školy sú niekde triedy pre takéto deti. Hádam viac informácií by pomohlo, takto ťažko radiť.
BIZAL
17.11.11,08:07
Neuvažovalo sa o nejakom štádiu autizmu?

no...alebo prave naopak. poznam jedneho chlapca, ktory taktiez nerozpraval a bol "zvlastny", a teraz ked ho stretnem nestiham sa cudovat ake veci sa ma pyta a rozprava - musi byt nejaka forma genia
alaya1
17.11.11,09:02
Priklanam sa k tomu, ze chlapec ma problem. Ale problem mas aj ty. Vysporiadat sa s problemami zivota.
Ako ku chlapcovi pristupujes, ked nieco vyvedie? Kricis, udries ho, alebo kludnym hlasom vysvetlujes.Prostredie, v ktorom vyrasta nie je idealne, kludne, on ma 11 rokov, pomaly vchadza do puberty, meni sa. Som prekvapena, ze nerozprava. To od narodenia a nikto to neriesil? Aku skolu navstevuje? Zakladnu beznu, specialnu?
Asi mas sama dost problemov, ktore dieta vyciti a reaguje, ako vie. Niektore sa utiahne, niektore prejavuje svoje pocity tym, ze sa stava agresivne, nezvladnutelne, pripadne sa vyskytnu prejavy aj sebaposkodzovania.Ja nie som zastancom toho, aby sa do dietatka pchali hned lieky. Psychiatri to maju raz dva hotove. Ja by som skor skumala, preco sa prejavuje tak, ako sa prejavuje. Narodil sa zdravi? Nie je mentalne poskodeny.? Na to vsetko najlepsie najdes odpoved pri erudovanom klinickom psychologovi, ktory ma aj cas as dietatom pracovat. Psychiater, potom, ak psycholog urci, ze sa jedna o psychiatricku diagnozu, hlada vhodny liek. Niekedy stacia sedenia u psychologa. urcite by som hladala dobreho psychologa. tam by som zacala ja. Drzim prsty.
smolinka513
17.11.11,21:18
navstevuje specialnu skolu ale ta nie je vhodna pre neho a do takej co by mohol chodit a bola by idealna ho nechcu vziat koli jeho hyperaktivite.....ja som zo sebou uz bola u psychiatra ale nic moc mi nepomohol ani neporadil asi nemame takych dobrych tu v nasom meste.....s jehou recou nikto nic neriesi len sme vsetky mozne vysetrenia absolvovali a sami doktori nevedia precoje to tak ze nerozprava......a ked nieco vyvedie najprv mu to kludne vysvetlujem a ked to nepomaha ide krik a niekedy aj udriem ....narodil sa zdravi...dakujem
smolinka513
17.11.11,21:21
zo sluchom tiez nic nemabo sme aj u usneho boli a tam bolo vsetko v poriadku..s ucenim nie je az taky problem len s matematikou ktora mu az tak nejde
smolinka513
17.11.11,21:26
velmi rad si prepisuje ...chodi von a hlavne do kniznice kde stravi aj dve tri hodiny...nie su teraz uz problemi v skole lebo chodi na dve hodiny lebo viacej nevysedi...chodi ze vraj do specialnej ale ta nie je idealna pre neho pre take dieta je skola v topolcanoch ale tam mi ho nechcu vziat koli tej jeho hyperaktivite....
xima
18.11.11,01:58
Smolinka , som uprimne sokovana, ze syn chodi do specialnej skoly a ty mas napriek tomu taketo problemy. Skola by mala byt plne vybavena pomoct a spolupracovat. Do akej skoly chodi ? A aka skola by bola ta "idealna" ? Nezobrat dieta do special. skoly pre hyperaktivitu je absurdne. To ze si pre seba nenasla kvalitnu pomoc ma mrzi. Hladaj si skupinove terapie - u psychologov. Bohuzial takto vyzera nase statne zdravotnictvo a skolstvo !? Ale trvam na tom, ze special. pedagog - skola ma pomoct. Dozaduj sa! Je to ale cele cudne s tvojim synom. Ten rezim nie je normalny. Nevydrzi v skole ???? (je to trestne) Stravi 2-3h v KNIZNICI a je HYPERAKTIVNY ? Kto ho diagnostikoval? A ako? S ucenim nema problem a nerozprava? Ty s ucitelmi nekomunikujes ? Tvoj syn potrebuje URCITE pomoc. Asi su v tej tvojej skole slabi odbornici. Chcem ti povedat - je ti tazko ale nenechavaj to tak. Tvoj syn, neviem ci ma nejake postihnutie, ak ano - ubiehaju mu VZACNE roky - cas TERAZ, kedy mozog najviac je schopny vyvinu a aktivity. Potom uz mozno nie. Syn v dospelosti sa bude musiet o seba postarat, teda mat nejake vedomosti, zrucnosti, vzdelanie. V tych Topolcanoch je spec. skola ale pre mentalne postihnutych + vyvin reci. Vycestuj aj do nejakej inej spec. skoly aj s chlapcom a konzultuj to tam s nimi.
alaya1
18.11.11,08:18
XIMA- mna zas sokoval tvoj prispevok. Zjavne o problematike nemas ani fajnu. ked davas za vinu skole,slabej odbornosti ucitelov, ze chlapec je nezvladnutelny matkou.Ak by si nejake znalosti mala, vedela by si, ze vzdelavanie v specilanej skole je rozdelene do viacerych variant- A,B,C a predstav si, ze deti v C varante chodia do skoly denne na 1-2 hodinky. No to su uz deti v tazkym stupnom postihu.
Nerozumiem ludom, ze prispievaju a radia v temach, o ktorych nemaju ani paru.
P.SD. teraz som si pozrela tvoje prispevky v archive. ty si ucitelka v spec.triede? Preboha, to kde si studovala specku, ze mas take znalosti? Ved o specialnom vzdelavani nemas ani sajnu.

