Kojotous
16.11.11,07:28
Dobry den,

po prestudovani ako samotneho zakona, tak tohto fora (dakujem za velmi cenne rady) som si dovolil zalozit vlastny "topic" kde by som pokladal svoje otazky a zaroven nemusel zakladat nove.
Moje priklady su cisto hypoteticke, momentalne sa snazim pochopit 2 nasledovne situacie :


Firma ktora je registrovana pre DPH na Slovensku, zaroven ma prevadzku (a je aj registrovana pre DPH) v Madarsku odkial bude dodavat tovar druhej firme na Slovensku.
- Moze tento obchod prebehnut s pouzitim SK danovym cislom u dodavatelskej firmy (material ide fyzicky z Madarska) a teda faktura bude obsahovat 20% vycislenu DPH, alebo je tu nutne pouzit madarske danove cislo a obchod prebehne ako "reverse charge" a teda danova povinnost prejde na konecneho spotrebitela?

Slovenska firma predava tovar ceskej firme ktora ma aj prevadzku v Ceskej republike, avsak je registrovana pre dan aj na Slovensku. Tovar fyzicky dodavame do Ceskej republiky. Je to uplne ta ista situacia ako priklad cislo 1, pripadne sa tu budem riadit inak?
- Z mojich zmätenych poznatkov by som vychadzal podla paragrafu ktory hovori o nadubudnuti tovaru kedze fyzicky tovar prechadza cez hranice statu a teda fakturoval by som tento obchod ako "reverse charge", bez DPH. Prosim opravte ma

Vychadzam z toho ze v oboch pripadoch je miesto zdanitelneho plnenia stat kde konci dodanie tovaru (teda v pri. c. 1 - SK, pr. c 2 - CR) - opat omyl?


Prosim vysvetlite mi podla ktoreho zakona a akym principom sa budu tieto obchody riadit, cista citacia zakona bez vasich slov mi obavam sa moc platna nebude.

Velmi pekne vam vsetkym dakujem za pomoc, samotne citanie zakona je v mojich ociach velmi tazko pochopitelne a teda vam budem vdacny za kazdu radu ktora mi ho pomoze pochopit a zaroven sa ospravedlnujem za otazky ktore vam budu pripadat ako uplna banalita .. no kazdy sme niekde zacinali :).

DAKUJEM