akrestanova
16.11.11,20:37
Potrebujem si overiť informáciu u skúsenejších. Môže mraznička fungovať v mraze? Resp. chcela by som zapojiť mrazák v garáži, kde sa nekúri a teplota tam klesne aj pod 0. A mám takú informáciu, že to nemôže fungovať, pretože v mrazničke zamrzne chladivo a mrazák sa pokazí. Ďakujem za info.
peterkos2
16.11.11,19:59
Chladivo zamrznúť nemôže,ale môže ho podchladzovať,čo by mohol byť problém.
arizona
16.11.11,20:04
Mraznička by mala byt umiestnena v suchej a pravidelne vetranej miestnosti.
Dovolená teplota okolia záleží na modeli mrazničky a byva uvedená na výrobnom štítku mrazničky.

Osobne si myslim, ze mraznicka nie je "zvonka" stavana na to, aby bola umiestnena v minusovych teplotach.
Katarina
16.11.11,20:16
Mám mrazničku na balkóne na treťom poschodí už 9 rokov. Balkón nie je zasklený - pôvodný stav. Mrazničke sa zatiaľ nič nestalo. Funguje nonstop celý rok.
arizona
16.11.11,20:21
To vazne? Nevadia jej ani mrazy,ani letne horucavy?.. a co spotreba elektriny?
Katarina
16.11.11,20:36
Vážne, nemala som v byte miesto. Skôr než sme ju dali na balkón ako celkom novú, konzultovali sme s opravárom chladničiek. Jeho teoretický názor bol taký, že mraznička je síce izolovaná od vonkajších vplyvov, ale by sa na balkón dávať nemala, praktické skúsenosti s tým nemal. Spotreba elektriny sa v domácnosti nezvýšila.
akrestanova
17.11.11,16:28
Ďakujem za užitočné rady, ešte to premyslím.
PotPalo
18.11.11,12:41
Naša chladnička s mrazákom Calex má v návode, že pracovná teplota je nad 15°C. Ona by mohla byť aj v na balkóne, v chlade by mala mať aj nižšiu spotrebu, ale musí bežať nonstop, od leta, nevypínať ju v zime na dlhšie ako na 1 hodinu. Prevádzkou sa totiž kompresor (motor chladničky) zohrieva, takže mu nevadí že okolo mrzne. Kým vychladne, tak znova zapne a zase sa zohreje. Ak by to bolo v mraze vypnuté 24 hodín, stuhol by olej ktorým je zaliaty kompresor, a po zapnutí by to mohlo mať negatívne dôsledky, prinajmenšom na životnosť, prinajhoršom by sa spálil.
mpca
18.11.11,12:52
Neviem o akú mrazničku sa jedná ale všetky chladničky a mrazničky majú určenú klimatickú triedu.
Klimatická trieda, ktorá sa uvádza na chladničkách a mrazničkách, sa vzťahuje na nasledujúce: určuje optimálnu teplotu okolia, pri ktorej sa spotrebič používa. Keď si vyberáte miesto na inštaláciu spotrebiča, mali by ste brať do úvahy, že teplota v miestnosti má vplyv nielen na spotrebu energie, ale aj na optimálne fungovanie výrobku.
Sú to tieto triedy:
SN: + 10 až + 32 °C
N: + 16 až + 32 °C
ST: + 18 až + 28 °C
T: + 18 až + 43 °C

Chladničku ani mrazničku by som určite neodporúčal dávať do mínusových teplôt, okrem toho že by vôbec nemusela ísť/mraziť mohla by sa aj poškodiť a záruka Vám v takomto prípade nebude platiť.....
PotPalo
18.11.11,13:03
Dávať chladničku/mrazák do prostredia ktoré je v rozpore s návodom na použitie je dôvod na zaniknutie záruky. Toto by som skúšal len zo starou chladničkou/mrazákom na ktorom mi už nezáleží. Ak by to náhodou neprežil, nevadí, bude to už len ako skrinka.:D