Smolinka pises, ze dieta sa narodilo zdrave a teraz chodi do specialnej skoly. To by ma zaujimalo, ze do akej specialnej skoly chodi- typ? pre mentalne postihnute deti, sluchovo postihnute a ci ina skola?

Ak sa dieta narodi zdrave, do specialnej skoly o len tak nezaradia. Utrpel vazny uraz hlavy? Tvoje tvrdenia, ze chlapec vydrzi v kniznici 2,3 hodinky v klude a doma je hyperaktivny- to v ziadnom pripade nemoze byt pravda. Nakolko ak ma psychologom diagnostikovanu hyperaktivitu, take dieta nevydrzi taky dlhy cas zaoberat sa jednou cinnostou. Mne skor pride, ze tu hyperaktivitu si pomenovala ty, lebo ty mas problemy s dietatkom a zjavne hlavne so sebou.

V prvom rade by som ti radila, aby si sa zamyslela nad sebou a svojim postojom k dietatku- mas dieta zaradene do specialnej skoly, tak to dieta tam nie je nahodou. A prepac, trestat take dieta bitkou je pre mna nepripustne, ako aj bit zdrave deti.

Neverim tomu, ze dieta sa narodilo zdrave, ze lekari nevedia preco nerozprava, a je nepochopitelne,ze dieta nema problemy v skole co sa tyka vzdelavania ale aj spravania, len to mas doma.

Ak je v skole vsetko v poriadku, tak je problem v domacom prostredi. Alebo si este myslim, ze svojim spravanim dieta upozornuje na to, co sa mu nepaci, alebo co by chcel zmenit, ale ty jeho podnety nechapes.

CHcela by som vediet do akej specialnej skoly chodi, kto dal odporucanie na preradenie do tej skoly, do akej specilanej skoly ho nechcu zobrat a preco.
Zaverom len tolko- dieta nemas zdrave a velmi si rozmysli, ci mu este svojim postojom k nemu a tvojimi "vychovnymi" metodami neublizujes viac, ako mu ublizil sam zivot.

Ja by som takych rodicov........

