lulka666
17.11.11,14:23
Ahojte,


mam otazku, idem prvy krat posielat dobierku do zahranicia, do ruska.
Dany clovek odo mna chce IBAN a cislo uctu kde mi posle €.
Moze sa stat ze by sa mi mohol nejakym sposobom dostat do uctu a vybielit ho?
Mozno paranoidna otazka ale pre istotu sa pytam.
A ked mate niekto skusenosti s dobierkou....musim tam zadat svoju adresu? ....mozno by som rad predisiel tomu aby dotycny vedel kde byvam ( nie ze by som ho nejakym sposobom chcel oklamat - len si chcem strazit svoje sukromie)

Diky moc za rady
avalik
17.11.11,13:28
platba bud na dobierku ... a teda dorucovatel prevezme peniaze od adresata a dorucovatel ti ich posle na adresu alebo ucet - podla toho co si zvolis ty,

alebo platba bankovym prevodom a teda das platitelovi cislo svojho uctu a po uhrade mu odosles balik

vzdy ale pri odoslani balika je uvedeny odosielatel
Fero11
17.11.11,13:34
Ahojte,


mam otazku, idem prvy krat posielat dobierku do zahranicia, do ruska.
Dany clovek odo mna chce IBAN a cislo uctu kde mi posle €.
Moze sa stat ze by sa mi mohol nejakym sposobom dostat do uctu a vybielit ho?
Mozno paranoidna otazka ale pre istotu sa pytam.
A ked mate niekto skusenosti s dobierkou....musim tam zadat svoju adresu? ....mozno by som rad predisiel tomu aby dotycny vedel kde byvam ( nie ze by som ho nejakym sposobom chcel oklamat - len si chcem strazit svoje sukromie)

Diky moc za rady
Nie nemoze
Nie nemusis zadat tvoju adresu, ale ak by bol problem a rus by balik neprebral, tak potom ho vratia spat, na tu adresu co bola zadana na baliku. Ak je adresa uplne vymyslena (realne neexistuje) v tom pripade si posta balik ponecha
lulka666
17.11.11,14:32
Nie nemoze
Nie nemusis zadat tvoju adresu, ale ak by bol problem a rus by balik neprebral, tak potom ho vratia spat, na tu adresu co bola zadana na baliku. Ak je adresa uplne vymyslena (realne neexistuje) v tom pripade si posta balik ponecha

ok dakujem za rady.
ale v tomto pripade ok posle mi peniazky, tie dojdu a ja ako slusny obcan SR mu poslem balik kde MUSI??? byt uvedena adresa toho kto to posiela a ked to neprevezme tak sa mi to vrati a ak to prevezme tak vie kde byvam spravne?
Cize pri zasielani baliku do cudziny sa asi nevyhnem ochrane sukromia ze?
A v pripade dobierky, tu by som asi nerada posielala niekde do ruska:) ak by si ju neprevzal dotycny a ta sa vrati spat, posta mi € za dobierku vrati do centu naspat? alebo som stratova na tej dobierke?
avalik
17.11.11,14:46
ok dakujem za rady.
ale v tomto pripade ok posle mi peniazky, tie dojdu a ja ako slusny obcan SR mu poslem balik kde MUSI??? byt uvedena adresa toho kto to posiela a ked to neprevezme tak sa mi to vrati a ak to prevezme tak vie kde byvam spravne?
Cize pri zasielani baliku do cudziny sa asi nevyhnem ochrane sukromia ze?
A v pripade dobierky, tu by som asi nerada posielala niekde do ruska:) ak by si ju neprevzal dotycny a ta sa vrati spat, posta mi € za dobierku vrati do centu naspat? alebo som stratova na tej dobierke?

opytaj sa na poste na "poste restante" ... vtedy sa uvadza len posta

posta ti vrati balik ale zaplatene postovne nie - ved balik dorucili, sluzba bola spotrebovana
najlepsie zajst na postu a tam sa priamo informovat - aj na ceny aj na sposob zabalenia aj na potrebne tlaciva na vyplnenie
lulka666
17.11.11,14:59
dakujem velmi pekne
Fero11
17.11.11,15:24
Nejak mailom sa s tym rusom dohodni .... on ti zasle €€ a ty mu posles balik na balik das jeho adresu a ako svoju adresu uvedies blud. Jemu sice pride to co si mu poslala, ale ak by zacal patrat, ze kto mu skutocne balik poslal, tak sa nedopatra, max. tak z akej posty bol poslany
mareko
19.11.11,13:40
" A v pripade dobierky, tu by som asi nerada posielala niekde do ruska:) ak by si ju neprevzal dotycny a ta sa vrati spat,posta mi € za dobierku vrati do centu naspat? alebo som stratova na tej dobierke?" ....
Pošta ti poštovné nevráti a navyše budeš musieť zaplatiť poštovné naspäť, t. j. od adresáta (teda z Ruska) ku tebe (teda na SK), čo sa ti veľmi predraží. Doporučím ti, aby ti dotyčný poslal zálohu na poštovné v plnej výške a tú mu potom už neúčtuj v dobierke. Je tam aká-taká šanca, že to prevezme lebo nebude chcieť prísť o poštovné :-)