adusska
16.11.11,07:25
Dobrý deň, chcem sa spýtať, dňa 7.11-pondelok som bola cca pol dňa v kontakte s dieťaťom u ktorého sa ten istý týždeň vo štvrtok objavili Ovčie kiahne. Nakoľko som v 21 týždni a 3dni tehotenstva a Ovčie kiahne som ešte ani ako dieťa nemala, sa pýtam či to môže mať na mňa nejaký účinok?
Obávam sa o zdravie babatka a o svoje zdravie. Ak by som teraz dostala Ovčie kiahne čo to môže pre moje dieťa znamenať? Moc Vám ďakujem,Adusska
pepsikova
16.11.11,06:45
..

no najlepšie by bolo ísť k svojmu lekárovi a povedať mu to...lebo tu môžeš dostať len radu-ale myslím, že táto je najlepšia..
Anka219
17.11.11,15:47
Áno fakt je najlepšie ísť k lekárovi, lebo ak prekonáš v tehotenstve ovčie kiahne, môže to ublížiť bábätku. Dokonca sa neodporúča ani ak už žena prekonala ovčie kiahne a je tehotná,aby bola v kontakte s takto chorým. Aj ja som bola tehotná, keď moja prvá dcéra dostala kiahne, len ja som už bola asi v siedmom mesiaci a ja som kiahne prekonala už v detstve, tak to dobre dopadlo... Ale pri takom kontakte ako uvádzaš, je malá pravdepodobnosť, že by si sa nakazila. Bude to ok, neboj. :)
adusska
17.11.11,15:51
Ďakujem :-)
lujza.j
17.11.11,15:53