Ale opat odporucam obratit sa na klinickeho psychologa.myslim, ze tu pomoc potrebujes aj ty, nie len syn.
zdenka131
18.11.11,10:42
velmi rad si prepisuje ...chodi von a hlavne do kniznice kde stravi aj dve tri hodiny...nie su teraz uz problemi v skole lebo chodi na dve hodiny lebo viacej nevysedi...chodi ze vraj do specialnej ale ta nie je idealna pre neho pre take dieta je skola v topolcanoch ale tam mi ho nechcu vziat koli tej jeho hyperaktivite....

Okrem školy v TO je na Slovensku ešte niekoľko škôl, ktoré sú určené pre nehovoriacich. Napr.: Spojená škola internátna Hrdličkova 17, Bratislava

Mailové adresy:





škola: zvintern@zsihrdlickovaba.edu.sk



riaditeľ: zsgsi.riaditel@zsihrdlickovaba.edu.sk



zástupca ZŠ: zsgsi.zastzs@zsihrdlickovaba.edu.sk



(zsgsi.zastzs@zsihrdlickovaba.edu.sk)

V Liptovskom Jane sa nachádza Špeciálna základná škola internátna zameraná aj na poruchy správania. Okrem iného poskytujú aj logopedickú intervenciu.
alaya1
18.11.11,10:44
Zdenka, no nevieme do akeho typu sp.s chodi teraz, ci je tam aj iny postih, ako nerozpravanie..
zdenka131
18.11.11,11:14
Na Hrdličkovej berú s rôznym druhom postihnutia. Spomína ŠZŠ v Topoľčanoch, predpokladám, že má dieťa aj mentálny postih.

Zadávateľka témy by mala poskytnúť viac informácii , aby sme jej mohli presnejšie poradiť.
alaya1
18.11.11,11:26
To urcite potrebujeme viac informacii, nie je predsa mozne, aby 11 rocne zdrave, hoci nehovoriace dieta, ktore je v beznych pomeroch vytiahlo na matku nozik.
Mam na to svoj nazor, ale zatial ho nebudem pisat, kym matka nenapise podrobnosti.

Mna len udivilo, ked som v archive prispevkov Xima nasla prispevok, kde pise, ze ucila v specialnej triede prvacikov.Tu pisala nezmysly.Mala by mat v tom jasno.
zdenka131
18.11.11,11:34
To isté ani ja nechápem.
smolinka513
18.11.11,17:57
Ahoj ludkovia!!!Mam k Vam malu prosbu!!!Potrebovala by som poradit co mam robit zo synom ktory ma mensi postih!!!Je na tom zle recovo a zije si ako keby vo svojom svete ak nie je po jeho tak je velmi agresivny!!!A jeho agresivita sa stupnuje a ja sa obavam,ze cim bude starsi tym to bude horsie!!!Ma 11 rokov a ja neviem co dalej!!!Som na neho sama a mam este mladsieho syna o ktoreho sa obavam!!!Kedze ten starsi si dovoli zautocit aj na mna tak sa bojim aby neublizil aj jemu!!!Uz som bola na kadejakych psichologickych vysetreniach a bic nezabralo!!!Nechcem sa ho vzdat,ale obavam sa,ze ked to takto pojde dalej tak nic ine mi nebude ostavat!!!A toho sa bojim najviac!!!TAk prosim ak ma niekto pre mna nejaku radu tak sem s nou!!!Tesim sa na vase rady a vopred Vam dakujem!!!
dusansl
18.11.11,18:00
doporučujm synovi podávať najmenej op dobu 1 -2 mesiacov Betské biokalcium vždy o22 hodine pred spánkom.
Zmena v aktivite sa dostaví najnskôr po 7 dňoch a to jednoznačná a viditeľná. Až potom výrazne vynikn synov intelekt a jeho školsko-pracovné výsledky budú pre všetkých zainteresovaných prekvapivo dobré.
V rodinnom zázemí sa bude javiť ako vyrovnané pokojné dieťa,
Pekný večer prasje dusansl
alaya1
18.11.11,18:17
Dusan nehnevajte sa, ale vas prispevok mi pride ako poriadny hyenizmus, stoji 30 eur , pani pisala, ze ma financne prolemy, http://www.abczdravia.sk/product/detske-biocalcium-21/, 11 rodne dieta nema byt o 22 hodine hore a viete vy, co tomu chlapcovi vlastne je? vezmete si ho na svedomie?

Ze aj na chorych detoch ryzujete a robite reklamu.
pasuliatko
18.11.11,18:19
psychologické všetrenia nepomohli treba zájsť za psychiatrom...
neni syn náhodou autista?
arizona
18.11.11,18:30
Aj mna napadol autizmus,skus si pozriet tento link...http://www.elsro.sk/proautistik.html

Skus vyhladat inych lekarov. Cim skor sa zisti, co dietatu je tym skor sa mu da pomoct...
luja5
18.11.11,18:39
To je duplicitná téma ... :confused: ?? potrebujem radu-ako zvladnut hyperaktivne dieta
pasuliatko
18.11.11,18:45
nemyslím ,že je to duplicitná téma
luja5
18.11.11,18:58
tak nič, ja len že aj zadávateľka témy je tá istá, aj syn ten istý, aj opis problémov takmer rovnaký (v prvej téme aj podľa niektorých príspevkov)
ivuliatko
18.11.11,19:00
arizona
18.11.11,19:07
Temy som spojila,lebo vela dobrych rad dostala zadavatelka v povodnej teme.. a aby mala odpovede z oboch tem pohromade...mimotemy
luja5
18.11.11,19:43
Arizonka, prečo mimo témy? Však si to pekne a k veci odôvodnila (vystihla si aj moje myšlienky).
Nechcem byť za nejakú sliedičku, ale túto tému pozerám od začiatku, preto aj ja by som témy spojila;). Tému sledujem zo záujmu. Mala som totiž mladšieho hyperaktívneho syna, ale prejavovalo sa to inak, odmalička, niekoľko rokov a mal aj rečové problémy. Tak som bola zvedavá na názory iných a s viacerými príspevkami súhlasím, len nie ako odborník, ale ako matka, ktorá problémy hyperaktivity syna a súčasne jeho rečové problémy zažila, musela s tým "bojovať" (spolu so synom, aj s pomocou iných) a úspešne dobojovala :).
Katy a R
18.11.11,19:58
.. Nechcem sa ho vzdat,ale obavam sa,ze ked to takto pojde dalej tak nic ine mi nebude ostavat!!!A toho sa bojim najviac!!!TAk prosim ak ma niekto pre mna nejaku radu tak sem s nou!!!

.. ja ešte k tomuto doplním - ono to nie je až také jednoduché vzdať sa dieťaťa... !! kde by si ho dala? :confused:
Myslím, že rady si dostala .. treba konať - a čo najskôr! A je to beh na dlhé trate ... a nie bez prekážok.
Ale ak čakáš, že ti niekto doporučí takého odborníka, ktorý má zázračnú pilulku - tak to asi ťažko.
Ty si matka, ty musíš zmobilizovať všetky sily - aj keď momentálne cítiť z tvojich príspevkov (podľa mňa) "porazeneckú náladu" ...
skús si povedať, že keď to zvládli iní .. zvládneš aj ty .. držím palce.
Gina Er
18.11.11,20:03
smolinka,odkiaľ si? mám kamarátku,ktorá by Ti mohla pomôcť,prípadne dať kontakt na nejakú kolegyňu....
alaya1
18.11.11,22:05
Smolinka, ja si myslim, ze je to autista ako vysity, ale to je len moj postreh z tvojich prispevkov.Nikdy som chlapca nevidela.Neviem, odkial si, preto je tazke radit nejake odborne ambulancie, pripadne skoly, kde by chlapec mohol ist. Neverim tomu, ze ziaden lekar, psychiater, psycholog neprisiel za 11 rokov na to, co mu je.
Gina Er
19.11.11,10:40
...len chcem aby mi niekto poradil ze kde sa mozem obratit alebo co s nim.dakujem
nebudem túto tému viac sledovať,ale ak máš naozaj záujem riešiť svoju situáciu,napíš mi do profilu alebo súkromnú správu.
smolinka513
19.11.11,13:40
ahoj Gina Er...pochadzam zo Starej Lubovne a budem vdacna za radu
Gina Er
19.11.11,14:16
kontaktovala som kamarátku,keď sa ozve,dám vedieť
alaya1
19.11.11,18:55
Smolinka v Presove je sukromna cirkevna skola pre autisticke deti- daj tam chlapca diagnostikovat, pracuju na 100%. Staci, ak im napises email.co chlapec robi, ako sa prejavuje.http://francesco-1.webnode.sk/specialnopedagogicka-poradna/
o (http://francesco-1.webnode.sk/nasaskola/)dporucam tuto skolu, je spickova.Chdia tu deti z celeho vychodu.
zdenka131
20.11.11,06:49
ahoj Gina Er...pochadzam zo Starej Lubovne a budem vdacna za radu Vola sa vas syn Daniel G?
smolinka513
20.11.11,09:09
ano vola sa tak ..preco?
Gina Er
20.11.11,09:27
Vola sa vas syn Daniel G?
to si rozoberajte v súkromnej pošte......:confused:
Gina Er
20.11.11,09:28
smolinka,moju odpoveď máš v pošte,inak Ti neviem pomôcť,všetko už záleží len od Teba...
zdenka131
20.11.11,10:28
to si rozoberajte v súkromnej pošte......:confused:
Otázku som zadala z dôvodu, aby som si overila, či ide o dieťa, ktoré poznám, a aby som na základe odpovede zadávateľky napísala, že dieťa nie je autista. Išlo mi o to, aby sa odpovedajúce na tému neorientovali na autizmus. Ak som sa niekoho svojou otázkou dotkla, alebo sa mu zdala nevhodná, tak sa ospravedlňujem.
Darina1234
20.11.11,10:35
Suhlasím o autizme, predsa nemožu sa laici k tomuto ochoreniu vobec vyjadrovať a už vobec nie určovať takuto diagnozu.
Gina Er
20.11.11,10:46
Otázku som zadala z dôvodu, aby som si overila, či ide o dieťa, ktoré poznám, a aby som na základe odpovede zadávateľky napísala, že dieťa nie je autista. Išlo mi o to, aby sa odpovedajúce na tému neorientovali na autizmus. Ak som sa niekoho svojou otázkou dotkla, alebo sa mu zdala nevhodná, tak sa ospravedlňujem.
na jednej strane treba zachovať anonymitu,na druhej strane sme sa dozvedeli,že to dieťa poznáš,tak možno budeš jej vedieť poradiť...
zdenka131
20.11.11,11:00
Neporušila som Zákon 428 O ochrane osobných údajov, anonymita dieťaťa je zachovaná. Nenapísala som jeho celé meno, dátum narodenia a ani diagnózy.
Gina Er
20.11.11,11:21
Zdenka,ja Ti nič nevyčítam,tak som to nemyslela.....ak si to inak pochopila,tak sory.....
zdenka131
20.11.11,11:59
ano vola sa tak ..preco?

Pre Vášho syna vzhľadom k jeho diagnózam by boli vhodné napríklad nasledovné zariadenia:


Špeciálna základná škola internátna pri Liečebno-výchovnom sanatóriu Poľný Kesov



Poskytujú odbornú starostlivosť špeciálnymi pedagógmi, psychológom, neurológom, pedopsychiatrom a zdravotnou sestrou v súlade s individuálnymi potrebami a diagnózou dieťaťa s mentálnym postihnutím kombinované s poruchami správania.
Kontakt
Meno školy: Špeciálna základná škola internátna pri Liečebno-výchovnom sanatóriu Poľný Kesov
Adresa školy: Poľný Kesov Mojmírovská 70, 951 15 Mojmírovce
Telefón: +421 037 7787121
Email školy: skola@szspolnykesov.edu.sk


Liečebno-výchovné sanatórium Nitra – Kynek

Toto zariadenie poskytuje dlhodobú psychologickú, psychoterapeutickú, logopedickú a výchovno-vzdelávaciu starostlivosť deťom mladšieho školského veku s poruchami učenia a správania, u ktorých ambulantná výchova neviedla k náprave, spravidla formou 3 – 12 mesačných pobytov.
Tel.: 037/741 95 92
lvsnr@post.sk
alaya1
20.11.11,13:21
Suhlasím o autizme, predsa nemožu sa laici k tomuto ochoreniu vobec vyjadrovať a už vobec nie určovať takuto diagnozu.
Ak myslis moje rady, ver tomu, ze keby som bola laik, neodvazim sa radit v tak vaznej teme.

Zadavatelka mohla viac specifikovat, ake diagnozy ma chlapcek urccene,ak chodi na SZS, tak ich ma diagnostikovane, nemuseli sme len hadat z jej opisu.

Ale tiez si myslim, ze to mohla Zdenka riesit SS, ak toho chlapceka pozna.
zdenka131
20.11.11,14:12
Ak myslis moje rady, ver tomu, ze keby som bola laik, neodvazim sa radit v tak vaznej teme.

Zadavatelka mohla viac specifikovat, ake diagnozy ma chlapcek urccene,ak chodi na SZS, tak ich ma diagnostikovane, nemuseli sme len hadat z jej opisu.

Ale tiez si myslim, ze to mohla Zdenka riesit SS, ak toho chlapceka pozna.
Zadávateľka témy o hyperaktívnom dieťati nenapísala najdôležitejšie údaje o dieťati. Zo začiatku som nevedela o koho sa jedná. Z toho, čo napísala, nebolo jasné, že ide o dieťa, ktoré môžem poznať. Dnes som len tipovala, či to nie je D. Nevidím nič zlé na tom, že som sa na to spýtala v téme. Tak ako som už napísala, nič som neporušila ani zásady Porady a ani Zákon o ochrane osobných údajov. Moja odpoveď môže pomôcť aj iným čitateľom Porady a preto som si dovolila odpovedať zadávateľke v téme a nie prostredníctvom SS.
Gina Er
20.11.11,14:51
tož uvidíme,ako sa smolinka zariadi,dostala rady aj súkromne (na ktoré nereaguje) dostala rady verejne.....fakt ma zaujíma tento prípad...
alaya1
20.11.11,15:56
Gina, ja si myslim, ze hlavny problem nebude u toho chlapca..........
Gina Er
20.11.11,16:32
Gina, ja si myslim, ze hlavny problem nebude u toho chlapca..........
nechcem nikoho súdiť ani odsudzovať....
Zita5
20.11.11,16:36
Zdenka 131 nepáči sa mi , že ste to začali riešiť tu v téme. Ak som si všimla, zadávateľka otázky už klikla za vyriešené , to znamená, že zrejme to už na Porade nechce preberať .
To je jedno v tomto prípade, že podľa Vás ste neporušili nič...........ale mám taký tichý dojem, že vypísanie mena s inicial.priezviska a tým dať najavo , že viem o aké dieťa sa jedná, je prisilná káva .Mali ste to riešiť cez SS a nie verejne.To sú veľmi citlivé veci ako pre dieťa, tak aj pre matku .
avalik
20.11.11,17:05
Zdenka 131 nepáči sa mi , že ste to začali riešiť tu v téme. Ak som si všimla, zadávateľka otázky už klikla za vyriešené , to znamená, že zrejme to už na Porade nechce preberať .
To je jedno v tomto prípade, že podľa Vás ste neporušili nič...........ale mám taký tichý dojem, že vypísanie mena s inicial.priezviska a tým dať najavo , že viem o aké dieťa sa jedná, je prisilná káva .Mali ste to riešiť cez SS a nie verejne.To sú veľmi citlivé veci ako pre dieťa, tak aj pre matku .

toto su spojene temy ... zadavatelka dala vyriesene, nasledne otvorila novu temu v podstate s podobnou otazkou a tak administrator spojil obe temy

co sa tyka mena a inicialky priezviska ... osobne si myslim, ze ochrana os. udajov nie je porusena.
zadavatelka temy je nova a neviem ci ma moznost posielat ss ... takze je otazka, ci by Zdenka131 dostala odpoved cez ss. OK, zdenka pozna dane dieta a dala odporucanie na zariadenie ... zaroven upozornila, ze nejde o autizmus - nevidim na jej konani ziadny problem - ani moralny